Heroiczny bój PiS ze swoim Banasiem, czyli rekonstrukcja gierkowskiej rzeczywistości [FELIETON]

| Aktualizacja:

Genialnie spostrzegawczy Stefan Kisielewski, patrząc na codzienność PRL i bohaterskie zmagania władz z rzeczywistością lubił powtarzać, że: "w socjalizmie ofiarnie pokonujemy trudności, których nie ma w żadnym innym ustroju".

wróć do artykułu
 • ~pola
  (2019-10-19 10:59)
  ile polska stracila a ile zyskala --w dzialalnosci m banasia -----a ile stracila a ile zyskala w czasie rzadow po i psl ----to jest bardzo ciekawe ---moja odpowiedz to walka mafii i zlodziei z m banasiem ….i tak sie mszcza obecnie ...mysleli ze wybory beda po ich stronie by bylo jak bylo ...i robta co chceta dalej -----powtarzam ile polska zyskala --w czasie rzadow pis a ile stracila jakrzadzila opozyja ----to odpowiedz --wszystkie rece na stol przeciw m bansiku ---czemu tych oszustow i zlodziei w opozycji nie pietnujecie dzienikarze sprzedajni zasprzedani ----pfu pfu
 • ~Gdańsk zawsze polski
  (2019-10-19 11:05)
  Spokojnie, Pan Banaś odebrał mafiom VATowskim miliardy. Ma dużo potężnych wrogów. Trzeba poczekać.
 • ~marian
  (2019-10-19 11:24)
  Może Fedorowicz anatemą chlaśnie w Banasia i zaspokoicie chwilowo wilczy głód zemsty na PiS.
 • ~Jozefina22
  (2019-10-19 11:35)
  NO PROSZĘ A TYLE BYŁO GADANIA O TEORETYCZNYM PAŃSTWIE.A TU PROSZĘ WASZE PAŃSTWO OPARTE JEST NA PRZESTĘPCACH, WIĘC PYTAM KTÓRE GORSZE?
 • ~old 62
  (2019-10-19 11:37)
  Najlepiej byłoby jakby pan Banaś pokazał publicznie swoje zeznania podatkowe i wszystko wyjaśnił. Jak nie ma nic do ukrycia i jest "kryształowy" (według marszałka senatu),to nie ma się czego bać. Po co są te wszystkie służby,które przez pół roku sprawdzały to,co dziennikarz wykrył w ciągu jednego dnia ? Chciałbym też,żeby w końcu pokazać i przykładnie ukarać te wszystkie mafie watowskie. Jak można bezimiennie i bezkarnie kraść miliardy ? Na razie nikogo nie ukarano za miliardowe oszustwa na podatku VAT.
 • ~Mok
  (2019-10-19 11:38)
  Dobry tekst. Chociaż raz der Dziennik nie podlizywał się dojnej zmianie. Pożyjemy zobaczymy. Będzie ciekawie jaj suweren tłumnie zażąda reawloryzacji pinset plus, które w tej chwili w wyniku inflacji warte jest niecałe trzysta.
 • ~i to by było na tyle
  (2019-10-19 11:40)
  der Dziennik jest na liście spraw sądowych za oszczerstwa. Godusławski pierwszy, Krajewski nadgania. Ciekawe, co będzie, jak nie trafia na rozgrzanego sędziego?
 • ~Pufmama
  (2019-10-19 11:51)
  Właściwy człowiek na właściwym miejscu,pis zrobiło burdel z Polski więc potrzebują kogoś kto się zna na burdelach.
 • ~Nie: wisienka na torcie, tylko : mucha na qpie
  (2019-10-19 12:04)
  Banaś to kamień w bucie Kaczyńskiego, którego ten nie może wyjąć bo nie może się schylać z powodu kolan.
 • ~tata
  (2019-10-19 12:07)
  Pamiętam, pamiętam, ... te heroiczne boje o sznurek do snopowiązałek. Świeża suróweczka z Wielkiego Pieca, gospodarskie wizyty i takie tam. Młodość, panie tego, młodość. Jarek też był wtedy młody, nasiąkał centralizmem i to mu zostało. Chodził też sobie z fajką na marsze 1 majowe (a nie to fotomontaż), potem podpisał lojalkę (a nie, to było fałszerstwo), ... zresztą nieważne. A dziś Jarek chce, żeby ta młodość wróciła, a ON był I sekretarzem.
 • ~LUDZIE , LUDZISKA WIELKA AFERA
  (2019-10-19 12:34)
  GANGSTER WYKIWAŁ GANGSTERA
 • ~constans
  (2019-10-19 12:55)
  Jak nie Glapiński to Banaś... Tak się kończy nieusuwalność przestępców ze stanowisk.
 • ~żart
  (2019-10-19 13:10)
  Tow.Gierek nie miał lekko. Raz przymknęli go w Moskwie - musiał poręczyc premier Jarosz...... Innym razem groził mu pistoletem tow.Grudzień na lotnisku w Katowicach, mówiąc że rządzić sobie może w Warszawie, nie na jego terytorium. Odebrano mu emeryturę polską, musiał się zadowolić francuską i belgijską.Polska to dziwna kraina - ludzi zawzjętych. "Chłop żywemu nie przepuści" - piosenka K.Grześkowiak. Były wesołe hasła: - "Chcesz cukierka idż do Gierka, on ma to ci da", tak mówili dorośli dzieciom, itd...
 • ~Irena
  (2019-10-19 13:13)
  To byly piekne dni, naprawde piekne dni, gdy moglam w pensjonacie na godziny ( nalezacym do pana Banasia ) zarabiac okolo 1000 polskich zlotych dziennie ( miesiecznie ponad 25 tys. zlotych ). Pan Banas jest dobrym i prawdziwym naczelnikiem NIK !
 • ~tt
  (2019-10-19 13:17)
  Do autora: gdyby był Pan dziennikarzem rzetelnym, napisałby Pan, że podobnie działo się za Platformy Obywatelskiej. Wtedy też państwo upartyjnione do bólu, tylko sami swoi, urzędy objęte nomenklaturą. Napisałby Pan również o p. Kwiatkowskim, aparatczyku z PO, którego partia uczyniła prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Bo musiał być ich partyjny, a nie po prostu fachowiec. I podobnie jak Banasia, partia nie potrafiła go odwołać nawet wtedy gdy okazało się, że szemraną postacią :) Gdy miał zarzuty prokuratorskie. A zatem również za PO były problemy stworzone wyłącznie przez totalny system partyjny. W PRL byla jedna partia, teraz jest kilka, ale z chwilą gdy jedna obejmie władzę, gierkowszczyzna wraca. Nie tylko wtedy gdy u władzy jest PiS, obiektywny do bólu Panie Redaktorze
 • ~waldek - organista
  (2019-10-19 13:27)
  Jak można tak postponować uczciwego, pracowitego i pobożnego górala, który jeszcze na dodatek przebywał kilka lat w USA ?
 • ~Mietek
  (2019-10-19 13:34)
  Mafie chca utopic pana Banasia , sa za cienkie bolki by to zrobic . Bravo panie Banas !
 • ~rocky
  (2019-10-19 13:50)
  Moim zdaniem Banas jako czlowiek krysztalowy powinien zostac ministrem sprawiedliwosci.Nie tylko jest czlowiekiem prawym i poboznym ale ma i pewne doswiadczenia ze swiatem kryminalistow. Ziobro powinien zostac premierem, to stanowisko mu sie po prostu nalezy a Morawiecki mogby sie wykazac w gospodarce jako minister gospodarki.Gdyby Morawiecki wziol gospodarke w swoje rece to mogby przespieszyc prace nad produkcja samochodow elektrycznych i zalac nimi cala Europe.
 • ~Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!
  (2019-10-19 13:56)
  Mogą zrobić to samo, co ze swoim kłamstwem smoleńskim. Zlecić badania jakiejś "wyspecjalizowanej" firmie w USA, oczywiście, bez określenia terminu zakończenia śledztwa, czy Banaś jest winny czy niewinny A wszystkie zapytania odbijać, ze śledztwo trwa i dopóki się nie zakończy podejrzany jest niewinny a gadanie o tym jest naruszaniem dobrych standardów.
 • ~henrykW.
  (2019-10-19 14:00)
  Ci ludzie z wierchuszki PiS - owskiej skompromitowali się już po raz kolejny. A pochwalne peany o Banasiu musieli powtarzać jak papugi za prezesem, bo właśnie w/g prezesa, Banaś miał być najlepszy. Ta sytuacja z Banasiem pokazała, że w tym PiS-ie najwyższe stanowiska mogą otrzymywać, jak się okazuje, tylko mierni ale wierni, ludzie, którzy zatracili swoje zdanie, a decyzje za nich podejmuje KC. Komuna wraca, a Piotrowicz z trybuny sejmowej wykrzykiwał, "precz z komuną" i dlatego nie wszedł do Sejmu, bo widać nie było to po myśli prezesa.

Może zainteresować Cię też: