Bp Czaja: Kościół stracił autorytet, potrzebujemy nowego Okrągłego Stołu

| Aktualizacja:

Tyle klaskaliśmy papieżowi i tak mu śpiewaliśmy, ale to poszło w las. A nawet jego następcę, Franciszka, oskarżamy o jakieś wyimaginowane rzeczy. Jakoby sprzedał Kościół itd. - mówi ordynariusz diecezji opolskiej, biskup Andrzej Czaja.

wróć do artykułu
  • ~a5
    (2019-03-04 10:11)
    Byłoby zupełnie inaczej w Polsce, gdyby biskup Czaja i inni biskupi oddali nasz Kraj 19 listopada 2016 r. Panu Jezusowi KRÓLOWI POLSKI. Biskup Czaja odpowiadał za organizację tej uroczystości. Nie wypełniono życzenia Pana Jezusa, aby Episkopat Polski i świeckie władze centralne dokonały Intronizacji Jezusa Chrystusa. Biskup Czaja powinien uderzyć się we własne piersi.
  • ~antyreligijny
    (2019-03-04 10:16)
    Ja mam Boga w czterech literach i on zawsze grzmi wiatrami na krotko przed moim wyproznieniem !
  • ~ktos
    (2019-03-04 10:18)
    A tak sie im pali pod tlustymi tyleczkami? Jaki okragly stol? Zbojkotowac te firme i niech mieknie,
  • ~edy
    (2019-03-04 10:29)
    Okragly stół Po co ? zeby zrobic deal ? Ze złym sie nie układa , pokaż biskupie prawdziwą wiare , daj przyklad , z nie układaj sie z diabłem .
  • ~ksionc z Sokolki
    (2019-03-04 10:29)
    Jestem za nowym Okraglym Stolem. Mediatorem Polskiego Kosciola Katolickiego powinien zostac Lojciec Rydzyk !
  • ~redo
    (2019-03-04 10:30)
    a5. Jezus jest Królem Wszechświata jako odwieczny Boski Logos, przez Którego dla Którego i w Którym wszystko jest stworzone. Po co więc przez jakieś "intronizacje" degradować Go do Króla Polski... On i tak jest Królem, także Polski. I nie potrzebuje żadnej intronizacji z naszej strony bo intronizował Go Bóg Ojciec. My możemy to tylko UZNAĆ. Nic więcej.
  • ~Ed
    (2019-03-04 10:42)
    W Polsce nigdy nie było chrześcijaństwa, było tylko puste praktykowanie bezmyślnych rytuałów. Przykładem tego było klaskanie podczas przemówień JPII. Zachwycaliśmy się kremówkami i widokiem JPII w oknie. A jednocześnie biskupi i księża opływali w przepychu, gromadzili dobra materialne. Nie stronili od polityki by pomnożyć swoje dobra materialne. Narzucali innym jak mają postępować, sami ich nie przestrzegali.
  • ~Karmen
    (2019-03-04 10:44)
    Biskup zauważył , że grożny dla naszego ducha jest materializm . A najgrożniejszy to ta odmiana toruńska. Chapać ile się da. Fe.
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2019-03-04 10:50)
    Czaju tłuściutki, ale chabedzi dobrze! Warto jednak dodać, że kościół musi sie zmierzyć z koprofilią, onanią, mastactwem czy kaundelizmem we własnych szeregach. Potrzebuje więc naszego modlitewnego wsparcia. Mimo wszystko w szeregach kościoła jest o wiele mniej kaundelistów, koprofili, onanistów czy pederastów niż np.wśród komunistów, ubeków, lieberałów czy ogrodników a nawet gajowych.
  • ~tezet
    (2019-03-04 10:52)
    To może zacznijcie od siebie i zrezygnujcie z pałaców, blichtru, złota i purpury.
  • ~Olgierd
    (2019-03-04 11:16)
    Jak na instytucję dbającą o sprawy duchowe to nadzwyczaj jest zainteresowana dobrami doczesnymi. Już od dawna nie jest to kościół dbający o idee przedstawione w Nowym Testamencie.
  • ~Krakus
    (2019-03-04 11:23)
    Kazdy h.. naswoj stroj!! Spojrzmy na te wypasione pyski przy oltarzach :!! pier...a - trzy po trzy od zarania a te glupole slucuhaja z otwartymi pyskami :Jestem KATOLIKIEM ,bokiem wylazi sluchac "madraskow" co wniesli do Kraju? jak nie wykorzystali-ja Narodu to , z pewnoscia nie pomoga ! Na wagony do roboty ,troche tluszczu zgubi sie .
  • ~ziutek
    (2019-03-04 11:43)
    Wiara to nie kosciol! Kosciol pol...ski to OBCIACH - na uslugach pisuarow! WSTYD! Jak mozna sie tak zeszmacic ???
  • ~ziutek
    (2019-03-04 11:52)
    Niech polski kosciol nie miesza sie do polityki i niech nie popiera tej "jednej, jedynej " partii! Zostali sprzedawczykam ! Zapomnieli o co CHODZI! Takich Jezus WYWALAL ze swiatyni.....
  • ~Rychu
    (2019-03-04 11:56)
    Problemem Kościoła jest coraz bardziej widoczny brak Boga w kościołach. Brak jest również Boga wśród biskupów i księży. Tzw. wiara stała się głównie interesem finansowym, natomiast głoszone nauki ograniczają się głównie do seksu, in vitro, prezerwatyw, aborcji itd. Dlatego wielu wiernych postępuje zgodnie z zaleceniem Jezusa, "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie". 
  • ~Aufmachen !!!
    (2019-03-04 11:59)
    Co ten tlusty wieprz pier doli ?? Moze im rachunek wystawic za setki Billion zloty co kradna i molestuja dzieci, k a n a l i e !!!
  • ~alojzy
    (2019-03-04 12:04)
    mądrze mówi ale jest już za późno, laicyzacji społeczeństwa nie da się zatrzymać
  • ~Wertyx
    (2019-03-04 12:07)
    Co za rojenia! A przyczyny oczywiście zewnętrzne hehe...
  • ~Opolanin
    (2019-03-04 12:26)
    To akurat jest znakomity ksiądz i biskuo.odważny skromny i mądry
  • ~riddick
    (2019-03-04 12:27)
    Był taki Czaja z zimkowstwa slunskiego w RFN.Był gorszy niż Niemcy. Czy to jakis pociotek?