"Zostali zdradzeni o świcie". Żona poety protestuje

Jarosław Kaczyński nawiązał 10 kwietnia do jednego z wierszy Zbigniewa Herberta mówiąc, że ofiary katastrofy smoleńskiej "zostały zdradzone o świcie". Żona poety protestuje przeciwko używania twórczości męża do celów politycznych.

wróć do artykułu
  • ~jeremi
    (2011-04-14 09:00)
    Wy pismaki zajmijcie się PO i Tuskiem.A nie na siłę durnia robicie z porządnego człowieka
  • ~TU 154M
    (2011-04-14 12:02)
    Brawo Pani Herbert. Mądrzy ludzie odcinają się od pisowskich chuliganów.
  • ~TW "Żona"?
    (2011-04-14 10:50)
    Może Michnik powiedział ,iż musimy coś zrobić z tym IPN, a TW "Żona" to kupiła?
  • ~er
    (2011-04-14 12:57)
    DO TYPA KSYWA ŻYD!!! WSTYD I OCIACH TO JEST TWÓJ BARDZO MAŁY ROZUMEK i TY SAM!!!
  • ~erka
    (2011-04-14 10:54)
    A to już jest kompletna paranoja. Zakaz używania cytatów z Herberta? Dlaczego?
  • ~baca
    (2011-04-14 11:02)
    HERBERT a salon- żoneczce się pomieszało.
  • ~piotrek
    (2011-04-14 11:03)
    Tuwim pisal wiersze pochwalne ku czci Dzierzynskiego - malo kto o tym wie - albo lepiej o tym nie mowic. Herbert podrozowal do Wloch w latach 50 - 60 bodajze - ot, wojaze artystyczne. Dzisiaj nikogo podrozowanie po swiecie nie dziwi. Ale Hebert podrozowal w okresie rzadow Bieruta, pozniej Gomulki. Dla mnie jest kompletna zagadka jak on to robil. Rozliczano UB-ekow, SB-kow ale poki co nikt jeszcze nie rozliczyl naszych wspanialych artystow za ich dzialalnosc z okresu PRL. A niektorzy byli naprawde dopieszczani przez komunistow na wszystkie mozliwe sposoby, np. Iwaszkiewicz. Dobrze o tym pamietac kiedy slyszymy "jakim wielkim poeta byl" Herbert.
  • ~HER
    (2011-04-14 11:06)
    Można oszaleć ze zdziwienia czego ima się TWN, WYKORZYSTUJE NAWET STARSZĄ PANIĄ HERBERTOWĄ.
  • ~TZ
    (2011-04-14 14:45)
    Wygląda na to , że to Pani Katarzyna pisała wiersze Herbertowi.
  • ~Herbert o Michniku
    (2011-04-14 11:23)
    Noble dali tej idiotce od prosovieckich wierszyków: "Wstępującemu do Partii" a Herberta gnoili, jak mogli. Herbert o Michniku napisał: Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli,
    kłamca, oszust intelektualny. Ideologia tych panów
    to jest to, żeby w Polsce zapanował socjalizm z
    ludzką twarzą. To jest widmo dla mnie zupełnie nie
    do zniesienia - no, jak jest potwór, to powinien
    mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich
    hybryd; ja uciekam przez okno z krzykiem.
  • ~rubens136
    (2011-04-14 12:01)
    Pani Herbert chyba sie coś pomyliło trórczość jej męża przestała byc własnością jej osobista ,jeżeli tak to proszę nie wznawiać poezji swojego męża .Nie mozna byc trochę w ciązy doroga pani.Pani nie ma wpływu gdzie i kiedy cytuje się jego twurczość,co inneo całe recytacje sceniczne,aranzacje,ale bez zgody Pani mogę sobe cytować poezje na łace ,na imieninacvh ,na zebraniu partyjnym,w pracy,nawet wwannie i nic pani do tego droga Pani Herbert,troche godnosci.
  • ~StanKoS
    (2011-04-14 12:02)
    ...a ja protestuję, że Pani Katarzyna Herbert...protestuje...
  • ~przyszła maturzystka
    (2011-04-14 10:47)
    To nie wolno używać cytatów z wierszy Herberta?Dobrze wiedzieć, bo nie długo zdaję maturę.
  • ~Martwi racji nie mają
    (2011-04-14 12:04)
    ~Herbert o Michniku2011-04-14 11:23
    Noble dali tej idiotce od prosovieckich wierszyków: "Wstępującemu do Partii" a Herberta gnoili, jak mogli. Herbert o Michniku napisał: Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny.

    Herbert nie żyje, a spadkobierczynią jego spuścizny jest żona, która ufa bezgranicznie Michnikowi, więc Herbert po śmierci powinien się dostosować i zamilczeć.
  • ~maciarewicz
    (2011-04-14 12:11)
    Popieranie pis staje się coraz większym obciachem. Już nawet niektórzy słuchacze Radia Maryja protestują przeciwko spiskowej teorii o zamachu w smoleńsku.
  • ~zenek
    (2011-04-14 12:20)
    Ciekawe kogo słuchają wyznawcy pisu. Chyba tylko swojego nawiedzonego prezesa i ojca-faszystę z radia. Nie ma dla nich żadnych autorytetów, wszystko trzeba przekręcić i dostosować do swojej, jedynie słusznej, ideologii. Ohyda.
  • ~lusia 24
    (2011-04-14 12:22)
    No jeśli protest wysłała do tvn24 t.zn,że to jest idiotka.Może już wapniaczka...
    No cóż nie zawsze mądrzy mężowie mają mądre żony.
  • ~er
    (2011-04-14 12:23)
    MOŻE POZEW DO SĄDU I PROKURATURY JAK W SPRAWIE ŚLĄSKA? I SĄDOWY ZAKAZ WYPOWIADANIA SIĘ PRZEZ KACZYŃSKIEGO PUBLICZNIE I NA WSZELKI WYPADEK PRYWATNIE / BO MOŻE PRYWATNIE TEŻ COŚ BEZPRAWNIE ZACYTOWAĆ!!! / WTEDY DOPIERO ZAPANUJE POWSZECHNE SZCZĘŚCIE> TYLKO NA KOGO PALTFORMA ZWALI WTEDY SWOJĄ NIEUDOLNOŚĆ, I KOGO PLATFUSOWE PSY O BARDZO MAŁYCH ROZUMKACH BĘDĄ OBSZCZEKIWAŁY??
  • ~Gazda
    (2011-04-14 12:25)
    Pilne!!! Poszukiwani potomkowie Mickiewicza!
    Z kręgów zbliżonych do MSZ doszła do mnie wiadomość, że ponoć Pan Minister pilnie poszukuje potomków w linii prostej niejakiego Mickiewicza Adama ( 1798 - 1855 ), syna Mikołaja i Barbary, ostatnio zamieszkałego w Istambule (Konstantynopolu), Turcja. Chodziłoby o to, aby w/wym. Potomkowie zechcieli się wypowiedzieć na łamach mediów przeciwko używaniu do celów politycznych dzieł poety, a szczególnie początkowych strof „Pana Tadeusza” , cytuję: „Litwo! Ojczyzno moja!”. Używane nagminnie przez osoby nieodpowiedzialne słowa te psują nasze dobrosąsiedzkie stosunki z jednym z krajów – członków Unii Europejskiej.
  • ~marco - Kaczyński miał prawo!
    (2011-04-14 12:29)
    Herbert to dobro narodowe, pani Herbert nie ma racji. Herbert w swoich wierszach polityki nie unikał więc Kaczyński jako Polak ma prawo czerpać z polskiego dobra.