Amerykański ekonomista: W interesie bogatych państw leży, aby Polska była nadal biedna

| Aktualizacja:

Najprostsza droga do utrzymania wzrostu gospodarczego dla krajów o średnich dochodach, takich jak Polska brzmi: "Róbcie to, co robią inni, a nie to, co mówią żebyście robili". Nie stosujcie się do zaleceń bogatszych państw. Korea Południowa i inne azjatyckie tygrysy kiedyś zignorowały rady międzynarodowych instytucji i ekonomistów. I odniosły sukces.

wróć do artykułu
  • ~OST
    (2019-07-24 00:59)
    Coś mi tu cuchnie, zajawka artykułu sensowna (tylko pan anonimowy ekspert - to kolejna podejrzana sprawa - zapomniał o kredytach jakie wzięło PO aby formalnie być zieloną wyspą), publikacja w niemieckiej gazecie, nie ma walenia w PiS - coś tu nie gra. Zapewne jedyna słuszna treść w pełnej wersji ;)
  • ~krzyhoo1
    (2019-07-07 21:35)
    Pisowskie trolle nie są w stanie intelektualnie pojąć, że to dzięki Tuskowi Polacy w ogóle nie odczuli skutków kryzysu światowego.
  • ~cep prawdy
    (2019-07-07 12:53)
    Dla Balcerowicza najlepiej było wszystko pozamykać i nic nie robić !! Obecna gospodarka potrzebuje zbytu, wyprodukować może wszystko, sprzedać nie jest łatwo ! 500+ to nie tylko pomoc społeczna, to przede wszystkim wzrost popytu i rozwój gospodarczy ! Wzrost produkcji, brak bezrobocia i wzrost dochodów !!! Każde 500+ przynosi do budżetu ponowne 500 a może i więcej ! No ale Balcerowicz, Rostowski czy Rzońca tego nie ponimaju !!!!!!
  • ~no i jak Polska ma być niemiecką kolonią ?
    (2019-07-07 12:44)
    Coś PO dobnego, w niemieckiej gazecie taki artykuł ! Cenzor PO leci na zbity pysk !
  • ~P.s
    (2019-07-06 18:20)
    No to Polacy ręce w górę i pogoń my postkomone lgbt i innych zbokow
  • ~bez trudu
    (2019-07-06 14:08)
    Nie musza sie starac , bo Merkel trwale zdestabilizowala POlske.
  • ~mikrofirma jednoosobowa.
    (2019-07-06 12:26)
    Morawiecki cud gospodarczy polega na zniszczeniu ostatnich, którzy chcą jeszcze w Polsce pracować.
  • ~MKoro
    (2019-07-06 11:03)
    Oto skutki wąskiej specjalizacji. Kiedyś osoba bez podstawowej wiedzy ogólnej (szczególnie humanistycznej) była uważana za głupka niezależnie od zasobu wiedzy z własnej dziedziny. Dziś pan ekonomista jest tylko panem ekonomistą - na niczym innym kompletnie się nie zna. Efekty mamy powyżej. Polska NIE JEST I NIGDY NIE BĘDZIE tygrysem na azjatycką miarę. Tam jest etos pracy, tu jest pochwała lenistwa. Tam się na siebie zarabia, tu się bierze zasiłki. Ale żeby to pojąć, potrzeba elementarnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii czy historii.
  • ~Marian
    (2019-07-06 01:43)
    Ciekawy tekst. Wynika z niego, ze trzeba mieć własny rozum, a nie słuchać się obcych. Dla Polaków jest to chyba nieosiągalne.Zwłaszcza dla PO, która jest partią kolonialną. Gdy rządzili zachowywali się tak jakby rządzili Polską w imieniu tych lepszych, obcych. Podobnie zachowują się celebryci, którzy gardzą zwykłymi Polakami. Jest to dosyć wstrętne. Na szczęście czas ludzi o mentalności niewolników kończy się powoli. Zauważył to PiS i dlatego wygrywa wybory.
  • ~#luk
    (2019-07-05 20:56)
    Polska zamiast robic chipy ( Prozesory), to robia chipsy ziemiaczane.
  • ~Kamil
    (2019-07-05 20:52)
    Wynika z tego najważniejsze, żeby mieć polskie firmy, a nie dorabiać zagraniczne. Jeśli nie mamy wpływu na samych polityków, to chociaż sami jako kowalscy możemy wspierać naszą gospodarkę, kupując produkty polskich producentów. Chociaż tyle.
  • ~ziutek
    (2019-07-05 19:50)
    Idi...a Polska KWITNIE! Prognozy SUPER! Eurony nadal PŁYNĄ! !! Żyć nie umierac!!!
  • ~wyborca223
    (2019-07-05 19:32)
    To jest oczywista oczywistość. Dlatego prze 8 lat za rządów rudzielca nie poszliśmy do przodu bo rudzielec realizował interesy Makreli.
  • ~Demaskator
    (2019-07-05 18:47)
    Polska z sprawie klimatu nie robi to co inni. Powinna ograniczać CO2 w takim razie.. Nasi włodarze jednal robią tak że prąd będzie luksusem.
  • ~Polska - Afryka
    (2019-07-05 17:00)
    Pozwólmy Peesowi porozdawać kasę do końca, pozadłużać następne pokolenia Polaków, wypłoszyć zagranicznych inwestorów. Wtedy bezmózgowy elektorat, ale również wszyscy my, ich przeciwnicy poczujemy się jak w raju zwanym Lesotho, Honduras, Czad, Mali.
  • ~Xenon
    (2019-07-05 16:58)
    Polska ma robić swoje i olewać moczem pseudorady lichwiarskiej międzynarodówki.
  • ~Ekonom
    (2019-07-05 16:53)
    Ale trzymają temat - zostać przy złotówce. Za chwile przez te złotówkę frankowicze zafundują bankom 60 mld „ wtopy „ . - decyzja tsue. W okolicy 6 sztuk - banków padnie. Nie spłacając wkładów, reszta wpłacacie rzuci się po swoje , i nagle już nie 60 mld a 600 mld do wypłacenia . A banki tej kasy nie maja ( rozdały jako kredyty ) . I albo robią wymagalnymi kredyty, albo bankrutują , albo idą do Glapinskiegi i Morawieckiego po ta miliardy. I rząd na żadne obiecanki cacanki nie ma , bo musi system bankowy ratować. Nie powiem, nie myślałem, ze tsue przy pomocy frankowiczow , realizując wyborcza obietnice prezydenta Dudy - wysadzi kosmos rząd pisowcow.
  • ~Clerc
    (2019-07-05 16:37)
    Korea miała dochód o jedną trzecią niższy od Japonii - czyli 33 % a po dwudziestu dwóch latach zostało jej "łatwe do nadrobienia 25%". Czyli przez dwadzieścia dwa lata nadrobili 8%, a dlaczego 25% ma być "łatwe do nadrobienia", to już w ogóle nie wiem. W artykule nie ma żadnych analiz ani wniosków, poza ogólnikami.
  • ~Paniusia👢👜
    (2019-07-05 16:08)
    Rozdawanie prezentow moze tylko doprowadzic do dlugow i biedy . Pis uprawia rozdawactwo, PO gospodarowal oszczednie. Ale kto tu lubi oszczedzac? Polacy wola prezenty, no!
  • ~BACArrr
    (2019-07-05 15:57)
    no i Kaczynski bardzo tym panstwom pomaga- to jego cichy sukces

Może zainteresować Cię też: