Amerykański ekonomista: W interesie bogatych państw leży, aby Polska była nadal biedna

| Aktualizacja:

Najprostsza droga do utrzymania wzrostu gospodarczego dla krajów o średnich dochodach, takich jak Polska brzmi: "Róbcie to, co robią inni, a nie to, co mówią żebyście robili". Nie stosujcie się do zaleceń bogatszych państw. Korea Południowa i inne azjatyckie tygrysy kiedyś zignorowały rady międzynarodowych instytucji i ekonomistów. I odniosły sukces.

wróć do artykułu
  • ~dragon
    (2019-07-05 11:32)
    ale POwcy tego nie zrozumieją, im zależy na tym co mówią Niemcy i Francja,
  • ~bertom
    (2019-07-05 12:00)
    Bardzo madra i rozsadna opinia ale czy PO i cala tzw. Koalicja to rozumie , oni lubia sluchac naszch poteznych sasiadow i grzecznie wykonywac ich polecenia, oczywiscie ze w interesie Niemiec nie jest silna Polska, niestety taka jest prawda
  • ~Igor
    (2019-07-05 12:01)
    Jak der dziennik tę opinię wypuścił nie wiem. Przecież to ewidentnie przeciw interesom Niemiec.
  • ~prezes
    (2019-07-05 12:17)
    bardzo madry tekst-az dziw bierze,ze go tu zamiescili,bo jego tezy umacniaja tezy PiS o wlasnej drodze do dobrobytu, o trzymaniu sie zlotowki,o nie wchodzeniu do strefy euro.
  • ~antyPiterek
    (2019-07-05 12:26)
    TuSSk i Balcerek chca przyniesc Polsce dobrobyt dla siebie, w postaci Euro i dziur podatkowych
  • ~poprostu
    (2019-07-05 12:31)
    Wyjść z międzynarodowego funduszu walutowego i Banku światowego........będzie taniej bez kagańca
  • ~Dark in Poland
    (2019-07-05 11:58)
    A PiS uznał że rozwój to inwestycja 500+ w krowe i 200+ w ś.w.i.n.i.e ... zamiast w High Tech. Jakia władza takie decyzje ... ale tak jak pinokio Mateusz ściema developer i oszust developer K zabierają się za usprawnianie gospodarki
  • ~niby-zgoda
    (2019-07-05 12:35)
    "Róbcie to, co robią inni, a nie to, co mówią żebyście robili" - tyle że trzeba wiedzieć co należy robić ... jak sadzę autor nie miał na myśli władz Wenezueli czy nawet Turcji, albo Rosji
  • ~Rychu
    (2019-07-05 12:31)
    Dzięki PO Polska mądrze uniknęła załamania gospodarczego w Europie, zachowała swoją walutę i większość mieszkańców o małych i średnich dochodach przeżyła kryzys bez utraty życiowego dorobku.
  • ~dasa
    (2019-07-05 12:27)
    Ależ głęboka analiza, nie ma co. Jakieś konkrety może a nie srututu bez sensu?
  • ~Nikko
    (2019-07-05 13:09)
    Co to znaczy NADAL, nadal biedny? To Yankesi uwazaja nas za biednych? A to bezczelnosc! Niech nas porownaja z biednymi krajamimi Azji, Afryki, albo Ameryki Poludniowej, nawet z Ukraina, to my nie biedni. No prosze USA niby przyjaciel, a tu taka qu... .a! A ja widzialem tyle nedzy i bezdomnych i brod wlasnie w USA!
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-07-05 14:07)
    Polscy komunisci chcieli z Polski zrobic druga Koree, ale Polnocna. Bolek chcial zrobic z Polski druga Japonie, a Bronek chyba chcial oglosic sie cesarzem Japonii I wskoczyl na ich swiety stolek. A dzisiejszej wladzy marzy sie sprzedaz jablek to Chin...
  • ~Mocher
    (2019-07-05 13:04)
    Ja to naprawdę czytam na tym POrtalu...?
  • ~Paniusia👢👜
    (2019-07-05 16:08)
    Rozdawanie prezentow moze tylko doprowadzic do dlugow i biedy . Pis uprawia rozdawactwo, PO gospodarowal oszczednie. Ale kto tu lubi oszczedzac? Polacy wola prezenty, no!
  • ~Expo
    (2019-07-05 13:18)
    Czytajcie ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem . Polska zachowała swoją walutę, pozwoliła, aby jej cena spadła w stosunku do euro (w czasach, kiedy euro samo traciło na wartości) i wyszła z załamania obronną ręką. Część lepiej zarabiających Polaków z kredytami w walutach obcych miała problemy, ale większość mieszkańców o małych i średnich dochodach przeżyła kryzys bez utraty życiowego dorobku. Kto wtedy rządził ? PO łyso !
  • ~hebefrenia
    (2019-07-05 14:25)
    Co ten paskudny Amerykanin wygaduje Polska uniknęła załamania w dobie Tuska ? Prezes mówił ,że Tusk pognębił Polskę na ca dziesięciolecia ? Coś tu nie gra albo Amerykanin lubi PO albo prezes kłamie . Wierzę prezesowi to święty człowiek ?
  • ~Demaskator
    (2019-07-05 18:47)
    Polska z sprawie klimatu nie robi to co inni. Powinna ograniczać CO2 w takim razie.. Nasi włodarze jednal robią tak że prąd będzie luksusem.
  • ~xxxxxx
    (2019-07-05 15:08)
    PiS prowadzi nas do modelu kremlowskiego - bogata oligarchia partyjna i biedne społeczenstwo.
  • ~#luk
    (2019-07-05 20:56)
    Polska zamiast robic chipy ( Prozesory), to robia chipsy ziemiaczane.
  • ~ciocia Basia z W-wy
    (2019-07-05 13:52)
    A po najbliższych wyborach wieże w W-wie i tak zbudujemy. Czy ktoś się założy ?

Może zainteresować Cię też: