Sonik został wyróżniony za "pracę nad raportem na temat kompetencji UE w nadzorze i inspekcji platform wiertniczych na wodach europejskich" - czytamy w miesięczniku.

Reklama

Nagrody dla najlepszych eurodeputowanych "MEP Awards" (z ang. MEP - Member of European Parliament) przyznawane są od 2005 roku. Nagroda "MEP Award" jest przyznawana w kilkunastu kategoriach obejmujących polityki unijne, którymi zajmują się odpowiednie komisje Parlamentu Europejskiego.

W konkursie mogą głosować sami eurodeputowani oraz ich asystenci, wybierając spośród posłów nominowanych przez lobbujące w Brukseli organizacje pozarządowe i stowarzyszenia non profit oraz dziennikarzy. W ubiegłych latach dostali ją m.in. eurodeputowani: Ryszard Czarnecki (PiS), Bogusław Liberadzki (SLD), Jerzy Buzek (PO), Jan Olbrycht (PO), Filip Kaczmarek (PO).

Bogusław Sonik, od 2004 roku poseł do Parlamentu Europejskiego, jest wiceprzewodniczącym komisji ochrony środowiska PE. Jest opiniodawcą do sprawozdania ws. bezpieczeństwa dostaw gazu; był członkiem delegacji PE na szczycie klimatycznym w Kopenhadze.