Ziemowit Szczerek: Model polityczny Azji Środkowej coraz bardziej wpływa na Polskę i Węgry

| Aktualizacja:

Rozszerzanie Europy na Wschód stało się mantrą naszych czasów. Procesem nieodwracalnym i jednokierunkowym. Choć ostatnio - prawda - mówi się o nim rzadziej i z wyraźnie mniejszym entuzjazmem. Widać za to proces odwrotny: rozszerzanie na Zachód Azji Środkowej i jej modelu społeczno-politycznego.

wróć do artykułu
 • ~O JAKI SKROMNY
  (2019-09-23 09:26)
  Szczerek do tej tytlmani zapomniales dodac tytul HEJTERA ROKU
 • ~hgw
  (2019-09-23 09:38)
  mowa o Azji Środkowej a ilustracja z południowo-wschodnią. To tak jakby do artykułu o skandynawii wrzucić mapkę półwyspu iberyjskiego. buahaha
 • ~masakra
  (2019-09-23 10:05)
  Dawno większej bzdury nie czytałem, jaka partia dzieli się władzą? Tusk zaprosił opozycję do władzy?
 • ~Rono
  (2019-09-23 10:56)
  Karkolpmne parele a w podtekscie J.Kaczynski.Autorze daj odpoczac swjej zmeczonej glowce.
 • ~atomowy krasnal
  (2019-09-23 11:43)
  W tym "doprowadzaniu Kazachstanu do demokracji silną ręką" namiętnie doradzał Nazarbajewowi jeden z naszych czołowych znawców demokracji A.Kwaśniewski. Za niemałe zresztą pieniądze. No cóż, demokracja demokracją, ale "pecunia non olet" jak mawiał cesarz Wespazjan. A poza tym, stolica tego kraju nie nazywa się już Astana lecz Nursułtan - ciekawe czy tak doradził nasz były prezydent, obrońca demokracji.
 • ~koneser
  (2019-09-23 11:47)
  Trafny tekst - bardzo dobre porównanie. Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny.
 • ~Armageddon
  (2019-09-26 15:43)
  Wypracowanie o charakterze prymitywnej agitki na poziomie ósmoklasisty. Do tego ani słowa o Merkel, która nie pytając nikogo o zdanie zaprosiła do Europy miliony koczowników. Ani słowa o Macronie i jego groźbie użycia armii przeciwko własnym obywatelom. Na to nie zdecydował się nawet Jaruzelski! o Komisji Europejskiej funkcjonującej poza systemem demokratycznym ani o projekcie ACTA afirmowanym i popieranym przez tzw. demokratycznych polityków nic. No tak, ale oni nie wierzgają przeciwko międzynarodówce globalistycznej z jej neo-marksistowskimi standardami.

Może zainteresować Cię też: