Order dla Michnika i Bieleckiego. Kapituła się sypie

| Aktualizacja:

Wygląda na to, że w Kapitule Orderu Orła Białego poza prezydentem pozostanie tylko jeden członek. Andrzej Gwiazda zapowiedział w rozmowie z tvn24.pl, że jeśli informacje o odznaczeniach dla Adama Michnika, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Aleksandra Halla i bpa Alojzego Orszulika się potwierdzą, zrezygnuje.

wróć do artykułu
  • ~Figa
    (2010-11-06 11:52)
    No cóż zaczyna się spłacanie długów, bo przecież nie za darmo Michnik i ta wyprana ze wstydu wyborcza oczerniała rząd Kaczyńskiego i prezydenta Kaczyńskiego , to co robił ten szmatławiec i właściwie robi do tej pory wywodzi się chyba z rynsztoka, i takich ludzi odznacza się największym polskim odznaczeniem ?. a czym zasłużył sobie na to odznaczenie Bielecki ? nawet nie był całą kadencje premierem, i niczym szczególnym się nie wykazał, a czym wykazał się rozlazły pan Hal . Komorowski odznaczając tych ludzi obniżył range tego orderu , a tym wszystkim , którzy otrzymali w przeszłości to odznaczenie n zrównując Ich z tymi osobami , po prostu napluł w twarz
  • ~LUNGI
    (2010-11-06 11:41)
    Członkowie Kapituły: Gwiazda i Niezieński o odznaczeniach dla Michnika, Bieleckiego i Halla dowiedzieli się... z mediów!
  • ~lungi
    (2010-11-06 11:40)
    Członkowie Kapituły: Gwiazda i Niezieński o odznaczeniach dla Michnika, Bieleckiego i Halla dowiedzieli się... z mediów!

    O LAUREATACH:

    Laureat Adam Michnik zasłynął z powiedzenia "odpieprz się pan od generała" – chodziło o twórcę stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego - i z tego, że nagrał Lwa Rywina. A także ze zdjęć, jak pije wódkę z Kiszczakiem i Urbanem.

    Laureat Jan Krzysztof Bielecki zasłynął z afery ze 120-metrowym apartamentem w centrum Warszawy, który odkupił za bezcen od Agencji Mienia Wojskowego.

    Laureat Aleksander Hall, minister bez teki ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. Ostatnio utrzymuje sie m.in. z publikacji zamieszczanymi w "GW".

    GW ma wtyki, wielkie wow :/
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<
    (2010-11-06 11:31)
    PANIE GWIAZDA MEDAL DLA izaaka-blumenfelda NALEŻY SIĘ Z BURAKA , PEWNIE PAN SIĘ ZE MNĄ ZGODZI ...


    WYŁĄCZ PROPAGANDĘ-tvn-24-PO , NIE DAJ SIĘ OGŁUPIAĆ ...
  • ~Edmund Niziurski
    (2010-11-05 14:50)
    Mark Twain 2010-11-05 14:11>>>>>>>ciekawe kiedy polski nick sobie przybierzesz, zdradziecki lajdaku.
  • ~Thorgal
    (2010-11-06 10:57)
    tylko bezmozgi moga popierac michnika i cala ta bande oszustow.Wynika to z niewiedzy o ludziach ,ich historii zycia.Gluptasy czytajcie historie nie opierajcie sie tylko na mediach ,bo macie przez to spaczony widok.
  • ~dziady cz.V
    (2010-11-06 10:13)
    wypełnią Kapitułe swojakami, jeszcze są Boni, Niesioł, Palikot, Miecugow, Sianecki i jwielu innych
  • ~t.cz.z
    (2010-11-05 22:40)
    Adam Michnik vel Aaron Szechter to z pewnością wielki "przyjaciel" Polski i Polaków - wedle B.Komorowskiego swoją działalnością zasłużył na order Orła Białego. A jaka to była działalność po '89 roku ?

    GW przed osiemnastu laty rozpętała wściekłą propagandę kontrlustracyjną (i trzyma ten kurs do dzisiaj) - a dlaczego ?
    Okazuje się, że pierwszej lustracji dokonała osławiona, tzw. Komisja Michnika w 1990 (nota bene działająca zupełnie bezprawnie). Tak zwana Komisja Michnika działała na terenie MSW mając dostęp do najtajniejszych materiałów w okresie od 12 kwietnia do 27 czerwca 1990 roku.
    W jej skład weszli: Andrzej Ajnenkiel, Jerzy Holzer, Adam Michnik i Bogdan Kroll. (Jeden z nich figurował w kartotekach jako TW). Jedynym materiałem, który po sobie pozostawiła Komisja, jest liczące dwie strony sprawozdanie wraz z enigmatycznym spisem materiałów archiwalnych i wnioskiem o przekwalifikowanie kategorii dokumentów z tej wyrywkowej listy. Nie wiadomo do jakich dokumentów członkowie Komisji mieli dostęp. Nie wiadomo, czy z tych materiałów nie zostały sporządzone kopie bądź odpisy, nie wiadomo wreszcie, gdzie takowe - jeśli istnieją - są przechowywane. Wiadomo, że jej członkowie mieli dostęp do akt współpracowników UB i SB. Nie wiadomo w jaki sposób pracowała Komisja, nie istnieją żadne dokumenty, które mogłyby wskazać, z jakich obszarów archiwum MSW korzystali jej członkowie. Komisja miała zapewne wgląd do wszystkich dokumentów, o jakie jej członkowie prosili - mówili pracownicy Biura Ewidencji i Archiwum UOP. Na pewno mieli też dostęp do materiałów operacyjnych, wszystkich opatrzonych klauzulą tajne specjalnego znaczenia. Nie istnieje żadna podstawa prawna działania tej Komisji. Korzystanie z dokumentów odbywało się poza wszelkimi procedurami obowiązującymi w MSW.

    Czy ktoś, posiadający tak dużą wiedzę na temat zawartości tajnych archiwów i teczek personalnych funkcjonariuszy i ważnych osób, nie zasługuje na uhonorowanie najwyższym odznaczeniem państwowym ?
    Również, dług wdzięczności powinno się spłacić: przecież Adam pomógł wygrać Bronkowi.
  • ~lukasz
    (2010-11-05 23:47)
    HANBA HANBA
  • ~Roberto
    (2010-11-05 23:13)
    Nizieński to jest chyba Boguslaw a nie Bogdan. A swoja to sobie niezle towarzystwo dobral poprzedni prezydent.
  • ~detux
    (2010-11-05 21:13)
    Będzie nowa kapituła: kapuś Niesiołowski, Palikot, Ryszard C, Masa + Kiszczak
  • ~Wasyla
    (2010-11-05 18:19)
    Ciekawe, czy pan Michnik Adam podzieli się orderem ze swym bratem, Stefanem...?
    Kolejna GAFA pana Prezydenta Komorowskiego.
  • ~kasienka----asienka
    (2010-11-05 18:14)
    Rezydent KomoRuscki- Wielki Mistrz Orderu... chyba Czeresniak peknie z nadmiaru dopompowania...
    Nominacje sa po prostu SKANDALICZNE! A juz ten logopeda od pierwszego miliona ktory nalezy ukrasc, ktorego nikt nie rozumie co gada, a co robi jeszcze bardziej, Hall, Szechter... jeden wielki skandal!
  • ~gaagaeezv
    (2010-11-05 17:47)
    Pewnie niech odrazu bratu Michnika dadzą...
  • ~uczestnik i Solidarnościowiec strajków w 1980 roku
    (2010-11-05 18:54)
    Ej ty GWIAZDA walnij się w łeb bedziesz mial za darmo GWIAZDY !
  • ~nerwosanik
    (2010-11-05 17:15)
    I czemu ten pan Gwiazda tak się denerwuje?Sam ma już "Wielką Gwiazdę" (w nazwisku) i czego chce jeszcze?
  • ~waldek
    (2010-11-05 14:56)
    Ciekawa rodzinka,ojciec Ozjasz Szechter stary i wypróbowany agent Moskwy w Polsce.Wchodził wraz z Brygstierową, Bermanem,Chajnem,Groszem,Kasmanem i innymi w skład wydzielonej komórki bezpośrednio podporządkowanej Moskwie.W latach 30 skazany za szpiegostwo na rzecz Moskwy i próbę oderwanie wielkiej częsci ziem od Polski.Matka zasłużona stara komunistka po wojnie wsławiła się dogmatycznymi podręcznikami zalecającymi jak najskuteczniej walczyć z religią katolicką.Brat stefan,morderca sądowy najlepszych synów i córek Narodu Polskiego-do dziś nie osądzony,przebywa w Szwecji.Adam Michnik kreuje dziś świadomość ogólnopolską.Dlatego u nas,w Polsce nigdy nie będzie tak jak w Izraelu.O Michniku powiedzieli:Stefan Kisielewski:człowiek szanujący własną godność broni swych przekonań w polemice,sięga po argumenty,pogardza zaś błotem kalumni.Nigdy nie bierze udziału w nagonce.Zbigniew Herbert: Przecież ten dzisiejszy Michnik to totalitarysta.Demokratą jest ten,kto jest po mojej stronie.Kto się ze mną nie zgadza,jest faszystą i nie można mu podać ręki.A tylko Michnik wie na czym polega demokracja i tolerancja.On jest tutaj sędzią alfą i omegą.Gustaw herling grudziński:Michnik jest manipulatorem.To jest człowiek złej woli ,kłamca.Oszust intelektualny.Ideologia tych panów,to jest to ,żeby w Polsce zapanował "socjalizm z ludzką twarzą". To jest widmo dla mnie zupoełnie nie do zniesienia.Jak jest potwór,to powinien mieć twarz potwora.A dziś ten człowiek ma otrzymać Order Orła Białego,i kto ma mu wręczyć:wg.utajnionego raportu WSI -sowiecki agent działający w polskich WSI.Nie wspominam już o pozostałych-żaden z nich nie zasłużył na Orła Białego.Czy to jest jeszcze Polska?(...).
  • ~wywalic
    (2010-11-05 13:21)
    tego olszewskiego
  • ~kapituła
    (2010-11-05 14:07)
    Goodby mr. super..star !
  • ~kg55
    (2010-11-05 13:03)
    Wyrazy wielkiego szacunku dla Pana Andrzeja Gwiazdy

Może zainteresować Cię też: