Europejskie elity już dawno temu wyrzekły się dbania o dobrostan zwykłych obywateli [FELIETON]

| Aktualizacja:

Wedle materiałów zebranych podczas dziennikarskiego śledztwa, prowadzonego w 30 krajach pod egidą 35 redakcji, budżety krajów UE są okradane na astronomiczne kwoty.

wróć do artykułu
  • ~Bobby McGee
    (2019-06-25 17:24)
    Najgorszym wrogiem indiwidualnego obywatela jest panstwo, które zawsze i wszedzie dziala na tej samej zasadzie co mafia: przymusowa ekstorsja (podatki) w zamian za byle jaka i zlej jakosci ochrone (emerytury, zdrowie, bezrobocie).
  • ~teng
    (2019-05-13 08:13)
    Szkoda, że autor nawet nie zająknął się na temat realnych skutków wygranej populistów i przyspieszonej "wymiany elit", o tym że niejednokrotnie gorsze wypiera lepsze, o tym że nigdzie nie udało się zaspokoić "potrzeb zwykłych ludzi", wreszcie o tym, że lepiej już było...a będzie gorzej ...
  • ~albowiem karą za grzech jest śmierć, Europo
    (2019-05-12 04:52)
    A ja się pytam, gdzie się podziała siła WASP-ów, białych protestantów z Biblią w jednej ręce, a kielnią w drugiej, którzy za miskę zupy kartoflanej za***li od rana do nocy budując fortuny Rothszyldów i innych Rockefelerów? - Powiem wam, daliście się zapędzić jak ****** do rzeźni. Początek końca białej Europy to była Reformacja luterańska, czyli oderwanie moralności od kapitału i biznesu. Wolno kraść? No oczywiście, nawet 2 i 3 milion. Wolno podbijać spokojne kraje: kolonie, rozbiory Polski? A pewnie, bo kto zabroni? Wolno wyzyskiwać białych i czarnych niewolników? No jasne, tak wola nieba. Wolno mordować bezbronnych i słabych: Indian, Wandejczyków, Murzynów? - Tak, tego wymaga postęp.
  • ~Avalon:
    (2019-05-11 23:34)
    ...ich habe den Artikel mit bedacht gelesen; und muss gestehen... wow, was für ein banaler Vollidiot muss das geschrieben haben? Eins ist nun klar für mich, ich bin abermals für Abtreibung! Gute Nacht Europa :P
  • ~rwe
    (2019-05-11 19:38)
    Bardzo dobry artykuł.
  • ~Józef Bąk bezrobotny z Żukowa vel Michał Tusk
    (2019-05-11 17:51)
    Tusk to jedynie hochsztapler.I nic więcej.
  • ~odkryta prawda
    (2019-05-11 17:46)
    Autor tego prymitywnego tekściku jest bardzo głupi, skoro nie rozumie, że pogardliwie zwana przez niego "sekta antyszczepionkowców" to rodzice, którzy kiedyś wierzyli w wartość i bezpieczeństwo szczepień i których dzieci zostały ciężko okaleczone lub zabite szczepionkami. Po takich tragicznych doświadczeniach każdy normalny rodzic staje się antyszczepionkowcem. Ci rodzice wiedzą, że w naszych czasach dziecięce choroby zakaźne są znacznie mniej groźne niż toksyczne, trwale okaleczające i zabijające szczepienia.
  • ~marksizm kulturowy
    (2019-05-11 15:55)
    jak lewacy coś zepsują to zawsze winny jest imerialistyczny kapitalizm albo Donald Trump. 100 lat socjalistycznych eksperymentów i GW-no z tego wyszło.
  • ~hugo
    (2019-05-11 14:16)
    Zamiast o tym mowic powinno sie dzialac. Na co czekamy? Skoro petrafimy stwierdzic oszustwa to musimy rowniez potrafic im przeciwdzialac. A moze komus na tym nie zalezy?
  • ~To skandal!
    (2019-05-11 14:07)
    W Polsce na 10% najbogatszych przypada 40 % wypracowanego dochodu przez wszystkich. To skandal!
  • ~Anski
    (2019-05-11 13:49)
    Stare elity polityczne są skorumpowane i w dużej części mają powiązania mafijne lub lobbingowe. Najwyższy czas na wymianę dla dobra obywateli.
  • ~On
    (2019-05-11 13:47)
    Elity przestaly? A kiedy one w ogole troszczyly sie zwyklych obywateli? Przed wyborami zawsze obiecanki cacanki, mydlenie ciemniakom w glowach, a po wyborach wszystko jak bylo. W glowach " elit" zawsze panowal feudalizm! W kapitalizmie jest wyzysk czlowieka przez czlowieka, a w socjalizmie odwrotnie!
  • ~lewactwo musi odejsc
    (2019-05-11 13:36)
    To lewactwo tak niszczy Europe. Lewactwo posiada sporo pozytywnych stron czym uwodzi pewna czesc spoleczenstw. Posiada jednak tez zakamuflowana trucizne ,ktora w rezultacie jest zabojcza i spoleczenstwa koncza kleska. Prawica ma wiele wad,ktore sa uciazliwe ,ale nie sa jednak zabojcze dla spoleczenstw i pozwalaja na rozwoj.
  • ~gostom
    (2019-05-11 13:30)
    Obecnie doświadczamy największego nalotu w historii.
  • ~wiem
    (2019-05-11 13:25)
    Całego tekstu nie czytałem, ale wiem, że wszystko sprowadza się do zwykłego złodziejstwa ile by o tym nie napisać. I do tego nie potrzeba obserwacji przyrody.
  • ~T
    (2019-05-11 12:54)
    Chętnie się dowiem czy kiedykolwiek, gdziekolwiek itp były "elity", które dbały o "dobrostan zwykłych obywateli". Może w niebiesiech Pańskich jest dbałość o anioły, ale tego nauka nie sprawdzi.
  • ~p.s
    (2019-05-11 12:46)
    tusk to parszywy smiec niemiecki
  • ~Micha
    (2019-05-11 12:17)
    Wpisuje się pan tym artykułem w lobby farmaceutyczne, które nie pomne tego, że małe dzieci nie mają rozwiniętej bariery krew mózg, zmagają się ze szkodliwymi substancjami szczepionek. Części maluchom i nie tylko, wyrządzają one szkody na całe życie, a odszkodowań czy pomocy dla tych dzieci i matek nie ma. Za cenę potężnych zysków, ktoś tam straci zdrowie, ale czym się tam przejmować. Napiszemy artykuł a szalonych antyszczepionkowcach. Zalecenia szczepienne mówią, że nie wolno ich użyć gdy dzieci są chore. Konia z rzędem temu kto odpowie na pytanie czy jest to właściwie sprawdzane, czy tylko jest to fasada, aby uciec od odpowiedzialności szkodliwych aspektów chemii i biologii szczepionek?
  • ~Adolfina Szaria Merkill
    (2019-05-11 12:12)
    ale lewackiego GW- na narobiłam. To o mnie tu piszą. Tusku, jak żyć?
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-11 11:51)
    Problemem Europy (nie tylko UE) jest brak spójnego i zintegrowanego systemu podatkowego... Od tego trzeba zacząć integracje...

Może zainteresować Cię też: