Heroiczny bój PiS ze swoim Banasiem, czyli rekonstrukcja gierkowskiej rzeczywistości [FELIETON]

| Aktualizacja:

Genialnie spostrzegawczy Stefan Kisielewski, patrząc na codzienność PRL i bohaterskie zmagania władz z rzeczywistością lubił powtarzać, że: "w socjalizmie ofiarnie pokonujemy trudności, których nie ma w żadnym innym ustroju".

wróć do artykułu
  • ~Pufmama
    (2019-10-19 11:51)
    Właściwy człowiek na właściwym miejscu,pis zrobiło burdel z Polski więc potrzebują kogoś kto się zna na burdelach.
  • ~Nie: wisienka na torcie, tylko : mucha na qpie
    (2019-10-19 12:04)
    Banaś to kamień w bucie Kaczyńskiego, którego ten nie może wyjąć bo nie może się schylać z powodu kolan.
  • ~Jozefina22
    (2019-10-19 11:35)
    NO PROSZĘ A TYLE BYŁO GADANIA O TEORETYCZNYM PAŃSTWIE.A TU PROSZĘ WASZE PAŃSTWO OPARTE JEST NA PRZESTĘPCACH, WIĘC PYTAM KTÓRE GORSZE?
  • ~old 62
    (2019-10-19 11:37)
    Najlepiej byłoby jakby pan Banaś pokazał publicznie swoje zeznania podatkowe i wszystko wyjaśnił. Jak nie ma nic do ukrycia i jest "kryształowy" (według marszałka senatu),to nie ma się czego bać. Po co są te wszystkie służby,które przez pół roku sprawdzały to,co dziennikarz wykrył w ciągu jednego dnia ? Chciałbym też,żeby w końcu pokazać i przykładnie ukarać te wszystkie mafie watowskie. Jak można bezimiennie i bezkarnie kraść miliardy ? Na razie nikogo nie ukarano za miliardowe oszustwa na podatku VAT.
  • ~tata
    (2019-10-19 12:07)
    Pamiętam, pamiętam, ... te heroiczne boje o sznurek do snopowiązałek. Świeża suróweczka z Wielkiego Pieca, gospodarskie wizyty i takie tam. Młodość, panie tego, młodość. Jarek też był wtedy młody, nasiąkał centralizmem i to mu zostało. Chodził też sobie z fajką na marsze 1 majowe (a nie to fotomontaż), potem podpisał lojalkę (a nie, to było fałszerstwo), ... zresztą nieważne. A dziś Jarek chce, żeby ta młodość wróciła, a ON był I sekretarzem.
  • ~Mok
    (2019-10-19 11:38)
    Dobry tekst. Chociaż raz der Dziennik nie podlizywał się dojnej zmianie. Pożyjemy zobaczymy. Będzie ciekawie jaj suweren tłumnie zażąda reawloryzacji pinset plus, które w tej chwili w wyniku inflacji warte jest niecałe trzysta.
  • ~LUDZIE , LUDZISKA WIELKA AFERA
    (2019-10-19 12:34)
    GANGSTER WYKIWAŁ GANGSTERA
  • ~constans
    (2019-10-19 12:55)
    Jak nie Glapiński to Banaś... Tak się kończy nieusuwalność przestępców ze stanowisk.
  • ~Gdańsk zawsze polski
    (2019-10-19 11:05)
    Spokojnie, Pan Banaś odebrał mafiom VATowskim miliardy. Ma dużo potężnych wrogów. Trzeba poczekać.
  • ~pola
    (2019-10-19 10:59)
    ile polska stracila a ile zyskala --w dzialalnosci m banasia -----a ile stracila a ile zyskala w czasie rzadow po i psl ----to jest bardzo ciekawe ---moja odpowiedz to walka mafii i zlodziei z m banasiem ….i tak sie mszcza obecnie ...mysleli ze wybory beda po ich stronie by bylo jak bylo ...i robta co chceta dalej -----powtarzam ile polska zyskala --w czasie rzadow pis a ile stracila jakrzadzila opozyja ----to odpowiedz --wszystkie rece na stol przeciw m bansiku ---czemu tych oszustow i zlodziei w opozycji nie pietnujecie dzienikarze sprzedajni zasprzedani ----pfu pfu
  • ~henrykW.
    (2019-10-19 14:00)
    Ci ludzie z wierchuszki PiS - owskiej skompromitowali się już po raz kolejny. A pochwalne peany o Banasiu musieli powtarzać jak papugi za prezesem, bo właśnie w/g prezesa, Banaś miał być najlepszy. Ta sytuacja z Banasiem pokazała, że w tym PiS-ie najwyższe stanowiska mogą otrzymywać, jak się okazuje, tylko mierni ale wierni, ludzie, którzy zatracili swoje zdanie, a decyzje za nich podejmuje KC. Komuna wraca, a Piotrowicz z trybuny sejmowej wykrzykiwał, "precz z komuną" i dlatego nie wszedł do Sejmu, bo widać nie było to po myśli prezesa.
  • ~j.
    (2019-10-19 15:17)
    Jedno jest pewne: Odpowiednie służby dobrze wiedziały o Banasiu wszystko! Jakie ma dochody, co się dzieje w jego kamienicy, z kim się zadaje itd. Decyzją wyłącznie polityczną było zignorowanie tych informacji i powołanie go na tak odpowiedzialne stanowisko. Wszystko według zasady: Nie musisz za dużo umieć, nie musisz mieć dobrej reputacji, możesz być sobie kim chcesz, byle byś był do bólu wierny partii, która ci to stanowisko daje! Rzeczywiście, jak za Gierka! Obrzydliwość i tyle!
  • ~dr.Jones
    (2019-10-19 15:37)
    Rozjuszony i poirytowany Kaczyński jest bardziej niebezpieczny niż myślicie. Do tego jeszcze ten zabójczy i wybuchowy Smoleńsk. Stalin także nigdy nie zapominał i nie wybaczał. Mój kraj stał się mentalnie rozkłóconą babą i plotkarą , od czasu do czasu dostającą z liścia. Mamy krótką pamięć. Będziemy tego żałować.....
  • ~ukub
    (2019-10-19 15:07)
    Nie wydaje się to prawdą. Raczej szefowie PiSu doskonale wiedzieli o problemach Banasia i to umożliwiło jego nominację. To były "haki" na niego, gdyby próbował zachowywać się niezgodnie z linią Partii. Problem, że te haki wyciągnął kto inny.
  • ~Jozefina22
    (2019-10-19 14:13)
    Kiedyś myślałam ze pis robi z mojej ojczyzny CYRK, ale teraz widzę że skoro BURDEL TATA dostaje bardzo ważne stanowisko w rządzie to teraz inaczej będzie nazywana nasza OJCZYZNA.
  • ~Irena
    (2019-10-19 13:13)
    To byly piekne dni, naprawde piekne dni, gdy moglam w pensjonacie na godziny ( nalezacym do pana Banasia ) zarabiac okolo 1000 polskich zlotych dziennie ( miesiecznie ponad 25 tys. zlotych ). Pan Banas jest dobrym i prawdziwym naczelnikiem NIK !
  • ~marian
    (2019-10-19 11:24)
    Może Fedorowicz anatemą chlaśnie w Banasia i zaspokoicie chwilowo wilczy głód zemsty na PiS.
  • ~rocky
    (2019-10-19 13:50)
    Moim zdaniem Banas jako czlowiek krysztalowy powinien zostac ministrem sprawiedliwosci.Nie tylko jest czlowiekiem prawym i poboznym ale ma i pewne doswiadczenia ze swiatem kryminalistow. Ziobro powinien zostac premierem, to stanowisko mu sie po prostu nalezy a Morawiecki mogby sie wykazac w gospodarce jako minister gospodarki.Gdyby Morawiecki wziol gospodarke w swoje rece to mogby przespieszyc prace nad produkcja samochodow elektrycznych i zalac nimi cala Europe.
  • ~waldek - organista
    (2019-10-19 13:27)
    Jak można tak postponować uczciwego, pracowitego i pobożnego górala, który jeszcze na dodatek przebywał kilka lat w USA ?
  • ~wjw
    (2019-10-19 16:41)
    No to co toarzysze, pomożecie ? No !! (E.Gierek)