Emilewicz: Nie będzie testu przedsiębiorcy [OPINIA]

Nie będzie żadnych dodatkowych instrumentów prawnych, żadnych nowelizacji prawa zmierzających do tego, by weryfikować autentyczność firm w Polsce - pisze w specjalnej opinii dla "Dziennika Gazety Prawnej" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

wróć do artykułu
 • ~izpz
  (2019-05-09 15:39)
  Nie ma co udawać, że to ma skłonić pracodawców do zatrudniania na umowę o pracę. Efekt będzie taki, że osoby dalej będą na umowach cywilnoprawnych, ze wszystkimi ich wadami (brak ochrony pracowniczej, brak prawa do urlopu itp.),za to z wszelkimi obciążeniami podatkowymi i zusowymi. Czyli pracownicy będą mieli jeszcze gorzej, niż teraz, zyska tylko budżet.
 • ~ekspertt
  (2019-05-09 11:05)
  tylko lenie,szara strefa, bumelanci i beneficjenci socjalni mają w tym kraju raj na ziemi. reszta to frajerzy do golenia.
 • ~poradnik
  (2019-05-09 11:04)
  oczywiście ze będzie. wszyscy których to dotyczy powinni już się przygotowywać. Jeśli mogą, to najlepiej szykować się za granicę.
 • ~czy to się dzieje w tym kraju?
  (2019-05-09 07:58)
  Pani minister tylko delikatnie zasugeruje bullterrierom z skarbówki, które przepisy w jaki sposób zinterpretować i kolejne firmy zostaną "rozłożone" bo bezmyślni urzędnicy ruszą na kontrole żeby je się przypodobać. W tym kraju ten kto chce więcej pracować jest bardziej dyskryminowany przez władzę. Lepiej zamknąć jednoosobową działalność, zgarnąć 500+ i leżeć z browarkiem na kanapie. Tylko pytanie skąd oni chcą wziąć kasę na kolejne 500+
 • ~Prezes Wolakow
  (2019-05-09 07:48)
  Niech pani nie zapomina ,ze jest pani moim typem ns premierowanie.Ta miernota w wirtualnej komzy ,ktora teraz pelni funkcje ,ktora go przerasta wielokrtnie .On nadaje sie do pisania bajek ,nawet dzis przed odlotem poprawil wypowiedz ,ze nie my Polacy lecz on ma pro.pozycje.Samochwala w koncie stala i ze strachu w portki lala.
 • ~prawdziwy przedsiębiorca
  (2019-05-08 23:50)
  No cóż, widać strach przed utratą miliona (?) głosów. Do mnie i tak już straciliście zaufanie.

Może zainteresować Cię też: