Prezes Towarzystwa Humanistycznego: Myślę, że Polacy odrzucą wiarę bez większego trudu

| Aktualizacja:

Religia jest bardzo ważna dla 40 proc. osób starszych oraz zaledwie dla 16 proc. młodych. To pokoleniowa przepaść. Kolejnym procesem, ważnym i nie do zatrzymania, jest urbanizacja. Sprzyja oderwaniu się od tradycyjnie rozumianej polskości. Wraz z urbanizacją będziemy przejmowali europejską miejskość - mówi w rozmowie z MAGAZYNEM DGP Andrzej Dominiczak, prezes Towarzystwa Humanistycznego.

wróć do artykułu
  • ~Rodzic
    (2019-05-13 15:07)
    Wierzę w Boga, za którego sprawą istnieje Wszechświat. Nie wierzę w cudowne obrazy, do których pozowały zazwyczaj panie lekkich obyczajów, nie wierzę w cudami słynące figurki i w diabełki,Wszystko jest w woli Stworzyciela a nie w woli ludzi.
  • ~bogdan.p.
    (2019-05-13 07:05)
    Wiary nie odrzucą, ale Instytucję jaką jest Kościół Katolicki, na pewno. Już to się dzieje!!!!!!! Człowiekowi silnemu, wykształconemu do wiary w Boga i Jezusa Chrystusa niepotrzebny jest "pedofil" lub "homoś" w sutannie!! A czynienie dobra nie jest monopolem tylko dla katolików.
  • ~rzekłem
    (2019-05-13 02:57)
    Ludzie sprawdźcie kim jest Dominiczak oraz obejrzyjcie sobie jego wykłady na YT. Wyrobicie sobie zdanie o tym prezesie raz dwa. To jest człowiek który robi za plecy Biedronia,Palikota itp. środowisk.
  • ~Escher
    (2019-05-13 02:44)
    Andrzej Dominiczak człowiek związany z ruchem Palikota ,SLD, marksista, wojujący ateista Hartman i spółka się wypowiada.
  • ~edward
    (2019-05-13 02:03)
    Tych sk...….ow w koloratkach winnych zboczen z udzialem dzieci oraz tych nad nimi w tych purpurowych myckach na glowie wyslac za druty do kamieniolomow!
  • ~abs
    (2019-05-13 01:18)
    Mieliśmy swoich Bogów i swoje wierzenia. Narzucono obca nam wiarę. Pora ja odrzucić.
  • ~ZXCQVB
    (2019-05-12 22:34)
    Kto tę ZGNILIZNĘ, bez naszej zgody, FINANSUJE? Gdyby kapłani sami WIERZYLI w BOGA, nie byłoby takiej zgnilizny w kościele i nie kpiliby sobie z „golonych”, przez nich, MAT*ŁÓW i z tych którzy ich dotują.
  • ~`POLAK
    (2019-05-12 22:06)
    Na nie wierzących piekło czeka, na ziemi żyjemy max 100 lat a po śmierci jest wieczność. Pomyślcie co będzie z wami.
  • ~figa
    (2019-05-12 16:47)
    Proroctwa tego pana nie uwzględniaja działania łaski Bożej dlatego trzeba je przypisać do krainy wróżbity i astrologa, najbardziej wziętego zawodu w UE ;-)
  • ~prosta sprawa
    (2019-05-12 16:34)
    Należy wprowadzić mastrubację do szkól od przedszkola do Opola. Niech dzieci same się molestują nawzajem przed lekcjami.
  • ~praktykujący katolik
    (2019-05-12 16:20)
    Dziesiąt lat temu idąc z kościoła do pracy spotkałem się z sekretorzem z PZPR w trakcie rozmowy mówię idę z kościoła i idę popracować bo szedłem do pracy, on na to i ty działacz ZMS-u chodzisz do kościoła, ja mu na to co ty chcesz od kościoła gdyby ludzie przestrzegali dwa przykazania miłości i dziesięć przykazań Bożych nie potrzeba by było milicji, wojska i twojego komitetu. Odpowiedział no tak, no tak.
  • ~Normals
    (2019-05-12 16:11)
    JA WIERZĘ ,ŻE BEZ UDZIAŁ GRZESZNIKÓW W SUTANNACH OSIĄGNĘ ZBAWIENIE WIECZNE BO NIE CZYNIĘ NIC ZŁEGO CO BOGA MOGŁOBY WYPROWADZIĆ Z RÓWNOWAGI.
  • ~Amen
    (2019-05-12 15:18)
    Polacy maja swoją MB w Częstochowie , swoich świętych i błogosławionych, swoje autorytety. Ataki na kościół nie osłabią wiary.
  • ~Fredi
    (2019-05-12 15:16)
    Katolik ma wiarę w sobie. Jest ta wiarą i nadzieją w Boże miłosierdzie silny. "Kobieta" która nakleja kopie obrazu na drzwiach toalety to biedny przypadek.
  • ~Z
    (2019-05-12 13:05)
    Pan profesor tez uwierzy jak bedzie umieral,bo jak trwoga to do BOGA,szkoda, ze jak maja sie dobrze to manipuluja ludzmi .
  • ~J
    (2019-05-12 12:44)
    Najwiecej do powiedzenia na temat wiary maja ateisci,to ostatnio standart.
  • ~Chrzescijanin
    (2019-05-12 12:02)
    Miedzy religia, a wiara jest roznica.Polacy sa w religii to fakt,ale sa tacy ,ktorzy znaja Biblie,maja wiedze o wszechswiecie.Pytanie skad sie wzial wszechswiat ?,materia !.
  • ~Norbert
    (2019-05-12 12:01)
    Katolicki Bóg to bestia nic dobrego straszy piekłem a jabłko nazywa grzesznym owocem ;to czubek
  • ~wystarczy wprowadzić