PO rozliczy posłów, którzy głosowali za całkowitym zakazem aborcji

| Aktualizacja:

14 września klub PO zdecyduje o ewentualnych konsekwencjach dla 15 posłów, którzy złamali dyscyplinę i zagłosowali inaczej niż reszta klubu w sprawie projektu ustawy całkowicie zakazującego przerywanie ciąży.

wróć do artykułu
  • ~bolek
    (2011-09-02 09:13)
    Demokracja według Tuska śmiechu warte nawet sumienie będą karać toż to już faszyzm partyjny Standardy PO dawno przekroczyły ŁUKASZENKĘ zupełne nie liczenie się z wyborcami po co te wybory jak wybierają nam przywódców jaki trzeba mieć tupet że w sprawie własnego sumienia musi być dyscyplina partyjna żenada Czy teraz Posłowie PO będą spowiadać się przed Tuskiem ? Widać prawdę powiedział że nie wolno klękać przed Księdzem tylko przed nim
  • ~adelaide
    (2011-09-01 23:57)
    Wstrętny, film, Miasto prywatne - to film z udziałem aktorów, czubków, o czubkach i dla czubków. Reżysera, aktorów i wszystkich co rozpowszechniają, i udostępniają, do oglądania ten film powinno się uznać za czubków, groźnych dla społeczeństwa i eliminować, jak wszy lub groźną zarazę.
  • ~obserwer_1
    (2011-09-01 19:28)
    Tydzień temu wyciekły depesze WIKILEAKS O POLSCE. Kiedy ostatni raz to się stało: wszystkie media wrzały (mimo że nic ciekawego tam nie było). Dziś CISZA, mimo że tym razem mamy wielką GMO aferę, o Wikileaks nie zająknie się nikt.

    Widziałam znikające posty z Facebooka, widziałam znikające komentarze z Facebooka. Widziałam znikające posty z forów. Podobnie działo się przy okazji pisania STOP DLA GMO na Facebooku prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gazety podawały, że ma już kilkadziesiąt tysięcy wpisów: patrzę i widzę raptem 60. Dodaje swoje, znajomi dodają. Sprawdzam. Zniknęły niewinne komentarze: STOP DLA GMO.

    Dzięki nowym przeciekom Wikileaks okazało się że zawetowana niedawno ustawa o nasiennictwie, ta która tylnymi drzwiami wprowadzała GMO, nie była przypadkiem! Była zaś zaplanowanym działaniem ekipy rządzącej, w szczególności PSL. Media popierające GMO też nie są przypadkiem, i nie przypadkiem tylu naukowców jest za genetyczną-modyfikacją i twierdzi, że nie ma żadnych złych skutków dla zdrowia, gospodarki i rolnictwa. To nie przypadek.

    Wikileaks udowadnia, że lobby GMO jest bardzo silne w Polsce. Że dotarli do najważniejszych mediów, fundowali im wycieczki do USA. Wszystkie te działania od roku 2005 były nacelowane w przekonanie nas, że GMO jest super. To nie jest teoria spiskowa. Tak nam latami wmawiano. Teraz mamy namacalne dowody. Dowody nad którymi nastała grobowa cisza. Lud nie jest ciemny, to są wielkie pieniądze i wielkie interesy. Być może tak wielkie, że cała afera nie ujrzy światła dziennego. Wikileaks ujawnia przecież, że USA było gotowe na szantażowanie Watykanu. Zależy im na tym by papież wydał pozytywną opinię o GMO. Bo przecież papież nie kłamie, prawda?

    Minęły dni, miną miesiące, i Polacy nie będą wiedzieć, kto działał na interesy USA. Wg. Wikileaks premier Pawlak na prywatnych audiencjach u ambasadora USA obiecywał, że wprowadzi cichaczem GMO do Polski. Teraz PSL mówi, że pod żadnym pozorem GMO, nie chca go. Ten sam PSL kilka lat temu przedłużył żywotność genetycznych pasz dla zwierząt w Polsce o 4 lata (miał być zakaz w 2008 roku). Odnotowała to ambasada amerykańska, ciesząc się ze skuteczności zakulisowych działaniach PSL.

    Skąd ta nagła odmiana?

    A gdyby to opozycja spotykała się z ambasadorem USA i obiecywała gruszki GMO na wierzbie, i działała równie skutecznie jak PSL? To byłaby wielka afera i koniec polityczny jakiejkolwiek innej nie-rządzącej partii. Media żywiłyby się tym miesiącami, wyszukiwały wyniki badań nad szkodliwością GMO, PO pewnie zamówiłoby własną ekspertyzę i katowało nas obrazami klęski na jaką chciało nas skazać opozycja. Jest jeden problem. Winna nie jest żadna z opozycyjnych partii. Stąd cisza?

    Czy będą czekać 6 miesięcy na ujawnienie afery - tak jak czekali wszyscy z Aferą Rywina? Czy jest w to zamieszanych więcej ludzi? A może USA finansowało wycieczki dla-GMO wszystkim mediom?

    Kiedy ruszy ta machina? Kiedy ktoś się ośmieli coś powiedzieć? Kiedy o tym przeczytam? Bo jak nie ma w prasie i w TV, to tak jakby nie istniało.

    Czy w Polsce mamy Białoruś? Dziennikarze czekają na sygnał od ambasady, czy też od Pawlaka? Co się dzieje w państwie polskim? Zostaje tylko podziemie? Dwie notki i prawie 30.000 wejść, prawie 400 osób Lubie to! A media co? A media o tym, że... rok szkolny się zaczął. Jak co roku.

    Jakie dokumenty przeciekły do Wikileaks? Przeczytaj poprzednie wpisy: http://hannafona.salon24.pl/337939,skandal-wikileaks-o-polsce-a-media-milcza-dlaczego

    I o Pawlaku zamieszanym w lobbing GMO: http://hannafona.salon24.pl/338293,wikileaks-o-pawlaku-dlaczego-media-milcza-gmo-a-psl
  • ~Krakus .
    (2011-09-01 19:10)
    Czy siostrzenica kard. Dziwisza z Raby Niznej kandydujaca do sejmu z listy PO!!! tez będzie głosowała jak jej każą przełożeni i koledzy z PO np . myszkiewicz, arłukowicz , czy raczej POslucha zaleceń k. Dziwisza??? O ile dostanie sie do sejmu...???., Wokół Dziwisza dużo tych spokrewnionych z PO np brat I. Rasia szefa PO w Krakowie ks Dariusz Raś jest sekreterzem kurii itd, itp...
  • ~zbigniew
    (2011-09-01 17:52)
    W TAKICH SPRAWACH POSEL POWINIEN JESZCZE KONSULTOWAC SIE Z WYBORCAMI. PREZYDIUM SEJMU POWINNO UKARAC NP. TAKIEGO TUSKA ZA NAKAZ GLOSOWANIA. CI POSLOWIE POWINNI WYJSC NA SCENE I PUBLICZNIE POWIEDZIAC CO MYSLA O MATOLSTWIE. DLA NICH I TAK JUZ SEJM JEST MARZENIEM. POSLOW POWINNI WYBIERAC WLADZE LOKALNE PARTII A NIE GORA. WTEDY TEZ BYLOBY INACZEJ.WSZYSTKIMI TRZESIE JEDEN CZLOWIEK.
  • ~zbigniew
    (2011-09-01 17:36)
    POSLA WYBIERAJA LUDZIE, KIEDY GLOSI ON SWOJ POGLAD, SWOJ PROGRAM, SWOJE PRZEKONANIA. GLOSUJA NA NIEGO. W SEJMIE JEST ZMUSZANY POJEDYNCZY LUB WIELU DO TEGO CO WYZNAJE JEDEN LUB PARU. NAJWYZSZY CZAS USTALIC TAKIE ZASADY ZEBY MOZNA BYLO ODWOLAC TAKIEGO MATOLA. PODOBNIE JEST Z KOALICJAMI. TAK SAMO OBIECUJA TO I TAMTO A PO WEJSCIU WSZYSTKO SZLAK TRAFIA. MAMY PRZYKLAD TERAZNIEJSZEJ KOALICJI, GDZIE PSL STALO SIE MASZYNKA DO GLOSOWANIA. NAWET W KOMISJACH SLEDCZYCH POKAZALI ZE DLA JAKIS CELOW PODNIOSA LAPE ZA.
  • ~obywatel
    (2011-09-01 16:45)
    Dyscyplina klubowa to dyktatura
  • ~KLE KLEklechy pod kośćiół zebrać
    (2011-09-01 15:55)
    kobiety maja rodzić idiotów downów debili i sparalizowanych chorzy ludzie chore społeczenstwo
  • ~..
    (2011-09-01 15:35)
    dorznac watahe jak plody!!
  • ~Drzazga 101
    (2011-09-01 15:15)
    "...o ewentualnych konsekwencjach dla 15 posłów, którzy złamali dyscyplinę".
    O Matko i Jezu, Jezusińku ! Toż to GOŁYM okiem widać, że moją, ukochaną Ojczyzną rządzą KLIKI partyjniackie, a nie posłowie, niby PRZEDSTAWICIELE Ludzieńków i Narodu, którzy TYLKO i WYŁĄCZNIE przed nami powinni odpowiadać, a nie przed jakimś ćwierćinteligentem-Tomczykiem, kuervas ! To są KPINY z wyborców i na c**j my robimy tę farsę z wyborami ? Nie można to załatwić od razu, np. bazując na sondażach ? McDonald, Jarkowycz, V-Pawlak i Grzesiu typują proporcjonalną do sondaży liczbę SWOICH ludzi do Sejmu, wyciągając ich z rękawa, albo drogą losowania i nie przestać wreszcie zawracać Ludzieńkom i Narodowi dupy jakimiś WYBORAMI, kuervas !
    Hej !-
  • ~emik
    (2011-09-01 15:05)
    Co to znaczy dyscyplina klubowa,to juz nie demokracja ale cos gorsze od komunizmu.
  • ~Jurek
    (2011-09-01 15:03)
    Prosta sprawa posłów, którzy głosuja przeciwko własnemu klubowi wywalić z list wyborczych ew. przeniesć do PiS-u
  • ~Miroslaw 157
    (2011-09-01 14:27)
    Tak wyglada naprawde wlnosc poglladow w scieku tuska .Mozesz myslec samodzielnie POd warunkiem ze myslisz tak ,jak fuhrer.
  • ~olmaria7
    (2011-09-01 14:23)
    jak można wprowadzać dyscyplinę klubową w sprawach światopoglądowych ? Jest kwestią sumienia każdego człowieka, jak ma zamiar głosować. Za - czy przeciw jakiejś ustawie.