Wyrok TSUE ws. frankowiczów może być przełomowy [OPINIA]

| Aktualizacja:

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zapadnie w przyszłym tygodniu, będzie przełomem, jeśli zmieni logikę przewalutowania kredytów.

wróć do artykułu
  • ~lena
    (2019-10-10 20:03)
    nareszcie... ja trafiłam na kogoś kto pomógł i odzyskałam pieniądze, innym również życzę powodzenia :)
  • ~YES
    (2019-09-30 13:31)
    To demagogia .To nie koszty a nieprawnione przyszłe zyski banków , nikt ich nie będzie pokrywał ani placic "na frankowiczów" . Mniej pieniedzy dostaną zagraniczni właściciele i prezesi banków a wiecej kasy pozostanie w Polsce - frankowicze wydadzą je głównie na lepsze jedzenie, leczenie i naukę dzieci .
  • ~CHR
    (2019-09-30 10:55)
    Stop propagandzie bankowej, stop graniu na emocjach ludzi i ich rodzin, to nie giełda. Stop sztucznemu utrzymywaniu przewartościowanego kursu franka przez banki czy nie ma w Państwie prawa skutecznych narzędzi, aby przerwać ten proces.
  • ~duralex
    (2019-09-29 23:54)
    wielkie larum teraz. a jak ludzi chcieli ugodowo podjeść do sprawy to ich z kwitkiem odsyłali. skoro sądy wydają wyroki nakazujące zwrot pieniędzy bankom, to znaczy , że były one pobierane wbrew prawu. i tyle
  • ~Millenia
    (2019-09-29 11:56)
    Czy to nie Duda miał temat rozwiązać, jak to leciało i po 3 miechach od powołania poda się do dymisji jak jak nie będzie. Dalej jest ? Za grosz wstydu nie ma ? Taki WSTYduda
  • ~erazm
    (2019-09-29 10:03)
    Koszty przewalutowania maja poniesc WSZYSCY? Przeciez banki przerzuca koszt na kazdego klienta, nawet najbiedniejszego, podnoszac oplaty, zmniejszajac odsetki. Ile osob nie ma zadnego konta? Tylko oni nie zaplaca za glupote frankowiczow.
  • ~stanley
    (2019-09-29 08:39)
    Czy to prawda POKO ?
  • ~ojciec dłużnika
    (2019-09-29 08:18)
    Bezczelne jest twierdzenie iż banki stracą, po prostu nie ukradną manipulując ,,frankiem" ( z 1,9 do 4,o4). Mimo 11 letniego spłacania przez syna na dziś kwoty do spłacenia są w większości ponad 2-krotnie większe od wypłaconych w kredytach( w złotych) . Oczywiście ,,normalnym jest jak polactwo" cieszy się jak ponad 2mln dłużników (licząc rodzinę za całość ) będzie im fundować istnienie PiSKK , Prezydenciunia , i banksterów, 500+. Przypominam iż ani banki ,ani dłużnicy nigdy tych franków nie widzieli i momencie realizacji umowy banki nie przedstawiały takiej możliwości wzrostu kursu franka . Wystarczy popatrzeć na kursy euro. Banki wymyśliły sposób na wieczne spłacanie i żródło finansowania: panienek, polityków , łapówek (500+)itp
  • ~Nemo/nikt
    (2019-09-29 05:56)
    Płaczesz nie rób,robisz nie płacz/Płaczesz nie płać,płacisz nie płacz.
  • ~Konrad
    (2019-09-29 05:04)
    PiS i Duda to ci goście od kursu sprawiedliwego?
  • ~ewr234234
    (2019-09-28 19:47)
    zBardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~Właściciel uczciwego banku
    (2019-09-28 19:01)
    Wyrok TSUE będzie całkowicie bezstronnym stwierdzeniem czy stosowane przez banki praktyki były zgodne z prawem czy nie. Jeżeli faktycznie nie były zgodne z prawem to po prostu niepodważalnie znaczy, że część banków w sposób wyrachowany i bezczelny z pozycji siły po prostu OSZUKIWAŁA swoich klientów celem osiągnięcia korzyści majątkowej. Koniec, kropka. Temat jest rozległy niemniej jednak osoby trzeźwo myślące wiedzą, że z powodu niekorzystnego dla banków wyroku TSUE: 1. nie będzie ŻADNEGO spowolnienia gospodarki ani negatywnego wpływu na budżet Państwa. Nie wzrosną też koszty bankowe. Po prostu banki (czyt. firmy, przedsiębiorstwa), które stosowały nielegalne praktyki celem zwiększenia zysków staną się mniej konkurencyjne i zostaną wyparte z rynku przez tańsze i uczciwe banki, których zarządy i akcjonariusze nie dali się swego czasu omamić chęcią pazernego zysku. 2. banki (czytaj: firmy, przedsiębiorstwa) też funkcjonują na wolnym rynku - lepszy wygrywa. Nieuczciwy, oszukujący, łamiący przepisy jest karany i przegrywa. Przypominam, że tylko niewielka część banków jest uwikłana w indeksowane kredyty walutowe. Pozostałe banki mają się dobrze i tylko cierpliwie czekają, aby zająć miejsce tych niebawem mniej konkurencyjnych ;-) 3. pojawi się szansa oddłużenia niemałej liczby osób oszukanych przez banki, które obecnie znajdują się w tragicznej sytuacji gdyż straciły wszystko co miały bo wpadły w spiralę zadłużenia, gdy po wzroście kursu franka ich zadłużenie z dnia na dzień dwu a nawet trzykrotnie przekroczyło wartość wszystkiego co posiadają - oczywiście ten punkt wzbudza wiele kontrowersji wśród kredytobiorców złotówkowych bo rzekomo widziały gały co brały więc teraz walutowcy pretensji mieć nie powinni, ale idąc tym tokiem myślenia to żaden konsument nie powinien mieć prawa do reklamacji, rękojmi bądź gwarancji bo widziały gały co kupowały - na szczęście dla wszystkich konsumentów te kwestie są już od dawna uregulowane, ale też swego czasu budziły wiele kontrowersji. Uregulowanie kwestii kredytów walutowych dopiero się rozpoczyna ;-) 4. uwikłane w indeksowane kredyty walutowe nie stracą żadnych 60 mld zł i nie obciążą w żaden sposób budżetu Państwa. Po prostu banki te nie osiągną planowanych wpływów. Chciwe banki, które nie patrząc na przyszłe konsekwencje wprowadziły na rynek ryzykowny dla nich instrument finansowy (co w końcu potwierdzi wyrok TSUE) teraz nagle otworzyły oczy i pod presją akcjonariuszy próbują zastraszyć opinię publiczną o konsekwencjach rzekomej straty. Sam Bank Millennium tylko w Polsce m. in. na niezgodnych z prawem kredytach indeksowanych w roku 2018 osiągnął zysk w wysokości 761 mln zł, w 2017 roku: 681 mln zł, w 2016 roku: 701 mln zł, w 2015 roku: 546 mln zł itd. Inne banki jeszcze więcej. W lipcu 2019 r. ogłoszono, że Europejski Bank Centralny i niemiecki regulator finansowy BaFin prowadzą dochodzenie przeciw Commerzbankowi pod kątem ułatwienia jego spółce zależnej, mBankowi, sprzedaży toksycznych produktów finansowych w Polsce, a także w związku z potencjalnym uchylaniem się od płacenia podatków wynikającym z finansowania przez Commerzbanku toksycznych produktów finansowych mBanku powiązanych z CHF. Niektórzy: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, ministrowie, posłowie, właściciele mediów oraz inne decyzyjne bądź kształtujące opinię publiczną osoby też są właścicielami akcji banków uwikłanych w kredyty indeksowane i robią wszystko co możliwe by nie dopuścić do niekorzystnego dla banków rozwiązania problemu tych nieszczęsnych kredytów. Skala oszustwa, propagandy i hejtu jest w Polsce tak ogromna, że musiało to dojść, aż do TSUE.
  • ~antyPiterek
    (2019-09-28 16:22)
    zanim wymyslono cryptocurrencies i bitcoiny, banki wymyslily franka szwajcarskiego i opcje i derywatywy
  • ~Xuyz
    (2019-09-28 13:39)
    450 tys jest samych umów frankowych ale frankowiczów prawie dwa razy więcej.(jedna umowa - najczęściej małżeństwo)
  • ~Emigrant
    (2019-09-28 13:14)
    Pamiętam jak mój kolega zachwalał kredyt we frankach.... mówił.....moi znajomi wzięli kredyt we frankach....franki stoją w miejscu nie drożeją do złotówki....super opcją.....lepiej niż brać kredyt w złotówkach.....poco przepłacać....nie są głupcami..... mówił.....i sam myślał nad takim kredytem...a po latach...???? powiedzenie.....ten się śmieje kto się śmieje ostatni.... śmiał się z tych ludzi co wzięli kredyt w złotówkach....bo rata spłaty wysoka...tak wtedy bolało że płacimy dwa razy wyższa ratę za taki sam cenowo kredyt....i wcale mi nie do śmiechu że frank zdrożał i że ludzie płacą teraz więcej niż ci co mają kredyty w złotówkach....trzeba ryzyko wkalkulować w ewentualne zyski i straty...a jest to nie ferr że TSUE Polski rząd zajmuje się ludźmi którzy skusili się tanią opcją mamony .to problem tego kto się podpisał na dokumencie umowa pomiędzy Bankiem a Kowalskim i poco ten szum.... płacz bracie i płac
  • ~Obserwtor
    (2019-09-28 13:03)
    Wyłącznie z zaangażowaniem sądu. Jeżeli było popełnione przestępstwo powinna być adekwatna kara. Jeżeli nie było przestępstwa to problem "frankowicza". Państwo nie powinno się w to włączać.

Może zainteresować Cię też: