Blamaż, klapa, wtopa, żenada... Brexit, czyli Benny Hill na kwasie

Chaos, porażka, fiasko, blamaż, klapa, wtopa, żenada. Przez ostatnie miesiące te słowa nie schodziły z nagłówków brytyjskich gazet opisujących spory polityczne wokół wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak to się stało, że projekt, który miał być źródłem narodowej dumy, na razie przynosi tylko wstyd?

wróć do artykułu
  • ~t.
    (2019-03-15 09:40)
    Pan Jakub jest bardzo naiwny myslac, ze to co sie dzieje w UK w zwiazku z brexitem to chaos. Anglikom mozna wszystko zarzucic, ale nie braku pragmatyzmu i liczenia pieniedzy.
  • ~szkot
    (2019-03-15 09:54)
    wstyd to jest jak niemiecka prasa wprowadza Polakow celowo w blad -w WB nic nie dzieje sie przypadkiem - w jakiej dzsiaj sa komfortowej sytuacji ? Z unii juz wyszli, skladek nie placa, nie podlegaja swoieckiemu systemowi z brukseli, mowia won, komu chca,gospdarka kwitnie, bezrobocie spada -to ma byc kwas ??? Unia zeba o kazdy dzien pozostania wb, bo wie ze calkowite odejscie to rozpad brukselskiego sovietu. To co dla niemieckich maluczkich wyglada jako chaos -jest realna polityka wb i z tym musza sie niemcy oswoic.
  • ~Marianna z Człuchowa
    (2019-03-15 12:40)
    PRZEJ EB UN DO, JAK TO JEST PO ANGIELSKU
  • ~rychtyg poruta
    (2019-03-15 15:11)
    drodzy "dziennikarze", czasem Google Translate to za mało, "on acid" to nie jest "na kwasie" - tak jak "facepalm" to nie "palma na twarzy"
  • ~Edek
    (2019-03-15 15:43)
    Dawno tak głupio napisanego artykułu nie czytałem. Język!!! Próba zwalenia winy na UK, to szczyt. To urzędnicy z UE brużdżą cały czas.
  • ~dldjkd
    (2019-03-16 10:02)
    Angole dadzą radę, gorszy los czeka nas, Bo Kaczor już śle listy do Putina, aby nas do ZBiR-u z sojusznikami Orbanen, Erdoganem przyłączyć. Będziemy najsilniejszym barakiem w kołochozie ruskim
  • ~Tujak
    (2019-03-16 13:52)
    Czasem jak sie chce za szybko wstac z kolan to pada sie na pysk.
  • ~Kazkot
    (2019-03-16 14:53)
    Wydaje mi sie ze Anglicy przebudzili sie z "inaczej niz Europa" obsesji. Te wszystkie miary dlugosci,objetosci ,waga ,nawet jazda po stronie innej niz prawie wszyscy ( dobrze ze mieli choc ten wybor ,a co z jazda do tylu -przeciwienstwo do przodu) . Dzisiaj swiat to naczynia polaczone i bedzie tego wiecej, a moznosc wplywania na decyzje Europy,ich jedynej sciezki do kontynentu, powinien byc piorytetem .Niestety woleli schowac glowe w piasek myslac ze to najlepsze wyjscie .Niestety nawet ten zgrabny slownie Brexit jest od poczatku odwrotnoscia intencji.Zlamal sie...

Może zainteresować Cię też: