Premier wygasił strajk polskich szkół na Litwie

| Aktualizacja:

Po wizycie premiera Donalda Tuska strajk w szkołach polskich na Litwie został zawieszony na dwa tygodnie. Wizyta daje nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie kwestii polskiej oświaty - powiedział lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski.

wróć do artykułu
  • ~PO-zaprzańcy
    (2011-09-05 12:47)
    Najpierw zrujnował dobre wyniki polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego, a teraz "gasi" i zdradza naszych na Litwie. Jeszcze pamiętam, jak Bolek gasił...
  • ~Litwin44
    (2011-09-05 12:28)
    Wygasić to może sobie...ogień pod kominkiem!!
  • ~lipek
    (2011-09-05 06:33)
    nic nie wygasił tylko strajk został zawieszony na tydzień czy dwa. Znów gazeta okłamuje obywateli polskich.
  • ~Kauzyperda
    (2011-09-05 00:30)
    ~Kauzyperda2011-09-05 00:22

    Ot, kolejna medialna wrzutka!
    Natomiast na tapecie jest inny naprawde wazny temat - mianowicie do Senatu trafila przeglosowana juz w Sejmie "nowelizacja" ustawy o strategicznych panstwowych rezerwach surowcow energetycznych, ktore odtad beda mogly byc "skladowane" na terenie " innych panstw"!

    Z prawnego punktu widzenia wyglada to tak:

    Art. 165 Kodeksu Karnego

    "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
    3) powodując uszkodzenie urządzenia zabezpieczającego przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego lub służącego do jego uchylenia,

    podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

    ^^^^

    Jesli uznamy za takie "urządzenie zabezpieczające przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego" obecnie obowiazujace prawo dotyczace skladowania i utrzymywanie zapasów gazu ziemnego i ropy naftowej na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego, ktore to prawo stanowi, ze rezerwy te maja byc utrzymywane na terytorium Polski - to wszelka "nowelizacja" tego prawa i wprowadzanie zasady, ze odtad moga one byc "przechowywane" na terenie innych panstw, moze i powinna byc uznana w swietle tego artykulu KK za "unieruchomienie urządzenia użyteczności publicznej, w szczególności urządzenia dostarczającego wodę, światło, ciepło, gaz, energię..."!!!

    A wiec rzad, na wniosek ktorego taka "nowelizacja" jest obecnie pod oslona przedwyborczej goraczki pospiesznie "przepychana" przez Sejm, a takze wszyscy glosujacy za nia poslowie podlegaja sciganiu z mocy prawa!
  • ~Celtic
    (2011-09-04 22:01)
    Znowu ,, Biała flaga". Klęska MSZ na polu stosunków z Litwą
  • ~CO ?
    (2011-09-04 19:05)
    Czym POstraszył tych Polaków ?
  • ~Matwiej Szuła
    (2011-09-04 18:54)
    Tzw.,,rząd " polski w osobie D.T.sprzedał Polaków w imię interesów Litwy nie Polski.To jest ZDRADA.
  • ~bronek z WSI
    (2011-09-04 18:21)
    o rety kolejny asukces ryżego matoła .Jego rządy to nieskończone pasmo sukcesów
  • ~Dobrze poinformowany.
    (2011-09-04 18:16)
    WIADOMO DONALD STAL TAM GDZIE Z. O. M. O .
    TO I SPACYFIKOWAŁ STRAJK.
  • ~PP
    (2011-09-04 17:20)
    No tak !!! Usadził swoich !!! A może nie swoich tylko Polaków ?
  • ~tusek piłke kopie
    (2011-09-04 16:52)
    tusek ponoc niszczył roślinki millera co wiinne roślinki wczoraj bramki strzelił dwie
  • ~ferdek kiepski
    (2011-09-04 16:27)
    jak thuske tupnie noga i zrobi wilcze oczy to klekajcie narody...
  • ~moim zdaniem
    (2011-09-04 16:25)
    Wygasił, ale NIC nie uzyskał. Machina ruszyła. zwolnienia, weryfikacje nauczycieli, nowe przepisy - WESZŁY!

    Tusk zaliczył punkt w kampanii, to wszystko.

    Może jakaś roślinka w gabinecie Tuska ocaleje, bo to był dzień kampanijny.
  • ~satan
    (2011-09-04 16:24)
    nergal wygra z biskupem,

Może zainteresować Cię też: