Wygnański: Prawdziwy bunt? To bunt ludzi nabitych w edukację

"W 1980 r. pierwsze postulaty Solidarności też dotyczyły kiełbasy i kalorii. I nagle się okazało, że chodzi o godność. Jeśli liczyć, że tylko połowa nauczycieli znalazła się w tym zawodzie z poczucia misji, to i tak jest 350 tys. ludzi, którym chodzi o lepszą szkołę i godne traktowanie nie tylko ich samych, lecz także uczniów" - mówi Magdalenie Rigamonti Jakub Wygnański, socjolog i współtwórca organizacji pozarządowych. 

wróć do artykułu
  • ~Też socjolog
    (2019-04-12 16:19)
    Strajk jest o coś, ale niestety na tyłach politycznie inspirowany.Słaby z pana Socjolog skoro ten fakt pomija.
  • ~Czyli będą mieli lepsze wyniki
    (2019-04-12 13:19)
    Młodzież opowiada, że tam gdzie w szkołach były strajki (pilnowały jakieś inne osoby) mogli więcej ściągać i wnosić telefony komórkowe!! Czyli będą mieli lepsze wyniki od tych szkół nie strajkujących?
  • ~knur
    (2019-04-12 11:49)
    Grubas pozuje na myśliciela-buntownika, a jest postkomunistyczną *******
  • ~Mariola
    (2019-04-12 11:41)
    wszyscy jestesmy winni , nie chodzimy na wybory i potem budzimy sie z twarza w PiSowskim nocniku. Cale zlo wyniklo z tego ze PiS zdobyl wiekszosc parlamentarna , nie musial tworzyc koalicji i kompletnie zwariowal. Idzcie na te wybory !!! Musimy wreszcie wiedziec kto w Polsce jak mysli i ilu tak mysli! Luudzieee!!!
  • ~Kedaj
    (2019-04-12 10:42)
    "To oni zmagają się z reformą edukacji, to oni ciężko pracują, żeby sprostać stawianym przed nimi wyzwaniom. System, państwo polskie proponuje im edukację, która w dużej mierze jest bezwartościowa. Już wiadomo, że oni swój świat muszą meblować inaczej." Racja, oni (młodzież) najlepiej wie czego się uczyć: gier na smartfonach, ciekawostek z podróży na FB i bawić się w ekoterrorystów.
  • ~amira
    (2019-04-12 10:24)
    jak byłą Kluzik był światowy kryzys gościu dobrze jest mieć dobrą pamięć gościu. Trolle PiSowskie aktywne jak nigdy
  • ~stp
    (2019-04-12 09:04)
    Nauczyciele nie dajcie się zastraszyć. Cała PiSia trolownia jedzie na was. Zwykli niezmanipulowani ludzie są z wami. Solidarni zwyciężycie.
  • ~nti
    (2019-04-12 09:03)
    naucyciele twierdzą, że policja dosłał podwyżki ale tam błyo 655 zł brutto a ci cąhc 1 tys netto co z ich karą nauczyciela dodatkami i kosztami brutto będzie koszłtowało 1.8 tys dodatkowo nauczycieli jest 6 krotnie więcej od policjantów a takie podwyżki miały być takze dla wszystkich pracowniów szkoły
  • ~yhnb
    (2019-04-12 08:31)
    DER SZMATA
  • ~a n t y p a c a n
    (2019-04-12 08:13)
    Zamrożone 0% POdwyżki przez wiele lat nieudolności PO to był czas, kiedy nauczyciele czuli sie godnie...
  • ~Donek
    (2019-04-12 08:00)
    He He młodzież wyszła na ulice... z prywatnych szkół.
  • ~.
    (2019-04-12 07:58)
    Facet, masz wybory do Knesetu, rób więc bunt u siebie. Ostatni bunt Polaków miał swój czas i miejsce, kiedy sowieckie sld wywalono poza Parlament, a chazarskich zlodziei PO odstawiono od koryta.
  • ~Laszlo
    (2019-04-12 07:45)
    Cóż to za kolejny autorytet z brzuszkiem? Wszystkim przypomniała się godność nauczycieli jak rządzi PiS. Pseudonaukowcy do wynajęcia. Socjolog, to brzmi dumnie, ale chyba w... nie mam pomysłu. To nigdzie nie brzmi dumnie.
  • ~NIEZALEZNY POLITYK
    (2019-04-12 07:45)
    WIDZE ze CZERWONA TARGOWICA PO I ZNP DAWNY BLOK CCCP co sie tlumaczy na polski TO CEP CEPA CEPEM POGANIA sprowadzil niszczycieli polskich DZIECI A WYNIKA to z odpowiedniej tresury do rozwoju intelektualnego AMEBY ktory widac na kazdym kroku mysle ze mamy dwa takie przypadki gdzie polski podatnik placi CEPOWE za to ze te instytucie sa powolane dla dobra POLAKOW SA czyms owrotnym i dzialaja na jego szkode W POLSCE I ZAGRANICA SA TO SEKTA SEDZIOWSKA I EDUKACJI[jak zmienicie wladze bedziecie szukac KASY NA SMIENIKACH jak to bylo za rzadow TARGOWICY PIENIEDZY DLA NIKOGO NIE MA I NIE BEDZIE OPROCZ NAS].
  • ~Pp
    (2019-04-12 06:10)
    Nie można walczyć o godność, samemu zachowując się niegodnie od samego początku. Strajk w czasie egzaminów szkodzi uczniom (czyli najsłabszym), więc jest zachowaniem niegodnym. Teraz, w ramach walki o godność, uczniowie powinni dostać odszkodowania oraz gwarancje zdania egzaminów. Pozdrawiam.
  • ~Nauczyciel
    (2019-04-12 05:30)
    Nie POpieram strajku. Był czas gdy prze 8 spokojnych lat PO nic nam nauczycielom nie dalo. Zamykali szkoły i zwalniali nauczycielu. POlityczna zagrywka.
  • ~Magura
    (2019-04-12 02:35)
    Schronisko na Magurze Małastowskiej wymaga dokończenia remontu, żeby móc jak przez ostatnie 50 lat przyjmować między innymi uczniów chodzących po Beskidzie Niskim. Szczegóły na "zrzutka Magura Małastowska". Kto był nie zapomni systemu składania zamówień najedzenie (do szybu windy)
  • ~voltersseness
    (2019-04-12 00:13)
    Panstwo placi i ma prawo wymagac podstaw programowych, minimum tego jak chce uformowac pewien standard wiedzy polskiego obywatela. Facet ma ochote na wolna ameykanke to niech ja prowadzi na prywatnych kompletach z wlasnych srodkow.
  • ~jan, janowski
    (2019-04-11 23:27)
    Godność ?????? Czyją godność ?????? Trzeba być porządnym Człowiekiem , żeby wiedzieć co to jest godność. Większość nauczycieli o zgrozo okazała się g...ami.
  • ~hippopotam
    (2019-04-11 23:00)
    Mam wielki brzuch i wielką głowę, ale głupi jestem