Wróbel: Nowy minister edukacji i stary problem [OPINIA]

| Aktualizacja:

Mamy nowego ministra edukacji i stary problem – co zrobić, by edukacja przestała być częścią partyjnej walki. Upartyjnienie sporów merytorycznych nie przyniosło ani znaczącej poprawy służby zdrowia, ani żadnej poprawy sądownictwa. Partyjny spór, który napędza naszą demokrację, szkole też nie pomaga.

wróć do artykułu
  • ~Prawda w oczy kole
    (2019-06-07 11:29)
    Pan bierze na siebie odpowiedzialność za czyny ludzi, ktorych Pan promował.
  • ~Ed
    (2019-06-07 10:15)
    Reformy przeprowadzone z PiS okazały się porażką. By nie ciążyły rządowi będą chcieli pokazać propagandowo że są sukcesem. Ludzie żyją długo dzięki "wspaniałej" opiece, do lekarza można się dostać bez problemu. Dzieci poszły do szkół gdzie klasy liczą po kilkanaście osób i uczą się na jedną zmianę. Nastolatki znalazły bez problemu licea czy branżówki o jakich marzyli.
  • ~ala co ma kota i bank
    (2019-06-07 11:42)
    Nowy minister jest wybitnym intelektualistą i nauczyciele dostali go od Prezesa jako bonus+.
  • ~o co chodzilo z tym dosc dyktatury kobiet ?
    (2019-06-07 12:57)
    minister nowy wrobel stary
  • ~Zorro
    (2019-06-07 17:44)
    Nowy minister edukacji to ten mędrzec który fantazjował na temat uczenia 5-latków masturbacji? Skąd PiS bierze takich ludzi???
  • ~wera
    (2019-06-07 18:21)
    PiS wie że postac nwego ministra zajmie Opozycji trochę czasu a o to chodzi . Nie zajmujcie sié posłowie oriętacją sexualną. Tylko powaźnymi sprawami ludzi .
  • ~zuzia z gimbazy na wymarciu
    (2019-06-07 13:14)
    Wróbel stary ale jary, nawet na ministra by się nadał...
  • ~omax
    (2019-06-07 19:23)
    gdzie byłes panie wórbel jak dewastowanao system edukacji wprowadzaąc gimnazja zamiast ulepszć poprzedni to reforą gimnazjalną dopiero dzisia się odkęrca ale pewnie wtedy pobiełrśąe nauki u niemca
  • ~antyPiterek
    (2019-06-07 13:16)
    natchnienie do strajku nauczyciele brali z plazmy LGBT+ i wrobelkow slodko cwierkajacych i obieujacych prace ponizej 18 godzin tygodniowo
  • ~krzyhoo1
    (2019-06-07 15:04)
    kolejny "ubrany jak inteligent", a kojarzący się z bohaterem piosenki zespołu Gorące Nogi
  • ~Ojciec
    (2019-06-07 16:26)
    Wróbel weź profesor Środę jak ostatnio i napiszcie długi felieton na swój temat, to będzie ciekawe .
  • ~rzeczywistość
    (2019-06-07 16:44)
    Mam proste pytanie: Kiedy dzieci przestaną się uczyć pisania "dziecinnej wersji liter "b, p, s" i przejdą na naukę zwykłego "b i p" z brzuszkiem, a S wijącego się jak wąż? To byłaby mała dobra zmiana w szkole. Ale nawet to tak drobnego ulepszenia MEN nie dojrzał!
  • ~Fe
    (2019-06-07 15:53)
    Dachowy ob$raniec
  • ~Jaro
    (2019-06-07 17:17)
    "nie przyniosło ani znaczącej poprawy służby zdrowia, ani żadnej poprawy sądownictwa." Znaczy, kolega Wróbel dostrzegł jednak poprawę służby zdrowia. Niby Wróbel, a wzrok orli. Jestem znacznie starszy od kolegi W. i bywały w szpitalach (stolica panie) i ja nie dostrzegłem poprawy, a raczej przeciwnie. A dla wybierających się do szpitala jedna rada - zabrać 2 rolki papieru toaletowego.
  • ~Podstawówka tylko 6 - letnia.
    (2019-06-08 12:34)
    Problem Był w tym że POprzednio kończono podstawówkę 6 letnią. Gdzie niestety nie jeden na tym kończył.
  • ~putto
    (2019-06-08 17:33)
    Panie Wróbel przecież pan wie, że AWS czyli tamto stadium PIS zrobiło reformę dzieląc szkołę na gimnazjum i podstawówkę, jakoś tamta reforma miała znamiona sensu bo podniosła poziom nauki młodzieży 13-15 letniej, teraz PIS zrobił tą reformę bez żadnej przyczyny merytorycznej po to tylko, że wydawało mu się to proste a musiał pokazać że po PO wszystko naprawia, minister edukacji nie ma tutaj znaczenia, znaczenie ma wola przywódcy a ten ma wole reform, i tak armia, służba zdrowia, sądy (kolesi) wszystko to po reformie wygląda gorzej niż przed reformą, jedyna reforma która się PISowi politycznie udała to 500+ ale czy to reforma?
  • ~mucha nie siada
    (2019-06-08 20:51)
    nudy
  • ~Kuba.
    (2019-06-08 09:17)
    Sam tego chciałeś Wróbelku
  • ~POdstawówka 6 - letnia.
    (2019-06-09 07:12)
    Co jak co ale najwięcej szkół było za PO zlikwidowane. A podstawówka kończyła się tylko na 6 Klasach. I czego oni w końcu chcą.

Może zainteresować Cię też: