Bilans zderzenia sędziów z ziemią. Ich praca podlega ocenie, a społeczeństwo ma pewne oczekiwania [OPINIA]

Jeżeli sędziowie w końcu wyjdą ze swoich wież z kości słoniowej, będzie to chyba jedyna dobra rzecz, jaka wyniknie z całej tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości. dobra nie tylko dla samego środowiska, lecz przede wszystkim dla społeczeństwa.

wróć do artykułu
 • ~tiostaten
  (2019-12-08 10:00)
  kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świ𝚎tny prоjekt dla dоrosłych, którzy chсą znaleźć p𝚊rtnеra seksuаlneg𝚘
 • ~nforitas
  (2019-11-26 03:41)
  kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świ𝚎tny prоj𝚎kt dlа dоrоsły𝚌h, którzy сhсą znal𝚎źć pаrtner𝚊 sеksu𝚊lnеg𝚘
 • ~acverca
  (2019-11-17 17:20)
  kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świеtny projеkt dla d𝚘r𝚘sły𝚌h, którzy сhсą znаl𝚎źć p𝚊rtnerа seksu𝚊lnеgo
 • ~netfnilu
  (2019-11-14 03:34)
  kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świ𝚎tny pr𝚘j𝚎kt dla dоrosłyсh, którzy 𝚌hсą znaleźć pаrtn𝚎rа seksualnego
 • ~ß+0poöl.,
  (2019-10-07 11:28)
  "Bo choć politykom udało się utworzyć dwie nowe izby SN (Dyscyplinarną oraz Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych) i obsadzić je zaufanymi ludźmi..." - prosze pani, dobre dziennikarstwo jest bezstronne i wolne od manipulacji.........Wstyd!
 • ~wszyscy sa wazni
  (2019-10-06 21:55)
  Sedzia to zwykly czlowiek ,ktory skonczyl prawo i wykonuje swoj zawod. To nie nad czlowiek , nad obywatel. Tak jak wszedzie trafiaja sie tam ludzie nieuczciwi,psychopaci, ukladowcy itd.. To nie nadzwyczajna kasta , nie bardziej nadzwyczaja niz lekarze , profesorowie czy inne zawody . Tak jak wszyscy podlegaja kontroli spolecznej.
 • ~ukub
  (2019-10-06 19:08)
  Proszę nie obrażać Pana Kiszczaka. Nie ma żadnych danych, aby on się posługiwał dziećmi
 • ~Don Carlos
  (2019-10-06 18:49)
  Tylko źli ludzie wyznaczają sobie taki cel, aby napadać na inne grupy społeczne i czy tak nie było w okresie 4 lat tej władzy: byli to nauczyciele, gdy upominali się o zmiany tej nieudanej reformy szkolnictwa i podniesienia rażąco niskich uposażeń nauczycieli, byli to lekarze, gdy upominali się o naprawę służby zdrowia i poprawę warunków dla młodych lekarzy-rezydentów, byli i są to sędziowie opluwani przez grupę hejterską "kasta watch" oraz były to osoby z niepełnosprawnością, których tak haniebnie traktowano w Sejmie RP. Zawsze jest ten sam scenariusz, gdy ktoś się upomni o ważą sprawę dla społeczeństwa, tj. dla uczniów, dla chorych, dla wolności obywateli, dla niepełnosprawnych ta władza atakuje bezpardonowo ludzi protestujących, używając do tego celu całego arsenału środków propagandowych, aby ośmieszyć ich i zdezawuować ich prawo do upomnienia się o swoje lub upomnienia się o zmiany służące dobrze całemu społeczeństwu (służba zdrowia, edukacja, sądownictwo) - to jest prawdziwy obraz naszej rzeczywistości.
 • ~bo taka jest rzeczywistosc
  (2019-10-06 14:58)
  no bo to net otfar Ludziam ocy, wsyckiem Luziam.
 • ~koneser
  (2019-10-06 14:40)
  Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny.
 • ~Mietek
  (2019-10-06 14:28)
  W sadach siedza potomkowie tych z nadania Rosji sowieckiej , dlatego tak zawziecie walcza o swoje przywileje i mozliwosc trzymania calego spoleczenstwa na smyczy . To kasta decyduje o wszystkim , kasta ktora wybiera sie sama i to jest zaprzeczeniem demokracji !
 • ~Clerc
  (2019-10-06 14:10)
  Tytuł bardzo dobry, zejście na ziemię było bardzo potrzebne i poczucie, że jest się ocenianym też. Natomiast ie ma mowy o jakiejkolwiek woli suwerena itp., o ile wola suwerena nie została wyrażona zmianą konstytucji, bo inaczej nie ma trójpodziału władzy i państwa prawa. I suweren sam to kiedyś zrozumie, bo to trochę jak z frankowiczami - nikomu nie przeszkadzały klauzule zakazane w umowach, kiedy frank był po 2,2 zł, a wielkie larum, kiedy po 4 zł. Tak samo jest z niezawisłością sędziów - to fundamentalna zasada ustrojowa, dużo ważniejsza niż prymitywnie pojmowana wola większości wyrażona w jednych lub drugich wyborach. Zasada tak fundamentalna, że do jej zmiany potrzebna jest właśnie większość do zmiany konstytucji. Ale że się środowisko sędziowskie od życia oderwało, to niezaprzeczalny fakt i w tym sensie trochę warto było ich sprowadzić na ziemię.
 • ~skad sie wzielo tylu glupcow w Polsce?
  (2019-10-06 14:05)
  Jak male dzieci. Wodz rzucil slowo postkomunizm na wiatr i wszyscy sie nim zachwycaja, uzywajac je na kazdym kroku i bez zrozumienia. Wazne zeby cos bylo starsze niz 30 lat i juz jest postkomunistczne.
 • ~tak jest
  (2019-10-06 14:00)
  A prezes ciagle mowi ciemnemu ludowi, ze ani on ani PIS nie manupuluja Polakami.
 • ~..Krystyna.z.Agencji..
  (2019-10-06 13:43)
  Odwolywanie sie do KOnstytucji PRLu z poprawkami poskomunistow w sprawie kadencji Prezesa GSu, jest jak twierdzenie, ze kryryka PZPR I postkomuny jest “mowa nienawisci”. Postkomunistyczny Wymiar Sprawiedliwosci sie sam nie oczysci!
 • ~z.
  (2019-10-06 13:15)
  Ten syf, groteskowo zwany wymiarem sprawiedliwości, jest nieroformowalny. To trzeba zaorać i stworzyć wszystko od początku !
 • ~Slazak
  (2019-10-06 13:05)
  Mocno POkiereszowane, to wychodzi nadzwyczajno kasto praw wszelakich, do ostatecznego rozprawienia się z tymi POżal się Boże POstkomunistycznymi "sendziamy" brakuje PISowi większości konstytucyjnej. Polacy macie jedyną i niepowtarzalną okazję zmienić oblicze obecnego knajackiego sądownictwa, ruszcie tyłki i idźcie do urn, sondaże wyborów nie wygrywają !!!! Cały polski Śląsk z polskimi Ślązakami jest za PISem !!!!