"Dlaczego tak wielu mieszkańców wsi popiera partię, której politycy łamią konstytucję?"

| Aktualizacja:

Mieszkańcy wsi bywają określani mianem "balastu". Chłopom wytyka się "nieusuwalną pańszczyźnianą mentalność" i oskarża o to, że za 500 zł sprzedali demokrację. To nie język ulicy, lecz naukowców i socjologów, obecny w debacie publicznej od czasu transformacji.

wróć do artykułu
  • ~h.d i kam qu.
    (2019-05-16 11:39)
    bo internet otwar ludziam ocy
  • ~Ted
    (2019-05-15 12:07)
    I to zażucają chłopcom ci co pierwsi się sprzedali za marki i dolary.
  • ~światełko
    (2019-05-13 18:15)
    Panie Leśniewicz przestań się zgrywać i pisać głupoty.Rolnicy wiedzą dobrze kto im pomaga i wiedza kogo popierać w wyborach.
  • ~w..
    (2019-05-13 12:30)
    Bo Platforma zbudowała "czworaki" a PiS je po postu kupił.
  • ~md
    (2019-05-13 09:35)
    Gdybyś najpierw Kacperku (lewaku w ceglastych portkach) sprecyzował, które konkretnie art. Konstytucji załamał PiS i uzasadnił przekonująco na czym owo złamanie polegało, to byłoby o czym dyskutować. Ale tego cała opozycja nie potrafi, więc ty Kacperku z pewno też nie. Znakomita większość ludzi na wsi utrzymuje się z ciężkiej pracy, a nie z lewaczenia jak ty (być może za kasę Sorosa), więc nie mają czasu i chęci skupiać uwagi na sporach o konstytucję, trybunały i sądy. Rolnicy wolą konkrety, a te robi dla nich PiS.
  • ~wiesniak
    (2019-05-13 08:01)
    tak wlasnie wygladaja i mysla buraki pisowskie jest ich mniej niz noromalnych wiec bez strachu
  • ~Koryto, Koryto.
    (2019-05-13 07:58)
    Poprzednicy bardzo wiele obiecali i nadal wiele obiecują. Ale to są tylko czcze obietnice żeby dojść do koryta.
  • ~A wtedy było cacy.
    (2019-05-13 07:54)
    Jak byli u koryta to łamali konstytucję, a wtedy było cacy.
  • ~Antypisstudent
    (2019-05-13 07:37)
    Mojej mamie Pis obnizyl wiek emerytalny, musi jeszcze 1 rok pracowac. Wedlug innych musialaby jeszcze 6 lat pracowac. No to jak myslicie, kogo ona bedzie wybierac? No, na robaczka lowisz rybke!
  • ~internautka 50+
    (2019-05-13 07:25)
    Ludzie na wsi myślą trzezwo ,nie zachwycają się ,,świecidełkami z zachodu. Żyją tu i teraz i rozumieją co dla Polski i dla nich jest najlepsze i
  • ~ziutek
    (2019-05-13 07:16)
    Sie dziwie, ze fornale Pis popieraja . No bo Pis jest przeciw s o d o m i i. A na wsi co drugi to s o d o m i t a , bo oni maja druga zonke w stajni, albo ta z rozowym posladkiem i ograglym ogonkiem, albo owieczke, ale te kozke., ktora jak jej dobrze mowi meeee.
  • ~W
    (2019-05-13 07:16)
    PONIEDZIALEK - czas rozpoczac cotygodniowe szczucie w der Dziennik na legalnie wybrany rzad,
  • ~Mareks
    (2019-05-13 07:15)
    Jasno w konstytucji pisze co mogli zrobić a co nie i bajki o łamaniu konstytucji opowiadajcie obywatelom rp i działaczom KOD,
  • ~J.K
    (2019-05-13 07:13)
    miastowi ciemniacy ze słomą w butach
  • ~TKdecyduje
    (2019-05-13 07:10)
    ciekawe od kiedy to jacyś redaktorzy zastępują TK oraz TS w Polsce i wmawiają ludziom "łamanie konstytucji" ? Czyżby w Polsce dziennikarze i politycy opozycji dyktowali co jest a co nie jest konstytucyjne ! TOTALNE DNO !!!
  • ~Fedor
    (2019-05-13 07:08)
    "Bez odrobienia tej lekcji trudno sobie bowiem wyobrazić uczciwą dyskusję, dlaczego tak wielu mieszkańców wsi popiera partię, której politycy łamią konstytucję". Może należałoby zacząć od pytania, dlaczego tak wielu mieszkańców POLSKI nie uważa, że PiS łamie konstytucję? Może dlatego, że opinia prof. Gersdorf, Rzeplińskiego i "profesora" Stępnia, którzy dobitnie dowiedli swojego braku obiektywizmu i swojego zaangażowania POlitycznego, "autorytetów" w rodzaju Michnika, Marcinkiewicza i Wałęsy, sędziów broniących ewidentnych patologii w swoim środowisku oraz polityków PO, PSL, SLD i Nowoczesnej, a także Timmermansa i Verhofstadta, POdpuszczonych przez totalną opozycję, nie są dla nich (Polaków) przekonujące?
  • ~Czech Czech
    (2019-05-13 07:00)
    Tak jest , ciemnota , pry mi tyw, glupota , zacofanie popiera PIS! Wniosek?
  • ~wzgórze JASNOGÓRSKIE
    (2019-05-13 06:36)
    MNIE NIKT NIE PRZEKONA DO CHŁOPA POLSKIEGO I JEGO UCZCIWOŚCI . CHŁOP POLSKI WYBUDOWAŁ NA NAJŚWIĘTSZYM MIEJSCU POLEK I POLAKÓW POMNIK CAROWI ROSJI .. Dziś tam stoi kto inny ...?
  • ~Manny Quinn
    (2019-05-13 02:04)
    Simple analysis done by the even more SIMPLE individual. So called “naukowcy” still don’t get it. Then again, they may never get it. St.upidy is rampant among PO/PSL.
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-13 00:44)
    Ryzykowna teza autora - w Polsce nie ma mainstreamowych partii politycznych które nie łamałyby Konstytucji - a rozwijając "ducha Konstytucji" (wymówka tzw niekwestionowanych autorytetów) to sama Konstytucja łamie Konstytucje... O ile wiem PiS nie złamał Konstytucji a jedynie wykorzystał brak precyzji Konstytucji (bo tak było wygodnie twórcom konstytucji) i idę o zakład że obiektywny sąd (nie, nie ten sad który chce się mścić) uniewinniłby każdego oskarżanego o łamanie Konstytucji z powodu braku podstaw formalnych. Postawię też tezę ze nawet gdyby PiS dysponował większością konstytucyjną to i tak odmawianoby mu prawa do zmian konstytucji i rządzenia.

Może zainteresować Cię też: