Cimoszewicz: PiS połączył roszczenia socjalne z religijnością. Ten związek jest trwały, stąd wierność elektoratu

| Aktualizacja:

Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że gdyby PO rozliczyła pierwszą kadencję PiS, to teraz Polska byłaby w zupełnie innym miejscu. Nie uważa jednak, by obecne pomysły Roberta Biedronia na to, co zrobić po wygranych wyborach były słuszną drogą na rozliczenie rządzącej partii.

wróć do artykułu
  • ~Lesiu
    (2019-02-09 21:43)
    Lata mijają a tw. Carex z synalkiem nic nie znaczą w polskiej polityce . Ambicje wielkie i niespełnione- frustracja jeszcze większa.....
  • ~kohne
    (2019-02-09 21:25)
    Analizy tego człowieka i jemu podobnych nie są warte funta kłaków,ta jak jego rządzenie w III RP.Lepiej tego nie wspominać.
  • ~nieteligijny
    (2019-02-09 20:29)
    Glupi ten Cimoszewicz,antyklerykaizm mu zatruwa umysl.
  • ~Julka
    (2019-02-09 20:01)
    Cimoszce, czyli CAREX-owl, marzy się jednolity Front Jedności Narodu. No cóż, marzenia na miarę marzyciela.
  • ~Tow. Wiesław
    (2019-02-09 19:55)
    Towarzysz Cimoszewicz zapomniał jak chodził na 1 maja z transparentem " Niech zyje towarzysz Stalin" zapomniał już? .
  • ~ka-ac
    (2019-02-09 19:21)
    Wyciąganie straszaka odszkodowań na ziemie utracone przez Niemców na rzecz Polski to jest już szczyt nieodpowiedzialności, panie Cimoszewicz. Porównywanie tej kwestii z beznadziejną zapewne, ale moralnie słuszną sprawą reparacji wojennych przez byłego premiera jest szokujące. Jakich to jeszcze bredni ludzie nie powiedzą, aby tylko dołożyć PiS-wi. Niedługo na złość PiS-wi zaczną nawoływać do oddania Niemcom tych ziem - aby zwalić winę na Kaczyńskiego. A co do reparacji, to właśnie pańscy towarzysze z Moskwy, panie Cimoszewicz, zablokowali Polsce tę drogę, aby nie zakłócać przyjaźni z bratnim narodem NRD-wskim.
  • ~Helmut x
    (2019-02-09 19:00)
    Roszczenia socjalne i 500+ to jest dazenie do przyblizenia sie do dobrodziejstw Europy Zachodniej. Wystarczy sie zapytac Polakow mieszkajacych w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii jak wiele swiadczen socjalnych otrzymuja obywatele, tam wszystkie dzieci dostaja wiecej pieniedzy niz 500+
  • ~Mark Twain
    (2019-02-09 18:41)
    Pan Cimoszewicz jest w tym wieku, że powinien znać twierdzenie Karola Marksa, że „byt kształtuje świadomość". Jeśli jego SLD -partia lewicowa, która powinna z natury rzeczy być wrażliwa na społeczne potrzeby- był zdolny swego czasu wprowadzić ustawę o eksmisji na bruk bez okresu ochronnego, później cofnąć 15 mln (sic!) złotych dotacji do barów mlecznych, odebrać dotacje do studenckich biletów w ramach "oszczędności", a później pójść na "wojnę iracka" na własny koszt, to niech p. Cimoszewicz się nie dziwi, że społeczeństwo pamięta. Społeczeństwo pamięta też oszczędności na zasiłkach pogrzebowych. Co prawda minęło już 9 lat, ale to nie tyle, żeby zapomnieć. Te "oszczędności" to już inna partia. Czy ktoś przypomina sobie "grzebanie" przy przyprawach w barach mlecznych (2015), kiedy to użycie ******* naturalnego, natki pietruszki, innych "wykwintnych" przypraw oraz np.pieczarek powodowało utratę dotacji i przejście na wyższy VAT? Niech p. Cimoszewicz zapozna się z "historią działań" partii politycznych, powodujących jedynie konieczność zaciskania pasa, przypomni sobie Marksa, zapozna się osobiście z poziomem życia najbiedniejszej części społeczeństwa a zrozumie dlaczego tak jest jak jest. Żadnych swoich teorii snuć nie musi! Nie jestem członkiem PiS!!!
  • ~Raid
    (2019-02-09 18:41)
    Ilez pisactwa rozpelzlo sie na tym forum! Ma ktos pis-olep?
  • ~Barbara
    (2019-02-09 18:29)
    Towarzyszu twój czas się skończył. My Polacy jesteśmy Narodem wierzącym i tego nie zmienisz. A sprawy polskie zostaw Polakom .
  • ~Grazia
    (2019-02-09 18:25)
    Dlaczego tak skompromitowany wielokrotnie facet zabiera głos i usiłuje być jakimś ekspertem?Gdyby nie klamliwe media polskojęzyczne ogłupiające ludzi PIS miałby jeszcze większe poparcie
  • ~###
    (2019-02-09 18:18)
    Czerwona zdarta szmata.
  • ~awersja kacza
    (2019-02-09 18:10)
    Pisuarową bandę popierają bezmózgowcy o IQ rozwielitki!!!!
  • ~Zbig
    (2019-02-09 17:40)
    Odezwał się polityczny niebyt.
  • ~i rym,cym,cym
    (2019-02-09 17:02)
    Czerwony bar(a)on dał głos!
  • ~Przes
    (2019-02-09 16:42)
    Co do kwestii roszczeń niemieckich to znamy temat od tysiacleci (żywioł germanski a praslowianski) i potrafimy sobie radzić - AfD nie wydaje się tak groźna jak NPD czy Steinbach
  • ~oliwa sprawiedliwa zawsze wyplywa
    (2019-02-09 16:39)
    No przeciez podobno wedlug tego portalu i jakiej tam ankiety PO depcze juz po pietach PIS -owi. A tu Cimoszewicz sie dziwi dlaczego popularnosc PIS nie spada. Powinien sie skonsultowac z portalem ,zeby nie pletli glupstw.
  • ~Loli
    (2019-02-09 16:31)
    Czas zrozumieć, że ważny do jest program i jego realizacja po wyborach a nie jakiś anty PiS. PiS realizuje swoje obietnice (I to jest ich sukces). KO nie ma szans bo w tym temacie pokazali że nie są wiarygodni.
  • ~sierp
    (2019-02-09 16:23)
    ten komunistyczny ban dyta w raz z rodzina juz dawno powinien byc na banicii
  • ~Kara
    (2019-02-09 16:17)
    Wyczyścić w Polsce trzeba było, ale sitwę bezczelnych radzieckich działaczy wraz z ich szpiclami z "łopozycjii", co stworzyli ten układ biznesowo-mafijny.