Zaremba: Nie muszę wybierać między mroczną karykaturą i cukierkowatym landszaftem [OPINIA]

| Aktualizacja:

Od felietonu wolę komentarz, logiczny, umotywowany, czasem powołujący się na konkretne dane. Tymczasem jeśli mam się podzielić uwagami na temat transformacji po roku 1989 w tak krótkim tekście, jestem skazany na impresje, więc na felietonowy ton. Spróbuję.

wróć do artykułu
  • ~JAROSŁAW MACIEJ GOLISZEWSKI
    (2019-06-10 14:43)
    "1989. MUSIMY WYGRAĆ" plenerowa wystawa fotograficzna 31.05 - 28.06.2019 przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie. Autor zdjęć: JAROSŁAW MACIEJ GOLISZEWSKI Niestety zarówno PAP, jak i TVP INFO ma problem z rzetelnością przekazu, bo wygumkowały autora z informacji. Większą kulturą i mądrością wykazał się Marszałek Senatu, w wywiadach chwaląc wystawę i jej autora, wymieniając go z imion i nazwiska (obaj na zdjęciu).
  • ~Wisła
    (2019-06-08 08:31)
    z drogami to Pana lekko poniosło.....
  • ~muraszko
    (2019-06-04 15:42)
    Pan Zaremba jest z tych co mają absolutnie wszystkim za za złe i żadnego własnego pomysłu. A dalej jazda z takimi komentarzami.
  • ~autorwidmo
    (2019-06-04 15:31)
    A to bardzo dobrze że redaktor Zaremba ma wybór. Wysoko wykwalifikowani specjaliści też go mają. Po jesiennych wyborach wygranych przez PiS wyjadą z kraju. Bo mogą. Bezstresowo. Dla nich kolejna kadencja Kaczyńskiego będzie jak wprowadzenie stanu wojennego. Nic ich tu nie zatrzyma, ani propaganda TVP, ani 500+, bo to nie ten segment elektoratu. Ci ludzie chcą tego czego dyktatura Kaczyńskiego nie może im zaoferować - chcą wolności, normalności, praworządności i braku obciachu. A że ich emigracja zrujnuje gospodarkę to nikogo to nie obchodzi, w myśl pisowskiej zasady "po nas choćby śmierć".
  • ~frankowicz
    (2019-06-04 10:20)
    "Próbuję myśleć." Dobre. My też. I wychodzi nam, że demokracja jest lepsza od autokracji. A prawda lepsza od kłamstwa.
  • ~Kalder
    (2019-06-04 09:11)
    Jak pan skomentuje malwersacje w CBA? Zniknęło z konta około 15 mln PLN. Policja zatrudnia złodziei!
  • ~leo
    (2019-06-04 08:56)
    Cio za oportunista !
  • ~Realista...
    (2019-06-04 08:23)
    Panie Zaremba, takich jak pan, bolszewicy nazywali "poputczik". I likwidowali w drugim rzucie czystek. Ale za to bezwzględnie. Marzy pan, zamiast wyciągać wnioski. Idzie totalitaryzm pełną gębą. Pytanie, kiedy pokłoni się Carowi i poprosi aby wziął pod opiekę? Jeszcze za rządów blond czuprynki zza oceanu, czy też po tym jak skończą się marzenia o fortach zamorskich. A stać się to musi, to kraik nad Wisłą, to totalny bankrut. Niech pan zainwestuje lepiej w zimową odzież, póki jest tania, zamiast pisać te swoje wypociny myślącego odwłokiem...
  • ~Gustaf
    (2019-06-04 08:08)
    komuna to stan umysłu , ona nadal tkwi w głowach tych co są u władzy ....aż nadejdzie dzień kiedy powiemy im ..wszyscy won
  • ~tak widzę, więc piszę
    (2019-06-04 08:04)
    Zaręba jak zwykle w rozkroku. Chłopie wreszcie choć raz w życiu się odważ stanąć w prawdzie, a nie klucz.
  • ~Poldi
    (2019-06-04 08:04)
    Z 4 czwartym czerwca mam tylko pozytywne skojarzenie, euforycznie uniesienia .Pierwsza w bloku wschodnim demokracja, okragly stol , bez rozlewu krwi. To bylo wielkie osiagniecie tamtejszych o wolnosc walczacych, tak tez Walesy. Kaczynski to wszystko zdeptal, z g n o i l ! Co za k a n a l i a, w r e d n a M O R D A!
  • ~dobabuni
    (2019-06-04 07:04)
    dudy smalone panie Zareba, nomenklatura komusza sie uwlaszczyla na majatku wspolnym, pozostaly majatku sprzedal Balcerowicz za psi grosz. A zdjeciami z Walesa nie ma sie co chwalic, nawet gdy sie je tylko rozklejalo.

Może zainteresować Cię też: