Kredyty we frankach po nowemu? "Wdrożenie opinii TSUE i SN to złamanie podstawowych praw ekonomii"

| Aktualizacja:

Jestem przerażony, że przy podejmowaniu kluczowych decyzji prawnych w sprawach dotyczących gospodarki nie respektuje się praw ekonomii i nie uwzględnia głosu ekonomistów.

wróć do artykułu
 • ~W
  (2019-08-21 07:12)
  Wszystkie opinie I wyroki tzw. TSUE oraz tzw. SN (polskiego) sa calkowicie bezprzedmiotowe. bezprawne oraz swiadcza o calkowitym oderwaniu od logiki oraz prwodawstwa. Sa one tylko I wylacznie polityczne. Ci lwaccy niby sedziowie nie maja pojecia o niczym.
 • ~bbb
  (2019-08-21 07:57)
  Przychodzi sobie pan prezes Tomasz Mironczuk do sklepu z farbami i mówi poprosze biała farbe, placi za farbe i dostaje mleko, mieszkania nie pomalowal, ale jest szczesliwy po batalii sądowej dostał zwrot roznicy miedzy cena farby a mleka.
 • ~Jagoda
  (2019-08-21 08:13)
  Faktycznie tylko ten ekonomista bankster wie jak winny wyglądać wyroki i tak aby mu niczego nie odebrać z ukradzionego
 • ~Klol
  (2019-08-21 08:14)
  Dla banków to jest korzystniejsze niż nieważność umów. Więc w sumie to "złamanie zasad" służy ochronie ich interesów. Czyli że po niby po raz pierwszy mamy do czynienia z ochroną interesów "za dużych żeby upaść" ? Wolne żarty...
 • ~w
  (2019-08-21 08:18)
  Jakby wyroki były korzystne dla banków to by ich nie kwestionowali. A że są niekorzystne i teraz musza ponieść konsekwencje łamania prawa i stosowania niedozwolonych klauzur. Jest teraz wielki krzyk że to załamie system bankowy, a jak okradali ludzi biorących kredyt to się cieszyli że znaleźli frajerów.
 • ~Sfiks
  (2019-08-21 08:19)
  To że banki wpadły na pomysł udzielania kredytów z koncepcją łączenia jednej waluty ze stopą procentową innej waluty, świadczy o ich braku wiedzy o istocie praw ekonomii pomimo, że obcej waluty nie posiadały?!!
 • ~kisiel
  (2019-08-21 08:21)
  Oj ,widzę banki sypnęły groszem na sponsorowane artykuły, ludzie mogą zgodnie z prawami ekonomii z głodu umierać lecz banki nie?
 • ~Antybankster
  (2019-08-21 08:34)
  "Nie jestem prawnikiem, uważam za właściwe pozostawienie dyskusji na te tematy specjalistom od prawa." I na tym powinien się zakończyć ten pożal-się-Boże artykuł. Panie piękny, orzeczenie TSUE nie jest do stosowania praw ekonomii, ale do penalizacji karygodnych zachowań banków i banksterów nimi zarządzających. Przypisanie LIBORu do kredytu złotowego jest sankcją za klauzule abuzywne. Kolejny artykuł sponsorowany przez ZBP o brzmieniu "nie znam się, ale się wypowiem".
 • ~Qwe
  (2019-08-21 08:37)
  Kolejny, który nie rozumie jak działa prokknsumenckie prawo EU. Zmuszenie do wykonywania kulawej umowy ma być sankcją dla przedsiębiorców stosujących nieuczciwe praktyki i przestrogą dla innych.
 • ~Rzeźnik Kleofas
  (2019-08-21 08:38)
  Czyli banki mogą naciągać i oszukiwać klientów, stosować klauzule niedozwolone, często w majestacie prawa postępując na niekorzyść klientów, ale gdy to samo prawo wyjątkowo przyzna rację klientom, to już jest skandal, banki i pseudo ekonomiści odwołują się do logiki praw rynkowych itp. szkoda, że prawie zawsze działa to na korzyść banków i na szkodę ich klientów. To samo było przy kryzysie bankowym. Finansjera ma prostą zasadę: zyski nasze, koszty wasze. Proszę pamiętać, że nie mamy do czynienia z dwoma równymi stronami umowy. Banki ustawowo maja silniejszą pozycję od swoich klientów i nie są zwykłymi, a uprzywilejowanymi podmiotami rynku. Powinny również ponosić z tego tytułu większą odpowiedzialność.
 • ~ot co
  (2019-08-21 08:39)
  Jeśli banki dają odsetki od depozytów niższe od inflacji ( a dają) to to wszystko jest jedna wielka abuzywność.
 • ~lex
  (2019-08-21 08:45)
  Cóż jako były bankowiec powiem tak, kredyty frankowe to był złoty interes ludzie to brali czasem świadomie kalkulując koszt obsługi czasem nieświadomie nie mając pojęcia o ryzyku walutowym, ale to była ich decyzja a nie banku. Natomiast jako ekonomista i jednocześnie prawnik muszę stwierdzić, że to co proponuje TSUE to nie jest tylko sprzedaż złota w cenie srebra to jest tak jakby dzisiaj orzec, że w Polsce od kilku lat nie obowiązuje polski kodeks karny ale amerykański kodeks karny i nie ma znaczenia fakt, że mieszkańcy o tym nie wiedzieli i myśleli że nie ma kary śmierci dlatego popełniali przestępstwa a tu nagle okazuje się że jest inaczej i trafią na krzesło elektryczne - to porównanie bardziej oddaje sens tego co chce zrobić TSUE i jest zrozumiałe dla prawników przynajmniej karnistów
 • ~nieufny
  (2019-08-21 08:46)
  Kiedyś mówiło się "pewne jak w banku" Dziś idziesz do banku pełen nieufności trzęsąc się ze strachu, aby cię na coś nie naciągnęli. Pracownicy banków przechodzący różne "szkolenia" mogą potwierdzić na czym one polegają...;-)
 • ~zorro6969
  (2019-08-21 08:55)
  Panie Mironczuk, to co naprawdę przeraża, to pańskie poglądy. Nie można kraść! Bezwzględnie.
 • ~Gonzo2121
  (2019-08-21 09:10)
  Panie Banksterze takie podejście TSUE to SANKCJA PRAWNA ZA ŁAMANIE PRAW Konsumentów. To tak jak wyrok w procesie KARNYM. Nie musi mieć nic wspólnego z ekonomią. Inna sprawa, że BANKI NIE SĄ JUŻ INSTYTUCJAMI ZAUFANIA PUBLICZNEGO..Im szybciej obywatele to zrozumieją tym lepiej. Dowodem nie tylko kredyty frankowe ale także poliso-lokaty. Może PINOKIO pomoże i do łamania praw SN dodamy jeszcze ignorowanie ewentualnych orzeczeń TSUE?
 • ~shrimp
  (2019-08-21 09:13)
  "EKONOMISTA"... Chyba od siedmiu boleści.
 • ~Pandik.
  (2019-08-21 09:17)
  Piękny banksterski skowyt i trolli bankowych jakoś nie widać...
 • ~autoro
  (2019-08-21 09:25)
  właśnie się respektuje prawa ekonomii. ludziom zabiera się zbyt dużo, na podstwie niedozwolonych przepisów a mogliby wydać na inne produkty. ekonomia nie jest tylko dla bankow . w ogóle nie wszytko jest dla banków. PRAWO panie PRAWO
 • ~Deckard
  (2019-08-21 09:28)
  Autor tekstu chyba się nie przygotował. Wyjątkowo słaba, stronnicza i nierzetelna analiza. Banko oszukiwały - teraz poniosą karę.
 • ~hmmm
  (2019-08-21 09:30)
  system dla ludzi czy ludzie dla systemu? czym jest ta ekonomia jeśli bazuje na NIEDOZWOLONYCH prawnie zapisach? Jeśli komuś się ekonomicznie opłaci to może zabrać sąsiadowi jego dorobek? a co z tym sąsiadem? ile tragedii ludzkich taka zachłanność spowodowała. a mogliby bezpiecznie żyć, spłacając normalnie (a nie dwukrotnie) kredyt za dach nad głową.