Pogoda na przyszłość. Państwo nie robi nic, by przygotować się do zmian klimatycznych [FELIETON]

| Aktualizacja:

Upał nie sprzyja racjonalnemu myśleniu. Tę niepokojącą prawidłowość widać na każdym kroku w tym tygodniu. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo, jeśli słońce przygrzeje mocniej.

wróć do artykułu
  • ~Państwo nie robi nic,
    (2019-07-03 19:42)
    ... by przygotować się do zmian klimatycznych, bo nam nic do tego. Klimat to sprawa Boga. On jest projektantem i twórcą wszystkiego. Dawno oświadczył, że ogniem i wodą (a więc klimatem) karać nas już nie będzie. Śpijmy spokojnie. Wszystko jest w rękach Boga Wszechmogącego. Nie przeszkadzajmy mu w jego planach.
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-07-02 21:53)
    w ciągu jednego roku USA emitują tyle samo CO2 co Polska w ciągu 16 lat. Przeciętny obywatel Europy Zachodniej konsumuje 2 - 3 razy więcej energii niż statystyczny Polak. A pan redaktor nie napisał ile kosztowałoby Polaków zrealizowanie postulatów neutralności w 2050 i co można za te pieniądze zrobić by zmniejszyć skutki zmian klimatycznych odczuwanych przez Polaków.
  • ~kris-kross
    (2019-07-01 15:35)
    Jak to nic nie robi? A wybetonowanie wszystkich skwerow w miescie? A wyciecie drzew jak lecie? A zaoranie linii kolejowych, by tylko blachosmordami sie dalo dojechac do coraz wiekszej ilosci miejsc? A miliony elektrycznych aut na ulicach? A co z udogodnieniami zwiazanymi z OZE? Panstwo robi duzo. Niestety w przeciwnym kierunku
  • ~Lech, Boston, USA
    (2019-07-01 14:28)
    „Druga, bliska wszystkim deklarującym swą wielką wiarę w naukę i postęp, skupiona jest na jednej rzeczy, a mianowicie redukcji za wszelką cenę emisji dwutlenku węgla.” – Co robi w kwestii zmian klimatycznych owa „nauka” wiadomo od lat! Przede wszystkim sekuje przez dekady wszystkich naukowców mających inne niż „oficjalne” poglądy nie tylko nie dopuszczając ich przez dekady na żadne konferencje klimatyczne, ale odrzucają uporczywie ich publikacje dowodzące nikłości wpływu homo sapiens na w/w zmiany! Przed bodajże 4 laty ujawniono e-mailową korespondencję „klimatologów” z uniwersytetu w Cambridge w UK w sposób jednoznaczny fałszujących wyniki badań! Oczywiście sprawę wyciszono! Handel „limitami CO2” to przekręt nieznany w historii ludzkości, gdzie geszefciarze handlują „wartymi” miliardy limitami zawartości CO2 w atmosferze, podczas gdy głównym producentem CO2 są oceany! Bezczelność i stopień zakłamania tych „zielonych” jest identyczny jak bezczelność i zakłamanie LGTB++++ bo to w 99% ci sami ludzie!
  • ~geograf
    (2019-07-01 09:02)
    Niemcy maja obecnie najwieksze ilosci zanieczyszczenia powietrza , w Polsce 60% wiatrow wieje z zachodu i przemieszczaja te masy powietrza.... ludzie myslcie to nie boli......
  • ~Gost.
    (2019-06-30 23:12)
    Był las, nie było nas. Nie będzie nas, będzie las.
  • ~Demaskator
    (2019-06-30 18:40)
    Jak cena prądu z wiatrakow i paneli będzie bardziej konkurencyjna niż z węgla bedzie to ostatni gwoźdź do trumny tego paliwa. Uzależnimy się od Rosji i trujacego lobby węglowego. Już nie mogę się tego doczekać. Ten dzień nastąpi już wkrotce.
  • ~klimat
    (2019-06-30 18:16)
    Mamy 500 i to się liczy a ludzie się cieszą .jak długo premier będ,ie wciskał kit ?
  • ~Ggghhhy
    (2019-06-30 13:13)
    Może warto odnieść się w pięciu zdaniach do Strategicznego Planu Adaptacji przyjętego przez Ministerstwo Środowiska już parę dobrych lat temu i do Miejskich Planów Adaptacji
  • ~żuczek
    (2019-06-30 07:43)
    Podejrzewam, że jedna erupcja wulkanu emituje do atmosfery więcej gazów cieplarnianych, pyłu i sadzy niż cała ludzkość przez 10 a może i więcej lat. Obecna europejska "krucjata" przeciw emisji CO2, to dochodowy biznes i oręż do nacisków gospodarczo-politycznych na wybrane kraje i drenowania europejskich obywateli z kasy. Polska gospodarka bardzo oparta o energię z węgla robi się zbyt konkurencyjna? No to dokopać Polsce od tej strony i wpędzić ją w gigantyczne koszty opłat i transformacji sposobu pozyskiwania energii. Tymczasem USA, Chiny, Indie, Rosja mają gdzieś politykę klimatyczną i kopcą na całego. To co tu pomoże gdy Polska zbankrutuje przez ekologię?
  • ~Lus
    (2019-06-30 02:16)
    Przez 8lat towarzysze nie zrobili nic kompletnie nic ,a teraz jak nareszcie rząd małymi krokami robi porządki to źle, czy któryś z tych profesorów i to biedne dziecko zastanowiło się z skąd wźąć pieniądze , czy znowu mamy płacić za niemców , francuzów . 800miliardów drogą nie chodzi . Przestańcie bredzić i pan redaktorku też
  • ~vicki
    (2019-06-29 22:25)
    Trzeba przyznać , że pod tak wyważonym felietonem wpisy są kompletnie "od czapy" . A to Tusk , a to lewactwo . Zmiany w mózgach ( jeśli tak to coś można nazwać ) są u niektórych nieodwracalne ! Bełkot i agresja , jakby felietonu nie przeczytali . Może zresztą przeczytali , ale , że to funkcjonalni analfabeci - nie zrozumieli . Koszmar !
  • ~Terminator
    (2019-06-29 21:55)
    Mam wyrabane, co zrobicie, ja korzystam z zycia:)
  • ~md
    (2019-06-29 19:13)
    A co ma robić? Zmienić bieg prądów oceanicznych? Dryf płyt tektonicznych? Wzajemne ustawienie ciał niebieskich?
  • ~protestujem
    (2019-06-29 14:09)
    A co na to OTUA ? Dziennik znów ignoruje wielkiego wodza Indian z nad Wisły !
  • ~hugo
    (2019-06-29 13:31)
    na nic wszystkie dywagacje i tak wszystko zależy od słońca
  • ~KRYSTEK
    (2019-06-29 13:10)
    CZLOWIEK JEST WINY BO SIE URODZIL PRZESTANCIE SIAC TAKIE GLUPOTY NA TYM KLIMACIE ZARABIAJA IOSZUKUJA LUDZI WCISKAJA JAKIES SPRZETY NIE TANIE A TO JEST NATURA ZE NIGDY NA PUSTYNI NIE BYLO SNIEGU A TERAZ MIELI GDZIE INNDZIEJ BYLY WICHURY BO PROSTU ZIEMIA OBRACA SIE A ZE CZLOWIEK JEST SZKODNIKIEM I NIE DBA SMIECI, WSZYSTKO JEST ZABETONOWANE ZNISZCZONO WODY GRUNTOWE ITP BO CHCA ZYC WYGODZIE
  • ~Silvio - Ein Tojczer aus Tojczland
    (2019-06-29 13:02)
    Panstwa, ktore nic nie robia, by przygotowac sie do zmian klimytycznych powinny byc wykluczone z Unii Europejskiej. My, Niemcy, nie mamy najmniejszego zamiaru was do tego zmuszac, ale jak nie wezmiecie z nas przykladu to pies was ye au. U nas w Niemczech juz za 18 lat zrezygnujemy z kopalni wegla brunatnego i elektrowni, ktore ten wegiel spalaja, ale tworza tylko 21 % CO² w Europie, zrezygnujemy tez z silnikow Diesel i benzynowcow. Tylko Tojczland dba i troszczy sie, aby zmiany klimytyczne Europie nie zaszkodzily. Tojczland , Tojczland über alles ! .
  • ~PO-KO do de
    (2019-06-29 12:43)
    Tusk na taki (głupi) felieton, by POwiedział jak zwykle: A CO JA MOGĘ! I raz by miała rację!
  • ~E meryt
    (2019-06-29 12:32)
    ODCZEPCIE SIĘ OD RZADU BO NICZEGO DOBREGO PRZEZ DWIE KADENCJE NIE ZROBILIŚCIE.