Wróbel: PiS zaszkodził nauczaniu historycznemu w szkole

| Aktualizacja:

Polska szlachta w dawnych czasach Rzeczypospolitej doszła do wniosku, że należy do innej rasy niż chłopi.

wróć do artykułu
  • ~Karmnik
    (2019-02-22 09:50)
    P. Wróbel jak zwykle uprawia wodolejstwo, namiętnie unikając konkretów i jakichkolwiek faktów... Czysta, niczym niezmącona niechęć do PiS-u. Nawet to trochę zabawne...
  • ~md
    (2019-02-22 08:27)
    Panie Wróbel, może Pan wie coś, czego wszyscy inni nie wiedzą i może nas Pan oświecić, który kraj np. w XVII w. był demokratyczny i wszyscy obywatele mieli w nim równy status. A co do Ż y d ó w, to przez ok. 800 lat (zwłaszcza od czasów Kazimierza Wielkiego) żyli oni sobie w Rzeczpospolitej jak u Pana Boga za piecem, obdarzeni przywilejami, o jakich Ż y d z i w innych krajach mogli tylko pomarzyć. A już za czasów Mieszka I ż y d o w s c y handlarze niewolników kupowali tu słowiańskich niewolników (jeńców wojennych i osoby, które z jakichś prawnych i formalnych przyczyn utraciły wolność).
  • ~jula
    (2019-02-22 07:26)
    Panie Janie ! PiS zaszkodził Polsce we wszystkim w czym mógł zaszkodzić !
  • ~Z
    (2019-02-22 08:45)
    Dla takich wrobli i jemu POdobnych.
  • ~Płazczyk
    (2019-02-22 08:30)
    Wspólnita plemienna nie zna uczucia patriotyzmu. Jej cele sa materialne i różnia się od celów tych krajów w których wspólnota zamieszkuje. Stad konflikty z narodowcami, z Kościołem. Wspólnita w sposób akywny zwalcza te formacje.
  • ~Ferdek wizytator
    (2019-02-22 07:56)
    Panie Redaktorze, Pan Prezes zna bdb historię, z tego przedmiotu nie miał kłopotów z promocją w liceum.
  • ~xyz
    (2019-02-22 09:48)
    mam nadzieje ,że nauczanie w szkole dzieci przez sponsorów z po i psl onanizmu przejdzie do głębokiej zapomnianej na zawsze do ! historycznego nauczania !, amen
  • ~Zxc-janek
    (2019-02-22 09:07)
    Lol! Symetrysta odkleił się od osi! ;-)
  • ~mxm
    (2019-02-22 08:29)
    A czemu obecna władza nie zaszkodziła?
  • ~Robol
    (2019-02-22 13:12)
    Dla historyków Belzebub zarezerwował specjalne atrakcje na które załapią się teź jurnaliści
  • ~czfarta wladza wciaz doradza
    (2019-02-22 14:24)
    Panowie Redaktorzy# musieli także stukać się w głowę na myśl, że oni oraz brudnawi, głupawi i biedni szlachcice, nieraz będący u nich na służbie i biorący jak trzeba po pysku, należą do tej samej zbiorowości. Jednak publicznie trzymali sztamę. Brudnawi, głupawi i biedni (nie zawsze) chłopi jedno, a szlachta co innego. Trzeba było rewolucji przemysłowej, zaborów, Oświecenia i nacjonalizmu, aby złamać bariery między dworem a wsią. I aby uznać, że demokratyczna więź narodowa jest silniejsza i ważniejsza niż uprzedzenia stanowe, że istnieje jeden naród, a nie dwa – lepszy i gorszy #
  • ~belfer
    (2019-02-22 15:50)
    rozumiem,iż ta uwaga dotyczy również nauczyciela historii- Jana Wróbla- kreatora nudnych lekcji historii!
  • ~jula
    (2019-02-22 15:58)
    WRÓBELEK znalazł zgniły kartofelek i rozumek zlasowany
  • ~Fedor
    (2019-02-23 00:16)
    Skutki braku obciążenia historii "zamulającą faktografią" w amerykańskich szkołach odczuliśmy słuchając bredni Baracka Obamy o "polskich obozach śmierci" i Andrei Mitchell o walce powstańców w warszawskim getcie z "polskim nazistowskim reżimem". O nauczaniu historii II wojny światowej w Izraelu lepiej nie wspominać, bo człowieka krew zalewa na samą myśl o tym, czym zamulane są umysły izraelskich uczniów. Może red. Wróbel pochyli się w swej mądrości nad tym problemem? Czekam z niecierpliwością ;)
  • ~[ ╲╱]☺[├─┤]
    (2019-02-22 16:05)
    Przede wszystkim należy rozdzielić historie świata od historii Polski i to polskiej historii należy poświecić więcej uwagi - historię świata ograniczyć wyłącznie do najwazniejszych faktów.
  • ~Ella
    (2019-02-23 06:21)
    Tekst krytyczny na zamowienie. A JA wolę PiS niż cała resztę totalnych, która nie szanuje prawdy, Polski i Polaków.
  • ~?
    (2019-02-22 15:56)
    Czy Pan Wróbel nie był czasem ministrantem u Jankowskiego ?
  • ~żart
    (2019-02-22 13:58)
    Nie tylko PiS,tylko wszystkie partie. Historia "kołem" się toczy (zwycięscy ją piszą). Mnie uczył Dziadek (straszył Bolszewikami), potem Ojciec (straszył Adolfami - Katyniem). Polska poradziła sobie z nimi. Historii należy uczyć w domu jak modlitwę od małego (a nie w szkole). W rytm piosenki "Płynie Wisła, płynie".
  • ~Trochę wiem
    (2019-02-22 23:52)
    W porównaniu do stanu po reformie Hall nie zaszkodziła bo to był stan, poniżej którego zejść już się nie dało.
  • ~łi pipul
    (2019-02-23 11:40)
    o czym jest ten niby artykuł, Panie Wróbel, bo nie ogarniam? o magnaterii, szlachcie, PiS-ie, czy nauczaniu historii?

Może zainteresować Cię też: