Polska ziemią obiecaną Żydów? Ekspert: Uważali, że to tutaj przyjdzie Mesjasz

| Aktualizacja:

"Żydzi Polscy uważali, że zbawienie nastąpi w Polsce, że ona będzie nową ziemią obiecaną, że to tutaj przyjdzie Mesjasz. I bardzo ważną rolę pełniło w tym państwo polskie" - mówi historyk dr hab. Jan Doktór z Żydowskiego Instytutu Historycznego.

wróć do artykułu
  • ~dolar i zloto
    (2019-08-15 18:09)
    ich ziemią obiecaną jest Nowy Jork....
  • ~Wera
    (2019-08-15 14:48)
    Prawdę mówili! Przyszedł! A jest nim Prezes
  • ~---------ziutek
    (2019-08-15 14:19)
    re:jaity...... Dlaczego mieli was wspierac??? Zapomniales o j J edwa bnej?
  • ~---------ziutek
    (2019-08-15 14:02)
    re:icek.....A Polacy asymiluja sie na Zachodzie i w USA? Na ulicach gledza GLOSNO po polsku, maja swoje koscioly, sklepy, szkoly. Glosuja na pis. Asymilacja Polakow w Zachodniej Europie i USA , to to samo, co asymilacja Turkow w Niemczech!!!
  • ~---------ziutek
    (2019-08-15 13:56)
    Teraz POPRAWNIE: re: KRYSTYNA z A........... Mieszkasz w Niemczech, wiec nie pier...... Krystek. Niedawno przysiegales, zes CHLOP, pamietasz??? "Zabawiaj " sie dalej z tu re kimi i arab---skimi g eja mi ! Viel Spass!!!
  • ~---------ziutek
    (2019-08-15 13:53)
    re: Krystana z A........... Mieszkasz w Niemczech, wiec nie pier...... Krystek. "Zabawiaj " sie dalej z tu re kimi g eja mi!!
  • ~dindon
    (2019-08-15 12:16)
    Wiem że mnie oplują, ale paradoksalnie Polacy najwięcej zawdzięczają Niemcom.I tak jest do dzisiaj.Szkoda że nie potrafimy tego lepiej wykorzystać, a tylko zgrywamy gieroja.
  • ~Amen
    (2019-08-15 10:21)
    I przyszedl wujek adolf.
  • ~jarek
    (2019-08-15 10:06)
    Cała Europa i Rosja ich goniła od siebie, a Polska ich przyjęła. Pięknie teraz nam dziękują za to próbując nas okraść.
  • ~katyński las
    (2019-08-15 07:20)
    Gdzie nie przyjdą, tam zostawią kupę gn oju.
  • ~Judruś
    (2019-08-15 01:00)
    Polska wolna od obcych kultur i wpływów gospodarczych
  • ~nie chcemy zabobonnych srodowisk
    (2019-08-14 22:28)
    To przyjscie Mesjasza to zabobon. Nikt nas nie zbawi, sami sie musimy zbawic a Opatrznosc tylko to zaakceptuje I pochwali. Czekanie na Mesjasza przypomina czekanie na Godota (osoba istniejaca tylko podobnie a nie naprawde )
  • ~tttt.
    (2019-08-14 19:10)
    Prosze Panstw. Prosze przeczytac " Protokoly medrcow syjonu" dowiecie sie prawdy. Mozna wyszukac w internecie.
  • ~Antyprawak
    (2019-08-14 16:49)
    W ostatnim rozdziale jest napisane ze tym zbawicielem jest Jaroslaw ktory nigdy nie pracowal.
  • ~I tylko dzieki polskim wyborcom
    (2019-08-14 13:20)
    No i przyszedl do Polski w 1945 roku Mesjasz Stalin i dzieki niemu oni wrocili do Polinu i zaczeli rzadzic, ale juz z polskimi nazwiskami ich ziemia obiecana. Po upadku komuny w 1989 nadal rzadzili tym priwislanskim krajem i rzadza do dzisiaj, Tylko w Polinie mogli zostac prezydentami i premierami ich ziemi obiecanej …..
  • ~xyz
    (2019-08-14 12:29)
    kochali tak polskę , że kolaborowali i strzelali do żołnierzy w czasie cudu nad wislą w jedwabnem witali kwiatami bolszewikow i sprzdawali nkwd swoich sąsiadow z niemcami także byla powtorka z kwiatami a tu się głęboko pomylili
  • ~mała korekta
    (2019-08-14 12:17)
    Tyle tylko, że przedwojenna Polska wyglądała wtedy zupełnie inaczej. Tereny, o których oni śnili, znajdują się obecnie na Ukrainie...
  • ~kwr
    (2019-08-14 11:47)
    Zwykle nikt nie ma do nikogo uprzedzeń ani złych stereotypów, nim kokoś nie pozna. Polska ich przyjęła, wtedy gdy ludzie z innych krajów mieli ich już dość i wywalili ich ze swoich krajów. Z biegiem czasu przekonywaliśmy się na własnej skórze, kogo wpuściliśmy do domu. Ostateczna lekcja w czasach zaborów i wojen. Gdy ludzie oddawali ostatni grosz żeby dozbroić armię, oni swoje skarby woleli zakopać w ziemi. A gdy trzeba było do armii - to wiara im zabraniała. Jak to jest że teraz im nie zabrania ?
  • ~7-7
    (2019-08-14 09:24)
    Podobnie jak ta druga religia pokoju, judaizm promuje mutylacje cielesne i okrucieństwo wobec zwierząt, to nie jest nasza kultura
  • ~Demaskator
    (2019-08-14 08:27)
    Czekali na mesjasza a przyszedł antychryst.

Może zainteresować Cię też: