Gołda Tencer: W miejscu, gdzie tętniło życie żydowskie, teraz jest parking samochodowy. A ja jestem dyrektorem teatru bez teatru

W miejscu, gdzie tętniło życie żydowskie, gdzie stał teatr, teraz jest parking samochodowy - mówi polska aktorka, reżyser i piosenkarka żydowskiego pochodzenia Gołda Tencer w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu
  • ~obiektywny
    (2019-09-06 07:31)
    Ale przecież jest piękne miasto Tel-Aviv?
  • ~ale jaja!
    (2019-09-05 20:57)
    Nie trzeba było sprzedawać teatru za cięzkie miliardy i teraz udawać rozpacz
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-09-05 20:38)
    Pani Tencer nie mówi że ziemie te sprzedała rodzina jej kochanka Szymona Szurmieja który dla niej zostawił rodzinę a rodzina po jego śmierci postanowiła wykluczyć panią Tencer z udziału w majątku (nie można mieć do nich pretensji że nie darzą pani Tencer nadmierną sympatią). I tak głupi Polacy dwa razy dali majątek wart kilkaset milionów zł i będą dawać jeszcze wiele razy za ten sam majątek bo chętnych do majątku jest wielu i każdy chce całość. Nie słyszałem by pani Tencer broniła Polski oskarżanej o współudział w holokauscie... to zastanawiające...
  • ~abcd
    (2019-09-05 20:38)
    Jak sprzedać ciastko i mieć ciastko.
  • ~Leon
    (2019-09-05 20:36)
    W miejscu, gdzie stał dom moich pradziadków pobudowano synagogę. Jestem bez ojcowizny!
  • ~Polak mały
    (2019-09-05 20:58)
    "Pani Tencer nie mówi że ziemie te sprzedała rodzina jej kochanka Szymona Szurmieja który dla niej zostawił rodzinę a rodzina po jego śmierci postanowiła wykluczyć panią Tencer z udziału w majątku (nie można mieć do nich pretensji że nie darzą pani Tencer nadmierną sympatią). I tak głupi Polacy dwa razy dali majątek wart kilkaset milionów zł i będą dawać jeszcze wiele razy za ten sam majątek bo chętnych do majątku jest wielu i każdy chce całość. Nie słyszałem by pani Tencer broniła Polski oskarżanej o współudział w holokauscie... to zastanawiające..." Bardzo dobrze napisane!
  • ~prezes
    (2019-09-05 20:36)
    PO wojnie mialo ich w POlszy wiecej nie byc?
  • ~aals
    (2019-09-05 21:18)
    Miałaś chamko złoty róg, został ci się jeno sznur.
  • ~uchacha
    (2019-09-05 20:29)
    he he he, no no, ech i łojezu.
  • ~NOR
    (2019-09-06 02:58)
    Moze goje znowu powinni sypnac kasa i wybudowac nowy teatr dla eskimosow , ha ?
  • ~Bul
    (2019-09-05 22:05)
    az mam siki w oku. Wielki bol.
  • ~jan dzban
    (2019-09-06 08:24)
    pani poszuka w Palestynie. zburzycie kilka palestyńskich domów i będzie miejsce na teatr. nie trzeba dziękować. shalom
  • ~lulka
    (2019-09-06 10:48)
    Przypomniał mi się cytat z filmu "Ziemia obiecana" - "Łódź to piękne miasto, ale co ja na tym zarobię..." ;-)
  • ~rabe
    (2019-09-06 02:29)
    to won na górę synaj
  • ~78uijkm
    (2019-09-06 09:10)
    Chwala i dziekczynienie Goldzie, ze sie przyznaje, ze jest inna. Bo moim zdaniem, osoby jak nurowska, janda, olbrychscy, cala po i spolka czarzastego tez sie powinni przyznac, ze naleza do mniejszosci narodowych i nastawac na przywileje, zamiast sprzedawac sie za ..........Polakow. Tyle szczerosci politycznej byc powinno!
  • ~ .
    (2019-09-06 12:33)
    Tam gdzie życie tragicznie kończyli Polacy, jest teraz las, a pod lasem zbiorowe mogiły Polaków...
  • ~Nan
    (2019-09-06 05:31)
    Może Ustawa 447 Pani pomoze 😉
  • ~Mućka
    (2019-09-06 09:12)
    A może Plan Marschala Bis?
  • ~Urban
    (2019-09-06 12:57)
    Czyli mamy rozumieć że roszczenia Ż ydo wskie są zgłaszane otwartym tekstem?
  • ~lll
    (2019-09-06 08:36)