Witold Waszczykowski: 1989 rok zastał mnie w USA. Byłem banitą [#30LatWolności]

| Aktualizacja:

"1989 rok zastał mnie w USA. Byłem banitą. Kilka lat wcześniej zostałem z Polski wyrzucony, dostałem paszport w jedną stronę. W Ameryce znalazłem azyl, tu studiowałem i pracowałem. Na to, co działo się w Polsce patrzyłem z perspektywy Oregonu" - opowiada nam były szef MSZ Witold Waszczykowski.

wróć do artykułu
  • ~Kepcu
    (2019-05-22 00:32)
    Wy tak serio? Taki wyjazd był również wielką możliwością... tyle lat nauki i magisterium w USA (i to za darmo bo teraz trzeba się wpakować w kredyt na pół życia za samą możliwość studiowania na tamtych uczelniach) to nawet jak na tamte czasy bardzo słabe wyniki. W zdaniu gdzie wymienia swoje podboje świata nauki powinien Pan dodać słowo "tylko". W 1994 roku jako 6-latek umiałem obsługiwać nasze domowe Atari z niemieckim oprogramowaniem. Nie mówiąc o tym że jeden język dodatkowy w tamtych latach był już od prawie każdej osoby na średnim stanowisku. A Pan Waszczykowski chwali się że, z taką wiedzą brylował w MSZ... ktoś tu ma za ego. I proszę Was wszystkich nie mylcie "Uniwersytet Oregonu" z "Uniwersytet Stanu Oregon" bo to dwie różne uczelnie i jestem pewien że do tej drugiej by się nie załapał...
  • ~lucius
    (2019-05-09 13:18)
    A widzisz ...trzeba było nie do USA , a do San Eskobar .Był byś tam teraz może nawet jakimś królem...
  • ~xxxyz
    (2019-04-14 10:17)
    Polska to niestety nadal dziki kraj. Wystarczy poczytac komentarze... szczegolnie te od gorszego sortu....
  • ~Kth3
    (2019-04-14 08:34)
    Jaka szkoda,że pan wrócił i popsuł Polskę.Trzeba było siedzieć w USA na zmywaku dla dobra obu narodów.
  • ~27;1 zwany sukcesem
    (2019-04-14 08:23)
    Przypuszczam ,że te nielegalne wydawnictwa Witka to były utajnione odkrycia geograficzne ? Utajnione bo ZSRR mógłby przyłączyć za naszą"zgodą" San Eskobar a nam się ta kolonia należała jak ministrom premia .
  • ~andy
    (2019-04-13 21:28)
    jakby ktos wydal ksiazke "Poczet nieudanych ministrow" ten gosc bylby na frontowej okladce.
  • ~andy
    (2019-04-13 21:25)
    pisanie o takim czlowieku swiadczy o braku tematow dla dzinnik pl.
  • ~piotr
    (2019-04-13 21:06)
    gdyby został to może mniej szkód by narobił
  • ~górol
    (2019-04-13 21:02)
    Mnie czerwoni nie chcieli dac paszportu woleli wsadzic do kica ,cholera ale facet byl niebezpieczny hoho, oni w tym piSS to mieli dobrze w komunie ciekawe dlaczego
  • ~piotr
    (2019-04-13 20:46)
    tak wtedy byłem w san eskobar lub escobar a moj kumpel czarnrecki startowal na wodza apaczow...
  • ~ech
    (2019-04-13 17:50)
    I jakoś tak dziwnym przypadkiem :) "nasi" dostojni przywódcy jak nie wyemigrowali do us, to zostali tam przeszkoleni. np. "nasza" pani premier Szydło.
  • ~Bingo
    (2019-04-13 17:00)
    Wynika z tego że wyjazd na Zachód stał się dla waszczykowskiego drzwiami do późniejszego rozwoju w III RP. Teraz narzeka ale ewidentnie robił w III RP karierę.
  • ~ciekawy_123456
    (2019-04-13 16:45)
    Przez takich ludzi jak Waszczykowski w USA powstały Polish jokes
  • ~gieniek matysiak
    (2019-04-13 16:28)
    Patrzcie i się uczcie ! Był w opozycji i wyjechał, uczył się na zachodzie, robił doktorat, wrócił i robił karierę w dyplomacji, został kapciowym polityki Prezesa... I to wszystko na ch..
  • ~rychu
    (2019-04-13 14:50)
    witunio w Stanach trafil w "dobre miejsce", w sam raz dla niego - Oregon !!!!!!! to jest na koncu swiata !!!!!! tam "konia nie ma gdzie uwiazac" i "psy dooopami szczekaja" !!!!!!!!!! to pewnie z "perspektywy Oregon" zobaczyl San Escobar !!!!!!!!! tylko jeden uniwesytet z Oregon zalapuje sie gdzies na koniec trzeciej setki na liste 500 najlepszych uczelni w USA !!
  • ~rychu
    (2019-04-13 14:43)
    Wituniu, trzeba bylo tam zostac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Szacunek dla Pana
    (2019-04-13 14:32)
    Brawo Panie Waszykowski. Nic dodac, nic ujac do Pana wypowiedzi, szczegolnie o komunistycznych Wallenrodach. Tez jestem banita Polski Sowieckiej (po dlugim internowaniu), I realizowalem I realizuje zycie pare Stanow na poludnie od Panskiego Oregon. Jednak nie wrocilem do Polski. Przez polskich Wallenrodow...
  • ~gorszy sort
    (2019-04-13 14:06)
    ... to cię cielaku tam wykształcili, możesz teraz śmiało i dumnie odpowiedzieć na pytanie "where are you from" - I am from san escobar!
  • ~Don Carlos
    (2019-04-13 12:39)
    Pan były minister myśli, że My Polki Polacy zapomnieliśmy o jego działalności w polityce zagranicznej Naszego Kraju oraz złego wpływu na jej interes. Nie drogi panie, pamiętamy i to dobrze, a więc sorry panie były ministrze, wyczerpał pan limit fatalnego działania w polityce i panu już dziękujemy, a zatem bye-bye.
  • ~andy
    (2019-04-13 11:53)
    ile to pychy trzeba miec w sobie zeby sie chwalic dobra znajomoscia angielskiego.tylko polak z PIS moze tak sie wypowiadac.ze swoim super akcentem moglbys byc czlowieku leaderem grupy meksykow zrywajacych shingles na dachach w chicago .