Duma narodowa, skrzywdzony lud i zdradzieckie elity. Trwa plemienna rewolucja godności [WYWIAD]

Poczucie wartości zwykłego obywatela jest wzmacniane nie przez zaproszenie go do uczestnictwa w demokracji, ale przez przekupstwo - mówi w wywiadzie dla DGP Nina Witoszek, profesor historii kultury na Uniwersytecie w Oslo

wróć do artykułu
  • ~pewnosc
    (2019-08-17 13:57)
    Popularnosc PiSu wynika z glupoty konkretnych politykow na Zachodzie. N.p. glupota Angela Merkel odpowiada za zgwalcenia kobiet w Kolonii w 2015 roku, a to dalo PiSowi poparcie za zablokowanie wjazdu migrantow do Polski. Znacznie wiecej politykow na Zachodzie popiera LGTB, a seanse nienawisci polegajace na inscenizacji zamordowania jednego z polskich biskupow daja PiSowi pewnosc wysokiego wygrania wyborow.
  • ~GRU
    (2019-08-16 11:46)
    pisuary PRODUKUJA MASOWO PASEROW!!!
  • ~Pottt
    (2019-08-16 08:40)
    To, ze w Polsce jako tako, to tylko dzieki przynaleznosci do Unii, dotacjom z Unii, ale propaganda Pisu o tym nie mowi, no bo Pis prawdy nie mowi. Normalni wiedza jak jest, a piska ciemnota wierzy w wszechmocnosc i cuda Pisu? Cudow nie ma!
  • ~md
    (2019-08-16 07:18)
    Czy w krajach skandynawskich nie ma bogatych programów socjalnych i to znacznie bardziej rozbudowanych niż w Polsce? Czy władze tych krajów też przekupują nimi swój szary lud, by trwać u władzy? Czy to tylko PiS przekupuje, ale tamci już nie.
  • ~Heniek
    (2019-08-16 06:38)
    PIS zwiększył ilość świadomych obywateli w Polsce.
  • ~Big cycu
    (2019-08-15 21:22)
    Politycy tylko dysponują pieniędzmi z podatków, mogą oddać część ludziom lub wpakować w system, w którym i tak te pieniądze utoną- np. problem ze służbą zdrowia był, jest i będzie bez wzgl.na to ile forsy tam włożą.
  • ~Demaskator
    (2019-08-15 21:20)
    Widać jacy prostacy głosują na Pis. Nawet nie umieją odpowiedzieć kulturalnie z argumentami że się nie zgadzają. Tylko inwektywy. Polak na salony wejdzie ale w sandałach i z torbą z biedronki.
  • ~Skorpion
    (2019-08-15 21:00)
    Skomentuję stanowisko Pani tzw. profesor: .... nie w głowie, ale w życi się poprzewracało od dobrobytu.
  • ~hal
    (2019-08-15 20:20)
    Za co takim ludziom dają tytuły profesorskie?
  • ~putto
    (2019-08-15 19:41)
    500 nikogo z biedy nie wyciągnęło to jest wielki mit z tym wyciągnięciem ale ludzie kochają darmochę i tak jak profesor powiedziała oddają to w szpitalach, w braku inwestycji i w podatkach oraz zadłużaniu Państwa
  • ~hieronim
    (2019-08-15 19:35)
    takiej niesprawiedliwości, nierówności społecznej , pogardy dla obywatela jaka jest w obecnym państwie nie było nawet za PRL -hasło " komuno wróć może okazać się prorocze
  • ~Anonim.
    (2019-08-15 19:04)
    Skad ta buta i glupota polskich "profesorow". Uzurpuja sobie prawo mowienia za Polakow. Polacy nie potrzebuja przyglupow z tytulami zeby zrozumiec dlaczego wspieraja wybrana przez siebie droge dla Polski.
  • ~Wolny
    (2019-08-15 18:02)
    Przez te niby "elity" naród został upodlony, choćby słynnym powiedzeniem "dziesięciu chętnych jest na twoje miejsce" i tak było przez 20 lat
  • ~7z8ujkm
    (2019-08-15 18:02)
    "Duma narodowa, skrzywdzony lud i zdradzieckie elity." - wiec ja proponuje tej pani, zeby sie po prostu wyzywala w Oslo, skoro o Polakach ma takie eleganckie zdanie. Tacy jak ona sa nadal dumnym Polakom nie potrzebni, bo nie potrafia i nie chca naprawic krzywdy, ktora doznal lud. A wrecz przeciwnie, jak euro-p-oslanka von thun, zaczerniaja jeszcze bardziej obraz Polaka o przymiotnik "sprzedajny", prezentujac swoje "madrosci" albo na onecie albo w dzienniku- przykladach wolnej polskiej prasy.......... Co do elit, to sie zgadzam. Bo wlasnie ta pani i jedno i drugie reprezentuje.
  • ~emerytgw
    (2019-08-15 17:01)
    100% racji p.prof. pisowska prostytucja polityczna kwitnie w pełnej krasie!!.Niby demokracja, ale oparta na kłamstwie i przekupstwie. W normalnym kraju demokratycznym premier, prezydent, marszałkowie i połowa ministrów wylecieliby wielokrotnie za wielokrotne kłamstwa i oszukiwanie obywateli.
  • ~Dunia
    (2019-08-15 16:39)
    Absolutna racja!
  • ~antypolska propaganda
    (2019-08-15 16:29)
    Komunista za2wsze wierny - prawda pani Witoszek?
  • ~Zks
    (2019-08-15 16:12)
    Jakie to polskie. Polak nienawidzi prawdy o sobie. Dlatego wybiera do koryta tych co go przekupują i kłamią od rana w rezimowych mediach jaki to on Polak ;wielki, mądry, patriotyczny, suweren, wybraniec Boga, tylko złe elity, Niemcy i wrogowie pisu go krzywdzą. itp itd
  • ~Marian
    (2019-08-15 15:59)
    Komuniści niewiele mają do powiedzenia. Zawsze są to brednie. Ale jak jej za to płacą.
  • ~Zorro
    (2019-08-15 15:40)
    W tej chwili Polsce co roku umiera przedwcześnie ok. 3 tys. ludzi z powodu "oszczędności" na nowoczesnych terapiach onkologicznych. Kolejne tysiące umierają co roku z powodu "oszczędzania" na terapiach i lekach kardiologicznych. Te tysiące Polaków płacą co roku życiem za program 500+ który nie jest finansowany z pieniędzy rządu, PiS czy Kaczyńskiego, ale NASZYCH!