My, naród podzielony. Politycy przeminą, a my musimy ze sobą żyć [OPINIA]

| Aktualizacja:

Nie chcemy i nie potrafimy pogodzić się z naszą różnorodnością. Tymczasem politycy przeminą, a my musimy ze sobą żyć.

wróć do artykułu
  • ~grzeg
    (2019-06-09 17:46)
    Ta anty-PiS-owska furia: czy bardziej oszalała, czy bardziej głupia? A może jedno i drugie?
  • ~Polak
    (2019-06-09 17:29)
    Przez wiele lat Polacy - katolicy i niekatolicy, wierzący i niewierzący, żyli w Polsce w zgodzie. Niestety, nastały rządy PIS i kościół katolicki uznał, że ma szansę, żeby znowu podporządkować sobie wszystkich Polaków. Stąd zmiany prawa wynikające z katolickiej doktryny, jak zaostrzenie prawa dotyczącego aborcji, lub ograniczenia antykoncepcji, zakaz handlu w niedzielę i inne. Jedyne, co może przywrócić w Polsce normalne relacje, to twarde wyegzekwowanie zapisów Konstytucji o neutralności światopoglądowej państwa. Religia lub jej brak powinna być prywatną sprawą obywatela. Państwo nie powinno angażować się w kwestie światopoglądowe, ani faworyzować żadnej religii lub wyznania. Musimy z powrotem uwięzić demony uwolnione przez PIS.
  • ~riddick
    (2019-06-09 15:10)
    Radziłbym tym którzy sa sympatykmi PO ,N. czy lewactwa ,by przejrzeli na oczy przeciez nietrudno sie zorientować kto jest wiarygodny w obietnicach wyborczych a kto kłamie i nie zamierza realizowac obietnic.To bardzo proste- trzeba tylko trzeźwo i bez emocji pomyślec.
  • ~Treściwy
    (2019-06-09 13:47)
    Co za bzdura. Naród nie jest podzielony. Politycy się nienawidzą i chcą patologię przenieść na naród.
  • ~wszedzie dobrze gdzie nas nie ma
    (2019-06-09 13:45)
    Po co takie gledzenie, "my narod podzielony". A inne narody ? A Hiszpanie ,wojna domowa ,ETA, Grapo, polityczny rozgardiasz , Katalunia . a Wielka Brytania , IRA, a Wlosi a Belgowie, a Turcja ,mozna by mnozyc w nieskonczonosc
  • ~Babunia
    (2019-06-09 13:17)
    Zycze wszystkim internautom, o takiej czy innej , innej czy takiej orientacji , wesolych Swiat. No bo dzis swieta, no to zluzowac, moze grillowac, moze tancowac. Ja ide pozniej tanczyc.
  • ~salerno
    (2019-06-09 12:01)
    Na świecie rządzą narody, które potrafią czerpać siłę z różnorodności. Kiedy w Polsce było to możliwe, byliśmy lokalnym mocarstwem. To śmiertelne zagrożenie dla Rosji, dlatego ten kraj wszelkimi sposobami wspiera w Polsce endecję, nacjonalizm, ksenofobię, homofobię, rasizm, faszyzm - wszelkie ruchy niszczące tkankę społeczną antagonizując Polaków.
  • ~oto jest
    (2019-06-09 10:45)
    ..pytamy dlaczego ten leśu powiedział my naród a nie MY POLSKI NARÓD...????????? kto wie?....
  • ~KRYSTEK
    (2019-06-09 09:54)
    DRODZY RODACY JAK WIDAC PO NIE KTORYCH KOMENTARZACH NIE ROZUMIEJA CO TO JEST PRZYROROSTDZIETNOSCI TO TE DZIECI BEDA POZNIEJ PRACOWAC NA WAS ABYSCIE MIELI EMERYTURE , TO NIE PIS DZIELI SPOLECZENSTWO TYLKO SAMI NIENAWISC DO SIEBIE SZERZYCIE WKAZDYM PANSTWIE RODZICE DOSTAJA NA UTRZYMANIE DZIECI A CI KTORZYNIE MAJA POTOMSTWA TO WLASNIE TE DZIECI BEDA ICH UTRZYMYWAC TAK JEST ZBUDOWANY SWIAT NIE MOZE SIE POGODZIC ZTYM ELITY ZE ZWYKLYM LUDZIA ZYJE SIE OBECNIE DUZO LEPIEJ , ALE TO CI LUDZIE KTORZY PRACUJA FIZYCZNIE I ICH UTRZYMUJA BO BUDZETOWKA NIEPRACUJE NA PRODUKCI TO KLASA ROBOTNICZA WYPRACOWUJE BUDZET DLA TEGO SA OBOZENI ZE LUDZIE ZACZELI DO CENIAC TO CO MAJA ZE PANSTWO WSPIERA JUZ NIE MUSZ ZACISKAC PASA
  • ~Babciajaga
    (2019-06-09 09:36)
    Tak podzielony byl narod polski czesto, nie powiem zawsze. Tylko wielkie tragedie nas jednoczyly, czyli wojny i niewole. Nie bede tych okresow sklocenie narodu wymieniac, bo lista dluga. Mamy, niestety sklonnosci do tragizowania i fatalizmu.
  • ~eu
    (2019-06-09 09:28)
    Za 500-Plus glosuje na Pis
  • ~Tragiczne wydarzenie
    (2019-06-09 09:16)
    Największe nieszczęście Polski to nawiedzenie tej ziemi przez Jarka K. Starego kawalera. To już trwa 70 lat. Tragiczna rocznica.
  • ~internautka 50+
    (2019-06-09 07:54)
    To Tusk rozpętał wojnę dzieląc społeczeństwo na mohery i całą doskonałą resztę społeczeństwa. To teraz ta reszta typu Biedroń, Jeżewski, Stuhr, Janda, Gretkowska, Środa i wielu wielu innych wspaniałych sieją ferment i wszczynają wojenki!!!
  • ~K2
    (2019-06-09 07:32)
    Skąd te poruszenie cały świat wie że gdyby pis nie rozdawał kasy nigdy przy władzy by nie był, a poziom intelektualny naszych polityków bije o dno
  • ~RibentropMołotow
    (2019-06-09 06:45)
    Nie wiem czemu ludzie piszecie, pan, pani Sturh i Janda to bolszewickie ******** Żyjące z dotacji kasy państwowej.
  • ~O. Polak
    (2019-06-09 06:10)
    PiS to samo zło! To oni sieją nienawiść!
  • ~i to by było na tyle
    (2019-06-08 23:11)
    NARÓD JEST JEDNOŚCIĄ. TO SPOŁECZEŃSTWO JEST PODZIELONE PRZEZ PROPAGANDĘ LEWACKĄ.
  • ~sd2017
    (2019-06-08 21:57)
    Wystarczyłoby wprowadzić prostą zasadę, kto pobiera pieniądze od państwa za to tylko, że jest - nie ma prawa głosu. Wałkonie i nieroby - cała ta patologia głosuje na pis. Mój były szwagier ma dwójkę dzieci, Od 10 lat nie pracuje, jego żona także. I to mimo tego, że podobno teraz nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Teraz szykuje im się 3 dziecko I to my zwykli ludzie na takie coś zasuwamy.
  • ~antyPiterek
    (2019-06-08 20:35)
    halo, halo, ciemnosc widze, czy to pan Stuhr aby?
  • ~Kacapy
    (2019-06-08 20:30)
    A kto to jest Janda i Sztur