Zablokował ustawę o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. "Bym przestał walczyć, trzeba mnie zabić"

| Aktualizacja:

Zgadzam się z tym wszystkim, co robi szeroko rozumiany Toruń. Media to moja pasja. Chcę dotrzeć do jak największej rzeszy ludzi z moim przekazem – mówi Szczepan Wójcik, który doprowadził do zablokowania zakazu hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego

wróć do artykułu
  • ~Opinia, można się ńie zgodzić
    (2019-11-08 18:37)
    Kolejny walczący z wrogimi ideologiami poprzez obdzieranie ze skóry. Tacy jak ten pan mają taką cechę, że robią projekcję swoich nagannych zachowań na innych. Lewacy, ekolodzy, oblężona twierdza. A może powiedzieć prawdę: chodzi tylko i wyłącznie o kasę, ale słabo się lobbuje z drgającym trupem fretki czy lisa. Hodowla i zabijanie na jedzenie jest do obronienia. Hodowanie zwierząt na futra, czyli zupełnie zbędną próżność, ma tyle samo sensu, co cyrk z egzotycznymi zwierzętami. Masowe cierpienie żywych istot dla rozrywki niezbyt rozgarniętej garstki. Weź się pan za coś, co daje kasę, i nie trzeba męczyć i zabijać dla rozrywki.
  • ~Marian z B
    (2019-11-08 18:37)
    Cóż, żałosny wywiad. Dla takiego człowieka mordującego zwierzęta nie mam za grosz szacunku. Powinni go wysłać na Ural.
  • ~Ala
    (2019-11-08 18:56)
    Jest tyle wspanialych materialow nie musimy mordowac z glupoty naszych braci mniejszych.
  • ~All
    (2019-11-09 01:17)
    Brawo! Polacy to narod przodujacy w eufenizmie zwanym rolnictwo!Jestesmy w czlowce swi atowej jesli chodzi o ilosc zabijanych zwierza t ,2 miejsce w Europie i 3 na swiecie.Specjalizujemy sie tez w podcinaniu na zywca gardel krow, dla odbiorcow z Bliskiego Wschodu, mamy najwieksza ubojnie w Europie a nasz kraj dzieki rozsadnej polityce gospodarczej ma szanse stac sie jednym, wielkim obozem koncentracyjnym na swiecie dla zwierzat.Nie brylujemy w przemysle samochodowym,komputerowym , niewiele slychac o nas jesli chodzi o przemysl kosmiczny, przodujemy w najbardziej prymitywnych dziedzinach jakim jest zabijanie zwierzat i obdziranie ich ze skory, juz niedugo stanie sie to naszym narodowym fachem.
  • ~Wariograf
    (2019-11-08 20:51)
    To chyba artykuł spsonorowany, bo ten hodowca norek holenderskich chwali się nim we wszystkich swoich "mediach". Szkoda, że nie odpowiedział na pytanie: "Jak pan tego dokonał? Czy finansuje pan polityków?". Nazywa siebie "ekologiem" i opowiada o dobrostanie zwierząt, ale podpiera się swoimi konserwatywnymi zasadami: "Niech pan sobie pije, co pan chce. Ale niech pan mi nie mówi, czego ja mam nie pić". Czy polskie prawo, ustawa o ochronie zwierząt i weterynarz mogą coś zmienić w jego umyśle? Czy będzie: "Pana wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja"?
  • ~#Daro
    (2019-11-09 16:53)
    Ubój rytualny to najgorsze barbarzyństwo. Tego nie można wytłumaczyć.
  • ~kuba
    (2019-11-09 10:14)
    Celem życia (również życia zwierząt) jest życie. Jeśli zwierzęta hodowlane nie będą hodowane to nie będą żyć, nie będą mogły przekazać swoich genów następnym pokoleniom itd. po prostu ich nie będzie. To hodowcy zwierząt (obojętnie dla jakiego celu) zapewniają tym zwierzętom realizację ich najważniejszego celu: przedłużenie gatunku. Tak naprawdę tzw. "obrońcy zwierząt" są ich najgorszymi wrogami.
  • ~żart
    (2019-11-09 11:25)
    Ważne mięso, nie futerko. Większość komentujących nie jadła mięsa ze zwierząt futerkowych i ględzą farmazony. Niektórzy hodują koty na skóry (leczą reumatyzm, twierdzi prezes). Inni wolą mięso z kota (psa) - azjaci. Nie zabraniać, wziąć się za chodowlę i pracować dla zdrowia ludzi. Zwierzęta są pokarmem, wyżej stojących w rozwoju ludzi (nie marudzić słabeusze).
  • ~Heniek
    (2019-11-10 01:21)
    Hodowla zwierząt futerkowych to dobrze rozwinięty w Polsce biznes, atak na polski biznes nie jest w naszym interesie.
  • ~Cetus
    (2019-11-09 11:31)
    to znaczy ze Kot od Pana Jaro Kaczyzmu pojdzie pod noz ? na kolnierzyk i pieczen ??
  • ~---------ziutek
    (2019-11-10 11:19)
    Według Koś ci oła Kato lickie go zwierzeta nie maja mają duszy, znaczy nie pojda do nieba. Znaczy- MOGA byc chowane w klatkach i obdzierane ze skory !!! Wszystko OK i na dodatek po kato-----l---icku!!!
  • ~oko w dziurce od klucza
    (2019-11-10 12:39)
    Nie sądziłem ,że mordercy będą się afiszowali w radiu toruńskim .
  • ~ketom
    (2019-11-10 01:52)
    Bandytyzm to też "dobry biznes". A głupota innych najlepszy...!
  • ~zielony
    (2019-11-10 15:42)
    Szulerzy i oszuści od razu myślą jak oszukać Kaczyńskiego, a wystarczy ekulogów POzamiatac trochę, i smoka wawelskiego do życia przywrócić się da.
  • ~Magdalena
    (2019-11-10 19:39)
    Wyglądem przypomina Sida leniwca z Epoki lodowcowej. Parszywy charakter, bez sumienia, bez cienia człowieczeństwa. I jeszcze się tym chełpi. Tylko kasa się liczy. Życzę panu takiej śmieci jaką giną te biedne zwierzęta.
  • ~Zza kulis
    (2019-11-10 19:48)
    "Bym przestał walczyć, trzeba mnie zabić" ten pan ewidentnie rzuca wyzwanie....A jaką śmiercią wolałby pan zginąć panie lobbysta?? Ubój rytualny czy obdarcie ze skóry?
  • ~wiatr
    (2019-11-10 08:28)
    jeszcze jeden nawiedzony szbesgoj .............
  • ~jerzy2019
    (2019-11-10 15:42)
    coz; widac, ze za tymi oczami nie ma mozgu
  • ~Bingo
    (2019-11-10 18:45)
    Nie noście futer. to ich wykończy.
  • ~szkoda zwierzat
    (2019-11-10 13:03)
    Duren. Los mu odplaci