"Zostali zdradzeni o świcie". Żona poety protestuje

Jarosław Kaczyński nawiązał 10 kwietnia do jednego z wierszy Zbigniewa Herberta mówiąc, że ofiary katastrofy smoleńskiej "zostały zdradzone o świcie". Żona poety protestuje przeciwko używania twórczości męża do celów politycznych.

wróć do artykułu
  • ~Bwana Kubwa
    (2011-04-15 08:09)
    Żona poety usiłowała zrobić z poety wariata swego czasu.. A co żona poety na to, że Palikot cytował poetę? Moja być politykier, moja mówić dobra, i robić też dobra.
  • ~emi425
    (2011-04-14 23:17)
    Widzę, że wielbiciele PO rzucają się na wszystkich , kto spróbuje źle ocenić ich wodza! A jakiego używają języka ???!!! Obrzydliweeee!
  • ~Pamięć narodu 2010
    (2011-04-14 23:13)
    Pani Katarzyno, a gdzie Pani była, gdy poseł Palikot firmował swe pomówienia cytując poezje śp.Herberta .Wtedy ,było o,k , a dziś została Pani wmanewrowana w rozgrywki PO z PISem. Świadczy o tym wypowiedż posłanki Kidawy-Błońskiej z maja zeszłego roku a dzisiejszą.Żal mi Pani,że Platforma w tak perfidny sposób wykorzystuje pani osobę do politycznych celów.
  • ~bolek
    (2011-04-14 23:09)
    debil z debili nic dodać nic ująć.
  • ~Kasander
    (2011-04-14 22:09)
    człowieku już nie próbuj tego
    odpisuję bo to pieści moje ego
    nie wynika to z mojej mądrości
    z czego- nie podpowiem
    już nie chcę cię złościć

    naprawdę pozdrawiam
    świetna była zabawa
  • ~Kasander
    (2011-04-14 21:58)
    dziękuję
    właśnie o to mi chodziło
    wyszło i przemówiło
  • ~zibi
    (2011-04-14 21:47)
    ` intifada, a g...no prawda ,Jarukowycz pracowal w bibliotece UW i odkurzal ksiazki , ot to caly dorobek naukowy tego tepaka.
  • ~zibi
    (2011-04-14 21:42)
    Kasander , brawo wysililes caly swoj intelekt ale i tak wyszlo z tego g..no.
  • ~marco - Kaczyński nie zrobił niczego złego.
    (2011-04-14 21:36)
    A dlaczego nie, Kaczyński zacytował tylko fragment. Herbert też pisał o polityce, mógł pisać do szuflady i wówczas nie byłoby problemu.
  • ~StJ
    (2011-04-14 20:50)
    Ta starowinka, prawdopodobie podpuszczona przez Polaków scyzorykiem chrzczonych, protestuje, ale pewnie nie wie przeciw czemu i komu!!
  • ~intifada
    (2011-04-14 20:50)
    A czy ty ciemniaku wiesz,że Jarosław Kaczyński jest DOKTOREM PRAWA i pracował w PAN? Pewnie nie bo żyjesz w matrixie.
    Ten wasz ulubiony prof.Smolar poległ przed Czesławem Bieleckim,który z pamięci wyrecytował wiersz Herberta,nad którym smolar rozpełzał katastroficzne wizje Kaczyńskiego,niemając 'zielonego'pojęcia o wierszu a co uświadomił smolarowi Czesław Bielecki,architekt. I co powiesz nieuku z kupionym mgr?
  • ~to jasne
    (2011-04-14 20:45)
    Wykorzystywanie ludzi starszych do brudnej polityki jest wyjątkowo podłe, szczególnie wtedy gdy wypacza się sens przytoczonej wypowiedzi i tego czemu i do czego taki protest służy. Sadzę, że pan Kaczyński jest na tyle wykształconym człowiekiem, że wie iż gdyby przytoczył taką wypowiedź z sensem zniekształcenia poezji, czy użycia jej do celów niegodnych to byłoby to w najwyższym stopniu niekulturalne. Tu raczej chodziło o podkreślenie wagi tego, czego chciało się wyjaśnić szerszej publiczności.
  • ~moro
    (2011-04-14 20:37)
    prawdziwy polak z 13.34 przez duże wszystkie litery [?]---
    tzw prawdziwy polaku sprawiłeś mi ogromną przyjemnośc określając mój wpis jako szkołę radia maryja. Używając w/w nicku wypisanego przez duże PP widac masz problemy ze zdefiniowaniem co to jest prawdziwa polskośc. Informuję cię iż prawdziwi polacy słuchają także tej stacji, ponieważ nie ma nigdzie w innym radio tylu ciekawych audycji o Polsce i patriotyźmie. Twoja polskośc to chyba jest jak to określił premier Tusk nienormalnośc, bo Donald Tusk kiedyś nie krył się z takim stosunkiem do polskości. Rozumiem że masz wiedzę i świadomośc jak w powyższej kwestii wypowiadał się kiedyś twój idol...
  • ~Kasander
    (2011-04-14 20:29)
    toto na ścianach w sraczu
    podkreśla inteligencję
    zniszczyło cały papier
    do kogo ma pretensję
    może ma telefon
    nie musi pogłębiać "stresa"
    otworzy klawiaturę
    i wyśle sms-a
  • ~literat
    (2011-04-14 20:14)
    Przypomina mi sie powiedzenie które przytoczył autor książki "Ziele na kraterze". To piękne, brzmi ono: "Boże gdybym o nich zapomniał, Ty zapomnij o mnie". W tym przypadku chodzi oczywiście o żołnierzy spod Monte Cassino. Powiedzenie i przypominanie takich powiedzeń jest raczej kultywowaniem klasyki i przypominanie wielkich ludzi niż narażanie kogoś na przykrości czy nietakt. Nie wiemy czy pan Herbert byłby przeciwny, że ktoś uzywa jego powiedzenia. Myslę raczej że pani Herbert została do tego protestu namówiona.
  • ~rentner w Europie
    (2011-04-14 20:03)
    Karzelek i tak nie wie kto to napisal - kogo On cytowal! Dostal napisane od swych
    "uczni" ktorzy przez przypadek moze przeczytali cos o tym poecie. On jest za glupi aby on sam mogl cos wypowiedziec wlasnymi myslami, jego myslenie jest bardzo i
    to bardzo ograniczone, zreszta okolo 95% pisuarow mozna do tego przypadku porownac!!!
  • ~polak
    (2011-04-14 19:41)
    Żeby nie ta wypowiedż Polacy by nie wiedzieli kto to Herbert.A kto to ? szwab , mosiek ? a może się wstydzi męża >
  • ~danka
    (2011-04-14 19:33)
    Pani Herbert -kim pani jest do wydawania takich decyzji,kto pania upowaznil?Czy moze pani powiedziec Polakom?
  • ~ryś
    (2011-04-14 19:30)
    99% więźniów głosowało na PEŁO. Tzw. intelektualne zaplecze.
  • ~danka
    (2011-04-14 19:28)
    Czy w Polsce zony/mezowie/ pisarzy,poetow,artystow i in.beda decydowac otym kto ma cytowac,czytac,ogladac,komentowac utwory tych wszystkich ludzi?Czy pani Herbert zlozy doniesienie do prokuratury na pana J.Kaczynskiego?Czy ustawiono juz dyby na wykonanie kary chlosty za to karalne przestepstwo?Czy niesiolowski bedzie szczesliwszy z powodu ukarania J.Kaczynskiego,?czy bedzie mniej produkowal jadu nienawisci ten szaleniec? Czy w Polsce panuja juz zasady obowiazujace na Bialorusi?