• ~Karmen
    (2019-02-09 10:36)
    KONSTYTUCJA , TK , Sądy , Teatry , Konie arabskie , Grafen . Taka kolej rzeczy .
  • ~Marzena
    (2019-02-09 10:35)
    PO wszystko spapsze!
  • ~utylizator styropianu
    (2019-02-09 11:18)
    Boże ! co złego Ci zrobiłem, że urodziłem się Polakiem ?
  • ~44 dawniej też 44
    (2019-02-09 10:39)
    W Polsce każda nowatorska technologia umrze, nie z powodu o jakim wspomina się w tekście, ale z powodu całkowitej kolonizacji Polski przez bogatych i wpływowych sąsiadów z Izraela, USA, Niemiec i jeszcze kilku państw. Oni nigdy nie pozwolą na to by Polska stała się technologicznie państwem wysoko rozwiniętym. Mamy być siedzibą dla ich Lidów i Biedronek oraz tanich montowni ich półfabrykatów. Takie nam miejsce wyznaczyli w UE, jako rynek zbytu dla ich produktów. Dopóki nie wyzwolimy się spod panowania UE, to technologiczny marazm będzie tylko postępował.
  • ~tiaaa
    (2019-02-09 11:29)
    Autor artykułu myli się i to wielokrotnie. 1. To nie wina urzędasów, że ŻADEN POLSKI WYNALAZEK nie może się przebić i odnieść światowy sukces. 2. Obecnie już NAWET W PRODUKCJI **** Polak w Polsce nie odniesie sukcesu. Przyczyna: obce służby, które do tego nie dopuszczą.
  • ~HD Fan
    (2019-02-09 11:49)
    Od 1989 trudno jest zwalać winę za syf na ZSRR. Jesteśmy krajem montowni i magazynów. Jaki naród taka gospodarka.
  • ~alena
    (2019-02-09 11:02)
    Wałęsę , noblistę polactwo też upaprało łajnem. Teraz bohaterowie Solidarności to Śniadek Kaczyński, Duda i Guzikiewicz. Świat się śmieje.
  • ~Jaro
    (2019-02-09 12:24)
    Trzeba by dodać do tego jeszcze Kudelskiego i jego magnetofony NAGRA. Ale temu się udało ... w Szwajcarii. Ale nie zgadzam się z tezami autora. Nie da się porównać gospodarki komunistycznej, czy jak by tam ją zwał, z kapitalistyczną. W gospodarce sterowanej centralnie, w żadnym kraju, żaden nowatorski projekt, typu "nowa technologia" się nie powiódł, między innymi z powodów które wymienia autor. Dziś (u nas) tak nie jest, bywa różnie, a to że grafen padł, tłumaczyłbym raczej Dobrą Zmianą. Tak samo jak praktyczny upadek stadniny koni w Janowie.
  • ~A.G
    (2019-02-09 11:09)
    Jaki analfabeta moderuje to forum ? Znany cytat z Wyspiańskiego - "Miałeś ch ... złoty róg ..... jest usuwany.
  • ~Kontemplyta
    (2019-02-09 11:19)
    Nic dodać, nic ująć.Wczoraj słyszałem, że weszło już na rynek połączenie komórki i smartfona, które jest elastyczne, więc nie uszkadza się przy upadkach na bruk. To wygląda właśnie na grafen. Artykuł jest doskonałym przesłaniem dla wszystkich, którzy wierzą jeszcze w jakoweś walory socjokomuny, a mają ochotę przy wyborach do Europarlamentu hołubić Tu-Manów zachwycających się Marksem.