Bąk: Do tańca i do… a nie, jednak nie. Oto nowy Peugeot 508 [KOMENTARZ]

| Aktualizacja:

W łaśnie przeczytałem, że prawie 40 proc. sprzedawanych w Europie nowych samochodów to SUV-y bądź crossovery. Ludzie wchodzą do salonu i mówią: "Chcielibyśmy kupić coś miejskiego, tylko żeby było na szczudłach". Albo: "Zawsze marzyłem o sportowym coupé, tylko poprosiłbym takie podwyższone, o właściwościach terenowych". Ewentualnie: "Poszukuję rodzinnego kombi, byleby na wyposażeniu miało drabinkę, po której będę mógł wchodzić za kierownicę. I niech ta drabinka ma o jeden szczebel więcej niż ta w SUV-ie mojego sąsiada".

wróć do artykułu
  • ~Fan
    (2019-09-07 12:32)
    Jak pierwszy raz zobaczyłem 508, to odszedłem od niego i spojrzałem czy to aby na pewno salon Peugeota, a nie Audi czy Infiniti. Samochód wygląda obłędnie. A co do zawieszenia, to peugeot od zawsze projektuje samochody na cywilizowane drogi, a nie taki busz jak u nas. To nie wina samochodu, że w Polsce drogi położone przez Niemców w 1939 trzymają się lepiej, niż te polskie położone kilka lat temu.
  • ~Marr
    (2019-09-08 07:11)
    W jednym akapicie : płacicie za Suvy 10% więcej niż za normalne auto, a potem dalej - Peugeot przedstawił 508 model tylko trochę DROŻSZY od 5008. Reszty nie ma co komentować.
  • ~dfdd
    (2019-09-06 11:40)
    Pan autor chyba z bloków i nigdy nie mieszkał w kamienicy.
  • ~Jaro
    (2019-09-08 09:28)
    Wszystkie te opisy że franczyzy to taki owaki to piszą co jeżdżą rowerami, posiadam 407 i Audi A6. Audi pochłonelo tyle pieniędzy że głowa mała, a Peugeot tylko lać i jechać. Moje doświadczenie to wybieram Peugeota.
  • ~Jakub
    (2019-09-08 06:50)
    Spotykał Pan się kiedykolwiek z Francuzką? Opis z Pana recenzji pasuje do Audrey Hepburn lub Fanny Ardant czy Denevue, gdy miały po 30 lat, a nie realnej Francuzki urodzonej po 90tym roku ;-) One już nie są ani stylowe ani super zadbane. Dzisiejsza Francuzka jest mniej francuska niż 50% Polek ;-)
  • ~Maxxx
    (2019-09-07 10:42)
    500+za reklame
  • ~Jakub
    (2019-09-08 05:12)
    Słyszał Pan o antresoli? M.in. Z tego powodu, to porównanie z wysokim mieszkaniem jest zwyczajnie bezsensowne ;-) Po drugie, proponuję producentom, dziennikarzom, dealeom i kierowcom nauczyć się rozróżniać klasy samochodów. Stawiać na równi Suva z crossoverem, to jak zestawiać na równi nową C klasę z S klasą. Są co prawda podobne,jednak technicznie i jakościowo to tylko 60% S klasy. Ja mam od 7 lat 15 letniego MLa 400 V8 300km, na oponach 255/60, stały napęd 4x4. To jest SUV, a bardziej czołg z V8. Mazda cx, Tucson czy 5008 to tylko crossover ;-)
  • ~eee
    (2019-09-06 12:35)
    Hmm, a inne testy narzekały na powolność tej automatycznej skrzyni biegów.
  • ~Pasek
    (2019-09-07 16:12)
    Wsiadanie i wysiadanie z suva jest bardzo wygodne. Ma się wrażenie że siedzi się dużo wyżej niż w normalnym sedanie czy hatbacku. Nigdy nie zwróciłem uwagi na więcej miejsca ale.. ten Peugeot jest po prostu świetny.
  • ~xdrive
    (2019-09-08 06:47)
    Fajnie napisany artykuł 🤘
  • ~MotoMARCo
    (2019-09-08 08:45)
    Jak PAN redaktor ma uczulenie na suvy to jego problem , dla mnie to usmażył czysto kryptoreklamowy artykulik o aucie które żabojady zerżnęły chyba z audi 100 z lat 90 bo takie przypomina a wracając do suvów i ich zwolenników to dobrze że każdy ma wyybór bo inaczej to redaktorek by wszystkich posadził do swojego ideału czyli francuskiej taczki
  • ~Dyg
    (2019-09-08 14:37)
    Świetny artykuł, zwłaszcza zdjęcia przedstawiające opisywane elementy
  • ~BV
    (2019-09-08 08:04)
    Bardzo fajny opis. Tylko podsumowanie sprawia wrażenie jakby powstało kiedyś z myślą o recenzji jakiegoś sportowego egzotyka, ale okazja się nie nadarzyła, więc ostatecznie poszło do opisu kombi ze 130-konnym dieslem. PS Zdaję sobie sprawę,że gust jest subiektywny, ale nie rozumiem zachwytów nad pięknem karoserii tego samochodu. Wnętrze jest faktycznie futurystyczne i oryginalne, ale z zewnątrz samochód jak samochód.
  • ~Vito z Hiszpanii
    (2019-09-09 10:59)
    Lubie teksty autora.Nie wnikajac w kontrowersyjne czesto tezy,sa swieze i inne od reszty.Tak tzrymac. Co do loftow,to najwyrazneij nei wie Pan,ze to sa pomieszczenia po-przemyslowe,w zwiazku z cyzm sa tam czesto okna od sufitu az do podlogi i dlatego ejst tam BARDZO jasno.Zazwyczaj. Co do 508 to 130 KM w takim aucie to absolutne niepoorozumeinie.Po co kupowac cos takiego;zeby przgonil cie byle jaki stary zardzewialy Golf czy Astra??? Nawet wersja PuerTech i 180 KM to tez o wiele za malo,ale jzu kosztuje 140 000 i nie ma recznej skrzyni.Po doswiadczenaich z automatami w nowych Mazdach,z ktorymi strach wyprzedzac na drogach ,tak dlugo mysla,mam totalna awersje do automatow.
  • ~kierowca
    (2019-09-07 18:11)
    Francuskie samochody ze względu na swą awaryjność powinny mieć zakaz sprzedaży w Polsce żeby ich nikt nie kupował byłe posiadaczem Peugeota Renaulta i Citroena i ile ja kasy wpiepszyłem w naprawy i powiedziałem sobie żadnego francuza.
  • ~RADEK
    (2019-09-07 21:39)
    Polski Janusz i tak kupi a mało tego to dokupi sobie do tego bagażnik dachowy i stelaz na rowery którego użyje raz. Ale nie ważne bo on ma a somsiad nie.
  • ~Radek
    (2019-09-08 09:15)
    Czego ludzie chcą od francuskich aut mam trzeciego Citroena i jest wszystko ok łącznie przejechałem nimi ponad 450tys i nigdy żaden mnie nie zawiódł
  • ~Tomasz