• ~Mark Twain
    (2018-12-05 09:54)
    Ciekawe, czy już kiedykolwiek w historii był przypadek aby w Kościele Katolickim zakonnik tworzył partie polityczną?
  • ~ adam
    (2018-12-05 19:02)
    panie Kik od kiedy zes pan taki madry Raz pan lizesz jednym raz drugim d.... czylis jestes pan zerem dla mnie
  • ~On
    (2018-12-05 11:02)
    Ludzie, gdzie my zyjemy ? I w ktorym wieku? W sredniowieczu? Ludzie nie dajmy sie tym klechom. Film " Kler" to jeszcze malo, rzeczywistosc w Polsce przekracza wszelka fantazje cywilizowanego czlowieka!
  • ~andreas
    (2018-12-05 09:52)
    W sumie to i dobrze, bo być może będzie to przysłowiowy gwóźdź do trumny PiSu. Społeczeństwo wreszcie odetchnie z ulgą.
  • ~Zenon
    (2018-12-05 19:25)
    Głupio mówicie. Każda gazeta pisze, że ktoś (bez konkretnych nazwisk) powiedział, że to pomysł Rydzyka i tak dalej. Żadnych potwierdzonych informacji... także ja w to nie wierze.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:19)
    Jan Paweł II powiedział kiedyś: -jeśli nie można całkowicie zmienić prawa, to poprawmy je tak, by było jak najmniej szkody.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:21)
    "Roszczenie sobie prawa do narzucania innym przemocą tego, co uważa się za prawdę, oznacza pogwałcenie godności człowieka i ostatecznie zniewagę Boga". Jan Paweł II Jan Paweł II dodał też, że „fanatyzm rodzi się tam, gdzie zostało została zasiana nienawiść".
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-12-05 11:19)
    Zachłanność, żądza władzy, brak zasad etycznych i jakichkolwiek innych poza jedną: "JA CHCEM"!!! Oto co charakteryzuje ludzi dzisiejszej polskiej "prawicy" - to dotyczy zarówno PiS jak i Rydzyka. Nieważne kto - wcześniej czy później ktokolwiek z tego obozu dokonałby podobnego ruchu. Dlaczego nie, skoro obowiązuje u nich zasada, że zasady się nie liczą, a ważna jest tylko wola polityczna - jak u bolszewików?
  • ~przewidujący
    (2018-12-05 19:37)
    Panowie! to jest ustawka na wypadek gdyby pis się posunął, to będą mieli już swoją partie.
  • ~Józio
    (2018-12-05 10:24)
    15. Piotr powiedział do nich: „To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych.” „Większość zapalczywych katolików w gruncie rzeczy jest niewierząca, a wiarę traktują jako element tradycji i ideologiczną maczugę w walce politycznej.” Ks. prof. Józef Tischner “Wiara jest łaską. A nie ma nic gorszego od udawania wiary”. Ks. prof. Józef Tischner.