"Europa Zachodnia myli się, zachowując tak jakby w Polsce czy na Węgrzech były jakieś tendencje faszystowskie" [OPINIA]

| Aktualizacja:

Były prezydent Niemiec Joachim Gauck oznajmił we wtorek, że Polska stanowi bardzo ważną częścią Unii Europejskiej. Podkreślił też, że nie reaguje "histerią" na rozwój sytuacji politycznej nad Wisłą.

wróć do artykułu
  • ~iojklm,
    (2019-10-15 15:46)
    "Podkreślił też, że nie reaguje "histerią" na rozwój sytuacji politycznej nad Wisłą." - co moze oznaczac jego podkreslenie, skoro niemieckie media publiczne szczuja na PiS od 5 lat, z mniejszym albo wiekszym sukcesem, w zaleznosci, gdzie sieja. Wszystko rozpoczelo sie od przyklejenia Polsce etykietki "populistow", swietowania rzeplinskiego przez Konrad Adenauer Stiftung, oficjalnego poplecznictwa udzielonego gerdsdorf. Tak sie tym chelpili, ze teraz sie nie moga wymigiwac. A pan Gauk......coz, starosc, nie radosc....
  • ~anty
    (2019-10-15 16:13)
    W Polsce są tendencje ...co ja mówię? Pogoda na k*munizm. Ale na Zachodzie nie lepiej - marksizm jest ideologią dominującą w polityce, gospodarce, sztuce i wielu innych dziedzinach.
  • ~Sykepleier
    (2019-10-15 16:31)
    Staremu dziadkowi zebralo sie i zaczal "faseln vor sich hin...." . Panie Gauck POzamiataj Pan na swoim POdworku Wasz zielonybolszewizm i Wasze -- tradycjonalne -- Naziolstwo, jdnoczesnie zaplacic reparacje za wasze BESTIALSTWO na Narodzie Polski i Polsce, a wtedy mozemy sie usiasc jak sasiedzi i uczciwie porozmawiac.
  • ~w pozytywnej ocenie wpuszcza troche jadu
    (2019-10-15 16:43)
    Ale dlaczego zwraca sie do PIS ,zeby europejskie normy zostaly przestrzegane a nie do opozycji ,ktora traktuje konkurenta jak wroga.
  • ~Zjs
    (2019-10-15 15:40)
    Łatwo mu tak mówić skoro Niemcy po doświadczeniach z faszyzmem i komunizmem stały się wzorcową demokracją, państwem prawa i społeczeństwem obywatelskim. Niestety u nas wraca komuna z tymi, że narodowo katolicka.
  • ~xxl
    (2019-10-15 16:04)
    Przecież takie tendencje są .
  • ~Pradziad
    (2019-10-15 16:24)
    Moze nie jest tak zle, ale w kazdym razie coraz gorzej. A tendencje fastystowskie tez sa, wystarczy tu internecie przeleciec komentarze, tu pisza ludzie naprawde madrzy, ale tez z bardzo skrajnie parawicowymi pogladami, nie wiem, czy po to prostu z glupoty, czy tylko z tepoty!
  • ~zart
    (2019-10-15 15:58)
    Niemcy duzo mogą się nauczyć z historii Polski. Nawet parcia na wschód. Przyjdzie na to czas - piosenka. Polska to pojętna bestia, jak pies owczarek niemiecki.
  • ~diabel tkwi w szczegole
    (2019-10-16 20:30)
    Ten pan nie zna wystarczajaco szczegolow. Gdyby znal to jako ewangelicki pastor musial by miec zupelnie inne, bardziej radykalne zdanie.