Silna Polska czy państwo z dykty? Prezes NIK: Często duma zmienia się we wstyd i rozczarowanie [ROZMOWA]

Przyzwyczailiśmy się do tego, że nasze oczekiwania w stosunku do instytucji państwa są mniejsze niż w innych krajach. Wszędzie tam, gdzie państwo ma zrealizować jakąś usługę publiczną i zagwarantować jej odpowiedni poziom, w większości przypadków niestety tego egzaminu nie zdaje – ocenia Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli

wróć do artykułu
  • ~Wisła
    (2019-08-07 16:31)
    jeszcze chwilę musicie pisowcy poczekać żeby przejąć kolejną instytucję, coby was chroniła...
  • ~AK
    (2019-08-07 16:26)
    tutaj niewolno nic pisać prawdę kasują. to są jacyś tenczowi z ****** lub kolorowi antysemityści i itp
  • ~SOLIDARNOSC-80
    (2019-08-07 12:53)
    TO DOBRZE PANIE KWIATKOWSKI ZE NIE ZE STYROPIANU JAK TO BYLO ZA WAS PRZEZ8 LAT I NIC PAN ZTYM NIE ZROBIL.JEZELI MOWIONO ZE GINIE PALIWO I JEST WYWORZONE BEZ KONTROLI JAK MOWIL ZWIOZKOWIEC I GDZIE BYL WTEDY NIK I WIELE BYLO OSZYSTWA JAK OFE130 MILIJARDOW JAK WAT250 MILIJARDOW I WIELE INNYCH PRZEKRETOW.GDZIE PAN BYL JAK NARUD PRACOWAL ZA2,80 POWINNIEN PAN WSPERAC LUDZI PRACUJOCYCH W OCHRONIE PRZECIEZ PAN MA TAKIE PRAWA.NIC PAN NIE ZROBIL TYLKO U SOWY DUZO ZALATWIAL I WIELU PANA KOLESI.TO DOPIERO TAM BYLO PANSTWO ZE STYROPIANU BYLO ROBTA CO CHCETA BIESZTA CO CHCETA BO NIC SIE NIE WYDA A TU BEC.TYLE AFER CO BYLO ZA PO PSL TO SIE W BANI NIE MIESCI.ALE JEZELI SODY SO SPRAWIEDLIWE TO POWINNI WSZYSTKICH OSODZIC BO NIE MA ROWNYCH I ROWNIEJSZYCH.POLSKA JEST JEDNA I SOD JEST JEDEN. I PRAWO JEST JEDNO.NIBY SO ZARZUTY TWARDE DOWODY A SPRAWY BEDO CIOGLY SIE LATAMNI.ZWYKLY BIEDAK TO JUZ BY SIEDZIAL ALE LUDZIE Z PO PSL SO WYRURZNIANI.
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-08-06 20:08)
    pocieszny kabotyn uprawiający nepotyzm tak samo jak reszta tej zdradzieckiej ferajny która rządzi Polska od 1989 roku.
  • ~BACHUS
    (2019-08-05 13:31)
    Czyli Pytia z PiSlandu dobrze przepowiedział Polskę w ruinie . Beato jesteś wielka nie tylko masz wielką defekatorkę ale ty jesteś wielka . Niemal jak sam prezes !
  • ~Słońce
    (2019-08-05 12:47)
    ..konfabuluje ten kwiatek w całej Polsce wydano bardo dużo warunków na przyłączenie farm słonecznych..Taką inwestycję nie załatwia się w ciągu roku....
  • ~Zorro
    (2019-08-05 12:22)
    Co roku w Polsce umiera przedwcześnie, z powodu pisowskich "oszczędności" 3000 pacjentów onkologicznych. Można by tego uniknąć, ale pisowskie "państwo" woli przeznaczać kasę na korupcję polityczną i Ojca Rydzyka. To jest obraz tego, do czego pisowska władza doprowadziła nasz kraj i nasze państwo.
  • ~Lelek
    (2019-08-05 12:20)
    Dlaczego prezesi jeszcze nie siedzi? Dowody są twarde. 7
  • ~Zig
    (2019-08-05 12:18)
    Jajo glowy z PO "Butka" marzy by zasiąść na jego miejsce. Miałem polewe przez ostatni tydzien z jego marzen.... Jakim trzeba byc niedorozwojem z marsa by miec takie marzenia
  • ~uijkml,
    (2019-08-05 11:43)
    "Wszędzie tam, gdzie państwo ma zrealizować jakąś usługę publiczną i zagwarantować jej odpowiedni poziom, w większości przypadków niestety tego egzaminu nie zdaje" - to ja sie zastanawiam, co on robil cale te 6 lat. Bo obudzil sie dopiero wtedy, jak obecna partia rzadzaca zaczela mu wytykac bezglowie i nierobstwo polaczone z domniemaniem o korupcje. Uszami dorownuje urbanowi, a pojeciem tani von thun.
  • ~SeventySeven
    (2019-08-05 11:18)
    Te USzy, Ten NOS !!!!
  • ~ala
    (2019-08-05 10:45)
    A on jeszcze nie siedzi? Baron B. też nie , halo!!!!!
  • ~pola
    (2019-08-05 10:41)
    zblizaja sie wybory -wiec szuka poklasku by go wybrac i atakuje -naprawiac 4 lata -to mozna tez popelnic jakies bledy nikt nie jest cudotworcy by naprawic wszystko co zepsuliscie z partoliliscie i e beda startowac wyborach ---i dowidzenia zniszczyliscie ---przez 8 lat ----czy wrescie ludzie powiklani z prawem -
  • ~krystek
    (2019-08-05 09:35)
    jak moze w ten sposob wypowiadac sie kiedy byli uwladzy o skuzbie zdrowia to wlasnie pan ze swoim zapleczem zniszczyl sluzbe zdrowia do finansowanie prywatnych szpitali a niepublicznych ale wine rzuca sie na innych czyzby pan mial skleroze ze to wasza partia zadluzyla panstwo zabierajac prywatne skladki emerytalne lamiac konstytucje to wy zrobiliscie bankruta z POLSKI i zniewolenie obywateli kazac pracowac do smierci a dzis pan szuka winnych to wy odpowiadacie za ten caly wyzysk czlowieka
  • ~anomo
    (2019-08-05 09:23)
    Państwo z dykty skoro Pan prezes z zarzutami prokuratorskimi jeszcze jest na stanowisku. Żałosne.
  • ~Protazy
    (2019-08-05 09:18)
    już żeś pokazał onuco PO jakim jesteś krętaczem razem z burakami i Burymi miłośnikiem sztabek złota , jesteś członkiem mafii , gdzie się podziało 300 miliardów zł , ale kadencja się kończy ,i czeka cię pensjonat, twój kumpel powiedział że Polska H---j i bu---p? i kamieni kupa
  • ~sprawiedliwa
    (2019-08-05 09:05)
    co to za manipulacja ? ,wywiad z odchodzącym prezesem NIK mającym zarzuty prokuratorskie !!! Słyszeliśmy na taśmach jak ustawiał konkursy - TOTALNE DNO !!! Zwykły bandzior na stanowisku ! , mam nadzieję że pójdzie siedzieć za korupcję !!!!!!!!!!!!
  • ~kikenos
    (2019-08-05 09:04)
    WARTO PRZYPOMNIEĆ Prezesowi NIK prokurator zarzuca popełnienie czterech przestępstw nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska: Dyrektora Delegatury NIK w Łodzi, Wicedyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie i Wicedyrektora Departamentu Środowiska NIK, a także podżeganie do popełnienia przestępstwa nadużycia władzy przez ówczesnego Wiceprezesa NIK – Mariana Cichosza w związku z postępowaniem konkursowym na stanowisko Dyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie.