Sejm przegłosował rządowy projekt reformy systemu OFE

| Aktualizacja:

Składki przekazywane do OFE zostaną zmniejszone z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. składki trafi na specjalne indywidualne subkonta w ZUS - przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm ustawa wprowadzająca zmiany w systemie emerytalnym.

wróć do artykułu
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<
    (2011-03-25 22:40)
    TERAZ MAFIA-tuska i BURAKI z PSL MAJĄ SIĘ DOBRZE , PAMIĘTAJCIE CZAS WASZEGO PANOWANIA TYLKO DO JESIENNYCH WYBORÓW ...
  • ~raf44
    (2011-03-25 20:53)
    Szambo i tyle.
  • ~raf
    (2011-03-25 19:30)
    SLD to poziotek PZPR.Panie Napieralski,po co była ta ściema z publiczna debata jak terz umożliwiliście PO skok na naszą kasę.Przecież to nasze pieniądze sa przekazywane do OFE!Do ZUS jak pójdą,to TUSK nie przeprowadzi reform i dalej będzie zadłużąć kraj,bo będzie te rzesze urzędników karmił naszymi pieniędzmi.A obligacje,które już są oprocentowane na 7% , a których NIKT poza Chinczykami nie chce!!! i tak rząd PO DALEJ BĘDZIE WYPUSZCZAŁ!!!
  • ~bodziatek
    (2011-03-25 19:45)
    No to czerwoni nie SKREWILI jak niegdyś powiedział rudzielec.
  • ~Juliś
    (2011-03-25 19:42)
    już można się zastanawiać skąd ONI wezmą następne pieniądze na pokrycie swoich nieudolnych i złodziejskich (tak, tak - autostrada po 220 mln za km) rządów.
  • ~robnad
    (2011-03-25 19:45)
    no to popaprańce macie emeryturę z głowy.
    zbierać do słoika.
  • ~Juliś
    (2011-03-25 19:50)
    nacjonalizacja prywatnych pieniędzy - oto kolejny akt liberalizmu w wykonaniu PO.
  • ~kgb
    (2011-03-25 20:10)
    POCZYTAJCIE TO POSŁOWIE PAJACE - W TYM ROKU WYBORY WIĘC JUŻ was TAM NIE MA !!! NARÓD was ROZLICZY ZA TO ZŁODZIEJE !!!
  • ~fai
    (2011-03-25 20:15)
    No cóż, lat temu kilka wprowadzono reformę, która od godziny "0" nagle zaczęła naliczać emeryturę ze środków, które przyszły emeryt zarobił SAM, a nie jego dzieci. Problem w tym, że nie było z czego zapłacić emerytury, tym, którzy właśnie przechodzili na emeryturę w momencie wprowadzania reformy. Sami nie zarobili, a składki ich dzieci odpłynęły właśnie do OFE. Ową lukę miały zapełnić wpływy z prywatyzacji, ale te solidarnie przejedliśmy. Zatem walka szła naprawdę tylko o to, żeby znowu ZUS mógł finansować emerytury rodziców, ze składek ich dzieci. Reszta to czysta polityka i bicie piany...chociaż w zasadzie to synonimy.
  • ~irga
    (2011-03-25 20:20)
    Zabierz babci dowód. I co teraz młodzi, wykształceni z dużych miast. Na starość eutanazja.