Order dla Michnika i Bieleckiego. Kapituła się sypie

| Aktualizacja:

Wygląda na to, że w Kapitule Orderu Orła Białego poza prezydentem pozostanie tylko jeden członek. Andrzej Gwiazda zapowiedział w rozmowie z tvn24.pl, że jeśli informacje o odznaczeniach dla Adama Michnika, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Aleksandra Halla i bpa Alojzego Orszulika się potwierdzą, zrezygnuje.

wróć do artykułu
  • ~naród polski
    (2010-11-05 12:29)
    brawo, panu Michnikowi dawno się order należał.
    redaktor Michnik to dziennikarz i felietonista który pisze prawdę o bandytach złodziejach i rożnego rodzaju syfach którzy zbezczeszczając Polskę a teraz opluwają Michnika .brawo polska jest dumna z Adama Michnika
  • ~ker
    (2010-11-05 13:49)
    Komorowski swoją decyzją dzieli społeczeństwo jak kiedyś Kaczyński
  • ~WANDA
    (2010-11-05 16:47)
    Szkoda komentować. Wesz warta wszy i wszystko w temacie !!! Michnik napewno sie sie zasłuzył tylko ze nie Polsce tylko PO w szerzeniu kłamstw i manipulowaniu opinią społeczną! TUSK ty ruski pachołku gdzi etwoja godność?
  • ~Orzyzwoici ludzie nie beda zyrowac wyczynow Komoru
    (2010-11-05 14:16)
    Orzeł Biały dla Michnika budzi kontrowersje
    10 listopada nominowanym ma wręczyć Order Orła Białego prezydent Polski, Bronisław Komorowski.Swoją rezygnację już potwierdził inny członek kapituły - były Rzecznik Interesu Publicznego Bogusław Nizieński.- Ja byłem przyzwyczajony, że przed 10 kwietnia wnioski skierowane do zaopiniowania przez kapitułę są połączone z dokumentacją: czy był wcześniej odznaczany, kiedy, jakim odznaczeniem i co się wydarzyło w ostatnim czasie, co uzasadnia nadanie tego najwyższego orderu. Tutaj nie mamy takiej dokumentacji - powiedział Nizieński. Andrzej Gwiazda jest Kawalerem Kapituły Orderu. Kapituła ma prawo opiniować decyzje o przyznaniu Orderu. Do tej pory liczyła ona pięć osób. Oprócz Andrzeja Gwiazdy w jej skład wchodzili także Wiesław Chrzanowski, Andrzej Gwiazda, Bogusław Nizieński i Jan Olszewski. Na czele stoi prezydent RP.- Pan prezydent nie zasięgał naszej opinii ani nie powiadomił o tym - mówił Gwiazda w rozmowie z TVN24. Dodał, że rezygnacji jeszcze nie złożył, bo o nominacjach dowiedział się dopiero dzisiaj. Według niego, jest prawdopodobne, że rezygnację złoży także Jan Olszewski. - To byłaby logiczna decyzja - powiedział Gwiazda.Order Orła Białego to najważniejsze odznaczenie państwowe, nadawane za wyjątkowe zasługi cywilne lub wojskowe dla państwa polskiego zarówno w czasie wojny jak i pokoju. Nadawany jest najwybitniejszym działaczom życia publicznego i przedstawicielom obcych państw.W marcu 2008 roku ówczesny prezydent Lech Kaczyński odznaczył uczestników Marca'68. Wśród odznaczonych nie było jednak Adama Michnika, jednego z głównych uczestników wydarzeń marcowych.Pod koniec września z zasiadania w kapitule Orderu Odrodzenia Polski zrezygnowała Zofia Romaszewska. Taką decyzję podjął też Ryszard Bugaj. Romaszewska swą decyzję tłumaczyła tym, że poglądy Bronisława Komorowskiego na wzorce osobowe i obywatelskie rozmijają się z jej przekonaniami. Bugaj tłumaczył, że rezygnuje z powodu "dystansu w stosunku do tych wyborów, które obserwuje w zachowaniu prezydenta".
  • ~POLAK
    (2010-11-05 14:13)
    brawo panie gwiazda od tych karlow moranych trzymac sie z daleka do kaptuly tw BOLEK KISZCZAK CZLOWIEK HONORU IINNI PSEUDO AUTORYTETY
  • ~wojt
    (2010-11-05 14:11)
    W jakim państwie żyjemy?
    Hańba.
  • ~młoda mamusia
    (2010-11-05 14:07)
    Mr Żyrandol odznacza swoich, jaki prezydent takie odznaczenie ciśnie się na usta...
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
    (2010-11-05 14:06)
    spieprzaj dziadu...)))))))))))))))))
  • ~turandot
    (2010-11-05 14:06)
    Niestety, Dziennik stacza się coraz bardziej. Nie dość, że robi się powoli kopią GW, to jeszcze nawet nie zna nazwisk czołowych osobistości w Kraju. Żenada...
  • ~cela
    (2010-11-05 14:02)
    oto lista nazwisk elity , wpisz i czytaj - Prawdziwe nazwiska ,,elity polskiej,,-
  • ~ups
    (2010-11-05 13:59)
    Nie wiem jak funkcjonuje kapituła czy decyduje o przyznaniu orderów wiekszość. jesli tak to panowie nie nadajecie sie do polityki. trzeba było siedzieć i każdą propozycje Bronka negować. jesli nie macie takich uprawnień to rzeczywiscie splunąc i odejść. Niech tam wejdzie michnik, Bielecki, palikot, Sobota i Kutz i Wajda i cała plejda umoczonych
  • ~jac
    (2010-11-05 13:52)
    Ile trzeba mieć pogardy do Polski by nagradzać taką kanalię???
    Jak trzeba być zdemoralizowanym by największego szkodnika Polski honorować Orderami ???
    Order Orła Białego nie ma w tej chwili żadnej rangi. Skoro dostają je takie szumowiny i kanalie to o czym tu mówić???
    Komorowski to ruski przydupas ,który swoją wulgarną decyzją opluł wszystkich przyzwoitych ludzi w Polsce!!! Nie mam słów pogardy dla tej kanali.
  • ~tofik
    (2010-11-05 13:54)
    POwinien jeszcze udekorować Obwiesia 13, za wyjątkowo debilne wpisy na portalach internetowych - yntelygencja Obwiesia i Komora ydentyczna.
  • ~tofik
    (2010-11-05 13:48)
    Michnik dostaje order za zasługi ojca w zdradzaniu Polski, za zasługi brata w zabijaniu żołnierzy AK i za zasługi swoje w przegrzebaniu archiwów i zebraniu haków między innymi na Bronka K.
  • ~a chooj komorowski
    (2010-11-05 14:34)
    Teraz w Kapitule zasiadzie urban, jaruzelski i kiszczoch. I bedzie komplet.
  • ~kawka
    (2010-11-05 13:43)
    Dawno powinien zniknąć z Nizińskim ze sceny politycznej, dobrze że sam odszedł niżby mieli go wywalić na zbity pysk.
  • ~Supervisor
    (2010-11-05 15:17)
    Działalność Michnika w okresie 1965-1980 zasługuje na uznanie. Ale co stało się potem i jak to się ma do jego działalności z ostatnich dwudziestu lat ? Czy przy tak ważnym odznaczeniu nie powinno się brać pod uwagę całokształtu jego działalności? Nie sądzę abym miał szansę na odpowiedź na to pytanie od panów u władzy. Ale trzeba wyciągać szybko wnioski przed następnymi wyborami.Hej
  • ~tFuskoid
    (2010-11-05 13:37)
    naród polski2010-11-05 12:29

    brawo, panu Michnikowi dawno się order należał.
    redaktor Michnik to dziennikarz i felietonista który pisze prawdę o bandytach złodziejach i rożnego rodzaju syfach którzy zbezczeszczając Polskę a teraz opluwają Michnika .brawo polska jest dumna z Adama Michnika
    ______
    Tobie sie chyba ksywka pomichnikolila. POwinienes sie wabic narod ruski ( nie obrazajac poczciwych, gnebionych i sponiewieranych zwyklych rosyjskich zjadaczy chleba ).
    " brawo polska jest dumna z Adama Michnika "
    Chyba tFFFoja czerwona " polska ", pisana przez ciebie, ty ruska gnido, przez male ' p'.
  • ~jacek
    (2010-11-05 13:37)
    Nagradzanie największego szkodnika Polski Orderem Orła Białego jest niebywałym skandalem. Wiem to już dziś ,że Order ten zostanie odebrany tej kanalii. Wiem ,ze nie w najbliższym czasie ,ale być może trzeba będzie poczekać dłużej. Hitler też był nagradzany honorowym obywatelstwem polskich miast i przyszedł czas ,że został pozbawiony tych honorów.
    Kanalia która nienawidzi Polski i Polaków nie może dostawać takich Orderów.
    Order Orła Białego w sposób okrutny został sprofanowany.
    Komorowski jest dokładnie taką samą kanaliją.
    Ale niech nikt ma złudzeń : Wszystkie te Ordery będą odebrane.
    Nie może polakożerca otrzymywać najwyższych odznaczeń państwowych Polski. Po prostu nie może!!!
  • ~Adam
    (2010-11-05 13:54)
    Ordery są za wybitne zasługi a nie za to czy kogoś lubimy cz też nie o tym powinna pamiętać "kapitułą"

Może zainteresować Cię też: