Warpechowski: Jest w Polsce grono artystów szukających poklasku poprzez naplucie na krzyż czy Matkę Boską

| Aktualizacja:

Co roku jakiś tysiąc osób kończy u nas studia jako magistrowie sztuki i każdy chce zaistnieć jako artysta, każdy chce się wybić. Jeśli brakuje mu talentu, to szuka poklasku przez wymierzone w religię prowokacje - mówi słynny polski performer Zbigniew Warpechowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

wróć do artykułu
  • ~antom
    (2019-07-14 11:29)
    No bo to POlitycznie POprawne siusiaki.
  • ~hebefrenia
    (2019-07-12 07:40)
    Czyli mamy już dwa pewniaki jako wypromowane przez szkoły uniwersyteckie . Prawnicy czego dowodem są magistrowie prawa promujących prawo ciupagi i dochodzą magistrowie sztuki promujący bezczeszczenie . Należy te wydziały zlikwidować lub zmienić programy kształcenia tak by nie psuć opinii Polsce i Polakom .
  • ~On
    (2019-07-12 06:38)
    Jak konczy studia , to chyba ma talent no nie?
  • ~dewicja i polityka
    (2019-07-11 22:47)
    Sa rowniez tacy, ktorym spiecia Polakow z Kosciolem sa na reke i wykorzystuja je do kampanii wyborczej okrzykujac sie jego jedynym wielkim obronca.
  • ~otwieracz puszek
    (2019-07-11 21:32)
    To, co z 50 lat temu było jednarozowo prowokujące i czasem naprawdę twórcze (patrz np. Merde dartiste z prześmiewczym pytaniem o granice sztuki...), teraz w wykonaniu różnych takich postdernistycznych popłuczyn staje się żałosne. Jestem ciężkim antyklerykałem, ale np. włożenie krucyfiksu do słoika z moczem to zdecydowanie nie jest moja bajka.
  • ~jarek
    (2019-07-11 21:24)
    W Polsce jest także 18% grupa osób, którym mózg odjęło. Zgadnij, KTÓRE to osoby? ;)
  • ~ci eka wski
    (2019-07-11 20:51)
    Kto to jest?
  • ~Norymberdzki
    (2019-07-11 20:50)
    Podeptanie krzyża czy podarcie obrazu Matki Boskiej to żaden artyzm. Należy odróżnić krytykę od profanacji.
  • ~gorszy sort
    (2019-07-11 20:49)
    Człowieku, chyba ktoś jednak napluł tobie do mózgu? Sam chcesz nachalnie zaistnieć w mediach lansując tego typu teorie.
  • ~Ed
    (2019-07-11 20:42)
    Kler juz dawno napluł i co z tego?Jak Bog zapatruje sie na krzywdzenie dzieci,a wizje artystow wzgledem wyczynow kleru to maniuni pikuś.
  • ~Wróć do Źródła
    (2019-07-11 20:34)
    Panie performer, otwórz waść oczy na to jak KRK oraz jego cywilbanda wpychają myślących młodych do ateizmu, zamiast utyskiwać na nierozgarniętych artystów za brak szacunku do - li tylko wytworów rąk ludzkich. Bo : Bóg jest Duchem i szuka takich, którzy będą mu oddawali cześć w duchu i w prawdzie.

Może zainteresować Cię też: