"Dzisiaj inaugurujemy stronę internetową polskiej prezydencji. Myślę, że ta strona jest tak dynamiczna i kolorowa, że może zainteresuje nie tylko urzędników i dyplomatów, ale także obywateli, którzy spojrzą na nią" - powiedział minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Reklama

Oprócz programu prezydencji, kalendarza najważniejszych wydarzeń, przewodnika po prezydencji i różnych informacji dotyczących samej Unii Europejskiej, na stronie jest także zakładka Polska. Informacje, które tam można znaleźć, mają pomóc cudzoziemcom lepiej zrozumieć i lepiej poruszać się po Polsce. Znajdziemy tu także informacje o polskiej sztuce, filmie, teatrze, muzyce, nauce.

Na stronie jest także wideoblog, który, jak mówił Dowgielewicz, będzie w sposób trochę mniej oficjalny pokazywać różne aspekty najważniejszych wydarzeń polskiej prezydencji. Są tam także informacje dla dziennikarzy, m.in. w sprawie akredytacji na wydarzenia przewidziane w okresie prezydencji. Bezpośrednie transmisje z wielu z nich będzie można oglądać na stronie. Jest ona dostępna w językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim.

MSZ przygotowało ponadto w formie papierowej przewodnik "About Polska" i książkę kucharską cuisine.pl, w której są m.in. przepisy na chłodnik, śledzie, kapuśniak, kutie czy sałatkę z oscypkiem.

>>> Zobacz stronę polskiej prezydencji!