Witold Waszczykowski: 1989 rok zastał mnie w USA. Byłem banitą [#30LatWolności]

| Aktualizacja:

"1989 rok zastał mnie w USA. Byłem banitą. Kilka lat wcześniej zostałem z Polski wyrzucony, dostałem paszport w jedną stronę. W Ameryce znalazłem azyl, tu studiowałem i pracowałem. Na to, co działo się w Polsce patrzyłem z perspektywy Oregonu" - opowiada nam były szef MSZ Witold Waszczykowski.

wróć do artykułu
  • ~Zniesmaczona
    (2019-04-13 09:54)
    Jaki jest sens robienia wywiadów z Czarneckim, Waszczykowskim czy Karczewskim?
  • ~Albin z Ursusa
    (2019-04-13 09:52)
    I zła władza komunistyczna Go wypuściła ?
  • ~ja no
    (2019-04-13 11:12)
    Mogłeś nie wracać jednego głupa mniej by było !!!
  • ~Miłośnik Prezesa
    (2019-04-13 11:01)
    Wituś,a ja myślałem,że byłeś w San Escobar.
  • ~jajco
    (2019-04-13 11:05)
    to ten kapciowy jarosława?
  • ~matkaksiedza
    (2019-04-13 10:35)
    upasł się na tym opozycjonizmie a umysłowo .................
  • ~jarek
    (2019-04-13 11:16)
    W TYM przypadku widać, że ta edukacja to tylko wyrzucone w błoto pieniądze. Uczyć się, a nauczyć się czegoś, to wielka różnica. ;)
  • ~Szacunek dla Pana
    (2019-04-13 14:32)
    Brawo Panie Waszykowski. Nic dodac, nic ujac do Pana wypowiedzi, szczegolnie o komunistycznych Wallenrodach. Tez jestem banita Polski Sowieckiej (po dlugim internowaniu), I realizowalem I realizuje zycie pare Stanow na poludnie od Panskiego Oregon. Jednak nie wrocilem do Polski. Przez polskich Wallenrodow...
  • ~żart
    (2019-04-13 10:58)
    Dobrze ze go nie było w Polsce w tym czasie (niespokojnym). Mógłby nie przeżyć "poległ na polu chwały". Podoba mnie się imię "Witek" (Witold). Po "fizjonomii" (twarzy) widać, kto kim jest (bez słów).
  • ~gieniek matysiak
    (2019-04-13 16:28)
    Patrzcie i się uczcie ! Był w opozycji i wyjechał, uczył się na zachodzie, robił doktorat, wrócił i robił karierę w dyplomacji, został kapciowym polityki Prezesa... I to wszystko na ch..
  • ~ciekawy_123456
    (2019-04-13 16:45)
    Przez takich ludzi jak Waszczykowski w USA powstały Polish jokes
  • ~zin
    (2019-04-13 10:17)
    gdzie jest gno..u moj komentarz tak wyglada wolnosc slowa wtym kraju Prawda kole w oczy Patrzylem jako obserwator co sie dzieje
  • ~rychu
    (2019-04-13 14:43)
    Wituniu, trzeba bylo tam zostac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~gorszy sort
    (2019-04-13 14:06)
    ... to cię cielaku tam wykształcili, możesz teraz śmiało i dumnie odpowiedzieć na pytanie "where are you from" - I am from san escobar!
  • ~z5
    (2019-04-13 11:25)
    Został "WYRZUCONY" z Polski poprzez wręczenie mu paszportu i wysłanie do USA :DDD Zupełnie bez związku, raz po raz dowiadujemy się, że największe szuje zostawały SB-ckim kapusiami w zamian za takie "wyrzucenie".
  • ~rychu
    (2019-04-13 14:50)
    witunio w Stanach trafil w "dobre miejsce", w sam raz dla niego - Oregon !!!!!!! to jest na koncu swiata !!!!!! tam "konia nie ma gdzie uwiazac" i "psy dooopami szczekaja" !!!!!!!!!! to pewnie z "perspektywy Oregon" zobaczyl San Escobar !!!!!!!!! tylko jeden uniwesytet z Oregon zalapuje sie gdzies na koniec trzeciej setki na liste 500 najlepszych uczelni w USA !!
  • ~Don Carlos
    (2019-04-13 12:39)
    Pan były minister myśli, że My Polki Polacy zapomnieliśmy o jego działalności w polityce zagranicznej Naszego Kraju oraz złego wpływu na jej interes. Nie drogi panie, pamiętamy i to dobrze, a więc sorry panie były ministrze, wyczerpał pan limit fatalnego działania w polityce i panu już dziękujemy, a zatem bye-bye.
  • ~karla
    (2019-04-13 10:32)
    porządni ludzie zawsze pracują dla OJCZYZNY
  • ~zin
    (2019-04-13 10:29)
    Opozycja wszelkiej masci chciala zdobyc wladze po trupach niszczac ten kraj darzac do konfrotacji Dopiero jedna noc uswiadomila im ze PRL to jeszcze nie trup Wowczas przystapili do rozmow
  • ~andy
    (2019-04-13 11:53)
    ile to pychy trzeba miec w sobie zeby sie chwalic dobra znajomoscia angielskiego.tylko polak z PIS moze tak sie wypowiadac.ze swoim super akcentem moglbys byc czlowieku leaderem grupy meksykow zrywajacych shingles na dachach w chicago .

Może zainteresować Cię też: