Bp Czaja: Kościół stracił autorytet, potrzebujemy nowego Okrągłego Stołu

| Aktualizacja:

Tyle klaskaliśmy papieżowi i tak mu śpiewaliśmy, ale to poszło w las. A nawet jego następcę, Franciszka, oskarżamy o jakieś wyimaginowane rzeczy. Jakoby sprzedał Kościół itd. - mówi ordynariusz diecezji opolskiej, biskup Andrzej Czaja.

wróć do artykułu
  • ~Ajliuk
    (2019-03-06 22:26)
    Za mediacje juz dziekujemy. Na tych mediacjach wychodzimy jak Zablocki na mydle.
  • ~nasum
    (2019-03-06 08:23)
    po co stół, od razu zielona trawka. Kościół niech nie udaje mediatora, jeśli nie potrafił sam upilnować swoich to trzeba z nim zrobić porządek i to prawdziwy.
  • ~wujek dobra rada
    (2019-03-05 08:48)
    Ale się folsdojsze rozdokazywali... Zacznijcie rachunek sumienia od siebie A gdzie reparacje za zbrodnie niemieckie w czasie wojny?
  • ~to dolewanie oleju do ognia
    (2019-03-04 19:38)
    Nawet Bp Czaja nauczyl sie od PIS-u ze czarne moze bac bialym kiedy nam to lepiej pasuje do interesu. Tym razem winny jest materializm a nie egoizm nacjonalistow i Kosciola.
  • ~wonzpisem
    (2019-03-04 15:27)
    towarzyszu biskupie. u mnie za wspieranie reżimu pisowskiego straciliście całkowicie.
  • ~39marpik
    (2019-03-04 15:24)
    Naród ma silną więź z Bogiem, ale K.K. niema nic wspólnego z Bogiem.
  • ~taki sobie grzesznik
    (2019-03-04 15:20)
    Ja wiem ,że do kontaktu z Bogiem nie potrzebny jest żaden pośrednik bo w modlitwie jest na dwóch . BÓG i ja skupiony w modlitwie ,co tu ma do roboty Rydzyk czy Jędraszkiewicz ,Głódż i inni ?
  • ~Norbert
    (2019-03-04 15:19)
    Kościół to sekta pochrześcijańska ,kończy się pomaleńku ;w Polsce ma jeszcze zwolenników bo to głupi prosty lud lubiący mity i fantazje ;społeczeństw dojrzałe już dawno odeszły z tej firmy oszustów i blagierów
  • ~Norbert
    (2019-03-04 15:03)
    Wielkie my odkrycie ,to wiedzą wszyscy za wyjątkiem purpuratów ;kościół jest nam niepotrzebny chyba ,że na hotel albo halę targową jak we francji
  • ~gorszy sort
    (2019-03-04 14:40)
    Ja mam swoją, całkowicie intymną więź z Panem Bogiem. Nie potrzebuję do tego żadnych pośredników, którzy są wyłącznie materialnie zainteresowani, a sądząc po ich czynach dawno przestali wierzyć w naszego Stwórcę. Patologia, proszę biskupa dotyczy przede wszystkim tych tzw. "pasterzy" do których masz zaszczyt sam się zaliczać!
  • ~Zenek2
    (2019-03-04 14:40)
    Okragly stol, na ktorym beda tanczyc nadzy ministranci polewajac im swiecone wino? Rozbawione zakonnice beda podawac zakaski. Kto bedzie za to placic? Nasze babcie?
  • ~ministrant z katedry
    (2019-03-04 14:15)
    Z kim ekscelencja chce robić ten okrągły słół ? Nie wymienię ani jednego nazwiska ale powiem ,że może z wyjątkiem włodarza łódzkiego ,warszawskiego nie widzę innych .
  • ~xyz
    (2019-03-04 13:26)
    ryba zwsze psuje się od głowy więcej pokory i proszę zrobić rachunek sumienia
  • ~GRU
    (2019-03-04 13:15)
    JAKI OKRAGLY STOL!!! SA KONFERENCJE EPISKOPATU POLSKI!!! WIEDZE BISKUPI MAJA!!! GDYBY TYLKO CHCIELI PORZADEK w """KOSCIELE""" zrobiliby we 2 DNI!!! Gdy stanie sie cos ZLEGO w kosciele ,to nie maja DOKLADNYCH INFORMACJI!!! GDY jakies DARY( otrzymane od ludzi) wysla do np.SUDANU to strach wlaczyc PRALKE bo moze NAS PRALKA POINFORMOWAC o TYM MILOSIERDZIU!!! Rzecznik Episkopatu wie tylko co to jest prezerwatywa,in-vitro,ilu jest wiernych INDIAN w AMAZONII,co ""CHCIAL""PAPIAEZ powiedziec choc NIEPOWIEDZIAL!!!
  • ~ziutek
    (2019-03-04 12:49)
    Kos cio l w ni ed ziele i sw i eta PELNY. Nie id zcie. Nie ch rzc ijcie !!!!!!!!!!!!!!!!!! O dw a gi zabra klo?
  • ~===
    (2019-03-04 12:45)
    SZEWC,KRAWIEC,HYDRAULIK nie SLUBOWAL UBOSTWA,CZYSTOSCI,POKORY ,jednak TRUDNO ZNALEZC INFORMACJI o ICH PALACACH,ORIENTACJACH SEKSUALNYCH,zycia PONAD STAN!!! ZEBY UCZYC,trzeba UMIEC SAMEMU!!! KOSCIOL to,KOSCIOL tamto!!! CALY KOSCIOL??? NIE LEPIEJ MOWIC ,ten BISKUP to ZLE ZROBIL,ten ksiadz to ZLE ZROBIL??? Dlaczego na parafii sa 3 auta ,na 3 ksiezy a DACH DALEJ CIEKNIE???!!! To KLER dba o swoje DOBRA i MATERIALIZM!!!
  • ~riddick
    (2019-03-04 12:27)
    Był taki Czaja z zimkowstwa slunskiego w RFN.Był gorszy niż Niemcy. Czy to jakis pociotek?
  • ~Opolanin
    (2019-03-04 12:26)
    To akurat jest znakomity ksiądz i biskuo.odważny skromny i mądry
  • ~Wertyx