Mirowski: Towarzysze z Razem, rozumiem, że weszliście w alians z postkomunistami, ale nie świętujcie represji socjalistów!

| Aktualizacja:

W 1948 r. mieliśmy fałszywe połączenie PPS-u z PPR-em. A to był już PPS Cyrankiewicza, z naprawdę ostatnimi, nielicznymi przyzwoitymi ludźmi gdzieś w terenie. Tak powstała PZPR i odwoływanie się do tej tradycji jest dla współczesnej lewicy samobójstwem! - mówi historyk i publicysta Mikołaj Mirowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

wróć do artykułu
 • ~Konstytucja RP art. 54 punkt 1
  (2019-11-07 20:44)
  skoro nie potrafiliście podczepić się pod 11 listopada to odkurzcie tzw "święto 7 listopada" i świętujcie wielkie zwycięstwo syfilityka, nikt inny pod to "święto" się nie podczepi
 • ~ß0oplö
  (2019-11-07 21:56)
  Nie zgadzam sie z nazywaniem ludzi okolo czarzastego "postkomunistami". Postpzpr-cy jest dokladniejszym okresleniem.
 • ~09iokm
  (2019-11-07 22:24)
  Na miejscu pan Trumpa juz bym dawno zlozyla sprawe przed sadem za mobbing i za blackmail- czyli oczernianie. W tym miejscu polecilabym tzw. precedens Caroline de Monaco, po ktorym niemieckie media musialy ksiezniczce za podobne wycieczki slono zaplacic. A ze sie tak rozhukali? Pan Trump to inna frakcja, inna opcja- daleka od prowadzenia wojen, niszczenia, dokanywania rozlamow, czyli wszystko inne niz jezuicka filozofia zycia. Niektorzy jednak swoje machiny tak daleko zaangazowali w "kreowanie swiata", ze juz postradali wszystkie zmysly i mysla, ze im wszystko wolno. Dzisiaj pokazywano AKK, ktora twierdzi, ze Niemcy powinni miec swoj udzial w ksztaltowaniu swiata. Podlozem do tego poboznego zyczenia byly zdjecia z oficerskiej szkoly w Monachium. Po twarzach widac bylo, ze co drugi to nie Niemiec. Po co niby by szkolili tyle adeptow z calego swiata?
 • ~Janusz emigracja
  (2019-11-08 02:36)
  Polska jest popier....lona a przekoju a kazdym wymiarze. Pokonali PZPR azeby wybudowac trio PIS plus KK plus TVP.
 • ~xxxx
  (2019-11-08 08:52)
  Prawica potrafila z 1 1 listopada zrobić barwne święto? Nie barwne tylko BRUNATNE. Naprawdę nie ma powodu by cytować poplecznikow nazioli nawet jeśli są historykami.
 • ~w
  (2019-11-08 10:40)
  Mirowski jeśli szukasz postkomunistów to skieruj swój wzrok na otoczenie prezesa. On przytulił byłych członków PZPR, a sam zachowuje się jak I sekretarz.
 • ~Jatoja
  (2019-11-08 16:20)
  Niech pan weźmie słownik języka polskiego i przeczyta co oznacza słowo jednosc i słowo robotnik i przestanie manipulować, nadawać dziwne znaczenia słowom bo to staje się męczące.

Może zainteresować Cię też: