Przywódca zastępczy. Dlaczego tak lubimy oddawać kierowanie państwem w ręce jakiegoś amatora? [FELIETON]

Próżno szukać w świecie drugiego takiego miejsca, w którym politycy i wyborcy równie solidarnie obstawaliby przy tezie Włodzimierza Lenina, że nawet kucharka jest wstanie zarządzać państwem. Oczywiście mowa tu o Polsce. Zaś w tym tygodniu (po raz trudno już zliczyć, który) okazało się, że nad Wisłą leninowska konstatacja jest wiecznie żywa.

wróć do artykułu
  • ~krystek
    (2019-09-07 10:23)
    pani premier szydlo zrobila bardzduzo w kampani i te obietnice nie byly goloslowne ,lecz w drozone w zycie a po to tylko puste obietnice i nabijanie sie z obywateli ze to lykna a pieniedzy jak nie ma i tak nie bedzie bo oni nie potrafia zarzadzac zadnym resorem tylko duzo gadac malo robic tak to jest miedzy pis a po roznica
  • ~utylizator styropianu
    (2019-09-07 10:30)
    Lepiej zastanówcie się nad tym, komu i z jakimi kwalifikacjami oddaliście rządzenie Polską w 1989 roku i nie lejcie teraz krokodylich łez.
  • ~Jimmy Bounce...
    (2019-09-07 10:39)
    To gorzej niż amator to Kidawa-Błońska
  • ~Asior
    (2019-09-07 10:46)
    Platforma nie ma kadr do rządzenia,to karierowicze
  • ~ziuk
    (2019-09-07 10:59)
    Polacy chcą zasiłków. Od zjanosikowanych złotówek świecą im się oczy. Za nie gotowi są sprzedać także przyszłość swoją i swoich dzieci. W państwie, w którym jeden pracuje, a drugi się przygląda i bierze jeszcze część jego pensji, mało kto chce byc tym pierwszym. Perspektywa jest kusząca. Dziwne, że mało kto stawia drewniane domy, przedkłada śmieciowe jedzenie nad reklamowane jako zdrowe i bierze chwilówki na 30% miesięcznie. A w polityce właśnie taką mają preferencje. Krótkoterminową i o szczętu autodestrukcyjną.
  • ~bertsi
    (2019-09-07 11:13)
    "Gdyby obaj przywódcy zrezygnowali z kandydowania do Sejmu i przestali pojawiać publicznie, mogłoby być jeszcze lepiej." A gdyby zrezygnowali z kierowania partiami i wyjechali na Madagaskar?
  • ~Bbarbie
    (2019-09-07 11:17)
    Ładnie objechał Morawieckiego bez wymieniania jego nazwiska :)
  • ~czcionka
    (2019-09-07 11:26)
    oj krajewski krajewski , takich bzdur to nawet od ulicznej ku... sie nie dowiemy - bo kur.. nie obraza,ona ma charakter ! a ty co masz ? jedynie bolszewiie w glowie.. (znam parker.dziela lenina i tezy o kucharce poprosty tam nie ma! wiec glupolu nie upodlaj ludz, a zwlaszcza kobiet . - Tatcher, Merkel, tez byly w kuchni ..., zenada ze jest miejsce w prasie dla tego typu destruktywnych pustakow..
  • ~Wreszcie jest jak należy
    (2019-09-07 11:38)
    Morawiecki wcześniej 10 lat rządził dużym bankiem. Bo, faktycznie poprzedni premierzy niczym większym wcześniej nie rządzili, choćby np. wieloletni premier historyk D.Tusk
  • ~Mik
    (2019-09-07 11:57)
    Krajewski przestań się podlizywać dojnej zmianie. Jak pis wygra wybory to będziesz dalej miał przy korycie amatora pinokia. A der Dziennik zrepolonizują jako polskojęzyczną gadzinówke. Te wszystkie broszki, pinokia, i inne pisowskie Dyzmy nie dorastają do pięt pani Kidawie.
  • ~myśleć
    (2019-09-07 12:39)
    Przestańcie bredzić........gdzie jest szkoła premierów? w USA, Izraelu...?
  • ~guest
    (2019-09-07 12:56)
    Z jednym się nie zgodzę: chodzi o osoby "zawodowo" rządzące - moim zdaniem właśnie na tym polega nasze nieszczęście, że państwem kierują zawodowi politycy, bez doświadczenia w przedsiębierczości, biznesie etc. A gospodarkę oddają w ręcę banksterom...
  • ~Bbbn
    (2019-09-07 13:00)
    Funkcjonariusz Urzedu propagandy PIS Krajewski zabrał głos
  • ~Jarek
    (2019-09-07 14:03)
    bo w Polsce nie ma polityków są tylko działacze ...
  • ~Mietek
    (2019-09-07 18:10)
    Nowa premiela ( tylko w marzeniach ) bedzie sie usmiechac i pokazywac dziasla bo tyle potrafi hehe . Obietnice nie maja znaczenia , bo PelO zadko je spenia albo nigdy . Za rudego obiecywali mniejsze podatki a potem je podniesli , tyle z obietnic ! Dla mnie sa mniej niz zero .
  • ~koneser
    (2019-09-07 19:32)
    A dlaczego połowa Polaków akceptuje fakt, że podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić??? Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny.
  • ~Qwerty
    (2019-09-07 20:29)
    Polonische wirtschaft- tyle w temacie.
  • ~ch.d. k
    (2019-09-07 20:32)
    a na kogo ma głosować plebs jak nie na tych co robią z niego wała jak wieczność cała. od setek lat polski suweren niewolnik haruje i wyzwala kraj sprzedany przez wybieraną orzez naród błękitnokrwistą władzę. i to jest jedyne czego potrzebuje.
  • ~piro
    (2019-09-07 20:53)
    Krajewski, jestes prostym symetrystą, czy tez usiłujesz wywołąć emocje żeby nabijac licznik? Tak czy tak, dla mnie jestes brukowym pismakiem. Cytując klasyka : ********* dziadu. Pobieżne przejrzenie tekstu wystarczyło: nie warto czytać ani komentować. To tutaj, to tylko drobna uwaga ad personam - z brukowcami sie nei polemizuje.

Może zainteresować Cię też: