Wróbel: PSL to ostatnia nadzieja symetrystów

Polskie Stronnictwo Ludowe to ostatnia nadzieja symetrystów. Ma lidera, którego wskazuje na pożądanego przywódcę hipotetycznie zjednoczonej opozycji trzykrotnie więcej jej zwolenników niż Grzegorza Schetynę albo Pawła Kukiza. Ma krytyczny stosunek wobec PiS, ale biorąc udział w wojnie polsko-polskiej, starannie unika chwytów, które ten konflikt oblepiły kłamstwem i fanatyzmem. Nie jest antykapitalistyczne, ale bez trudu mieści się po stronie rozczarowanych neoliberalizmem. Wreszcie notuje niewiarygodną zmianę w sondażach – nie tych o szansach wyborczych, ale w tych na temat zaufania (!).

wróć do artykułu
 • ~Ks
  (2019-02-15 10:17)
  Wróbel. To ty jesteś największym dziennikarskim symetrystą tyle, że skompromitowanym.
 • ~Cccp
  (2019-02-15 12:35)
  Aż cóż to za Gat to można zrozumieć jako Saxo Powski Ty Wróbel zacznij ćwierkać trochę inaczej
 • ~Jan Niepoważny
  (2019-02-15 19:02)
  artykuł jak to u Wróbla..., ale ta mucha na zdjęciu .... na szczęście odwraca uwagę od tekstu a to na prawdę duży plus [choć w przypadku dziennikarza to chyba nie jest komplement]
 • ~harpia
  (2019-02-16 14:45)
  Właśnie GW ogłosiła, że PSL, PO, Nowoczesna i SLD wystartują razem w wyborach. To tyle z "symetryczności". Jaką nadzieją może być partia, która przyklei się i popłynie z każdym?
 • ~putto
  (2019-02-16 18:10)
  wybór jest prosty odsunąć PIS od władzy, następnie za cztery lata wybrać .... a to się zobaczy, reszta to dywagacje co by było gdyby było lub nie było, w ciągu ostatnich czterech lat dowiedzieliśmy się, że PIS to totalny psuj i manipulant ośmieszyli nas i źle rządzili, tych ludzi już nie wolno wybierać, w ciągu następnych czterech lat naprawdę będzie się można wszystkim przyjrzeć i wybrać na nastepne cztery lata no i edukacja bez polityki i ideologii tylko kto to zapewni
 • ~Don Carlos
  (2019-02-18 12:12)
  Kochany panie Janie, ten wywód i ta propozycja z PSL to typowy blef wiernego PiS-iorka, który co może to robi, aby nie wygrała Koalicja Europejska, a jedynie czego tu brakuje to tylko pańskich "niezbyt mądrych uśmieszków", które na fonii w TokFm często pan serwuje. Panie Janie przerżniecie z kretesem, bo dołożę do tej porażki wraz z żoną dwa głosy, których nie oddaliśmy w poprzednich wyborach. Panie Janie kochany good bay.
 • ~smilling
  (2019-02-20 10:18)
  Wróbelek ele - melek w rozpaczy. Nie uważa dwóch homosi za rewoltę obyczajową. Tym bardziej polityczną. Całkiem słusznie. Już tylko wójt z PSL i pleban ratują jego porządek w Rzeczypospolitej. Chyba PiS już mu się wybito z belferskiej główki.