Co robi Donald Tusk, gdy słupki lecą w dół? Przegląd metod premiera

| Aktualizacja:

Kiedy pojawiają się sondażowe spadki, premier sięga po narzędzia, które dotąd się sprawdzały. Ale z każdym kolejnym ich użyciem działają gorzej – zamiast świeżości i zaskoczenia pojawia się efekt zdartej płyty.

wróć do artykułu
 • ~bolek
  (2012-02-24 11:19)
  Smieszne ze Premier rzadu musi rozmawiac przez okienko telewizora ze swoimi Ministrami to jest zenujace co Oni robia na codzien za co biora kase co to za Premier ze nie wie co sie dzieje w jego rzadzie Potrzebuje 100 dni by zapytac sie w mediach co robia gdyby tak robili szefowie firm to dawno by poszli na zielona trawke Propaganda medialna Tuska nie ma konca
 • ~Janusz
  (2012-02-24 11:18)
  Polak to podobno mądry człowiek. Oszukać da się tylko raz. Tusk o tej prawdzie zapomina i głupio nadal stosuje te same sztuczki i matactwa w celu oszukannia rodaków. Ale tym razem się przeliczy. Naród już nie ten sam i mądrzejszy o doświadczenia z tuskowych zagrywek.
 • ~kontakton
  (2012-02-24 10:44)
  Tusk szykuje się do UE i popularność jest mu nie potrzebna...ha.ha.ha
 • ~Ceneo
  (2012-02-24 10:38)
  Jako syn mamy chorej na raka, chciałbym zapytać Pana Premiera, co ma Pan zamiar zrobić w sprawie opisywanej wczoraj przez "Rzeczpospolitą", kolejnej afery dotyczącej refundacji leków i leczenia osób chorych na nowotwory.
  Jeżeli to prawda, że powstanie znowu kolejne gigantyczne zamieszanie, że NFZ będzie refundował tylko najtańsze leki, to winno Was polityków być po prostu wstyd!!!
  Może zamiast grać w piłkę, śledzić wyniki sondaży, zechce Pan Premier zająć się najważniejszymi sprawami dla ludzi, w tym ciężko chorych, aby nie narażać ich w tej trudnej, cywilizacyjnej chorobie?
  Ja wiem, że z perspektywy lecznicy rządowej i samolotu rządowego, życie wygląda inaczej. Co do zasady powinno być jednak Wam Politykom wstyd, za to co wyrabiacie z tym narodem!!!
  Szerzej o problemach polskiej partiokracji na:

  www.frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
 • ~>>>>>> Zibi <<<<<<
  (2012-02-24 10:35)
  CUDAKU-tusk KIEDY BĘDZIE ODWOŁANY CIEĆ-graś ZE STANOWISKA ZA PRZEKRĘTY ZWIĄZANE Z PODPISEM , ŻEBY TO BYŁO ZA RZĄDÓW PIS MAFIA MEDIALNA NIE DAŁA BY SPOKOJU A DZIŚ ZA RZĄDÓW MAFII , CISZA , CISZA , CISZA ...
 • ~i co z tego
  (2012-02-24 10:34)
  Znam wielu debili, którzy ten rząd nada bezkrytycznie popierają.
  więc słupkami nie ma si ę co martwić na razie. przy głupocie większości polactwa tusk ma zagwarantowaną wygraną w wyborach do końca życia
 • ~alex.
  (2012-02-24 10:30)
  2 lewicowa ;i ty w to wierzysz co piszesz .
 • ~>>>>>> Zibi <<<<<<<
  (2012-02-24 10:24)
  TO NIE JEST PRZEGLĄD GABINETÓW , TO ZWYKŁA SCIEMA CUDAKA-tuska i CYRK KTÓRY POKAZUJE MAFIA MEDIALNA W KTÓREJ PRYM WIEDZIE PROPAGANDA OGŁUPIANIA NARODU -tvn-24-PAO ...


  PO = PROPAGANDA - OGŁUPIANIA , NARODU ...
 • ~Ku pokrzepieniu serc
  (2012-02-24 10:23)
  "...Kolejnym manewrem jest organizowanie konsultacji. Umożliwiają premierowi ucieczkę do przodu i pokazanie, że wsłuchuje się w różne opinie. Na konsultacje Tusk zapraszał opozycję, chcąc pokazać gotowość do debaty i rozczarowanie, gdy porozumienia nie było. Na początku poprzedniej kadencji zarządził biały szczyt w ochronie zdrowia, konsultował się także z internautami. Konsultacje miały uspokajać nastroje, innym razem były próbą pozyskania przychylności określonej grupy. Już w tej kadencji, w przypadku internautów po aferze z ACTA, konsultacje nie przyniosły zamierzonego efektu..."

  ...;;;...

  Debatyzm to w prostej linii pochodna bandytyzmu!
  Politycznego oczywiscie!
  A konsultyzm to pochodna okultyzmu (politycznego oczywiscie!).
  Taka mieszanina gangsterstwa i szamaństwa!!!
  Pamietam taki wiec w czerwcu 1976 roku, ktory odbył sie na pracowicie zlikwidowanym obecnie kosztem 2 miliardów Stadionie Dziesieciolecia, a wiec ten mial sluzyc "debacie" z warchołami z Radomia w sprawie cen żywności!
  Spedzono wowczas 60 000 antywarchołow z ORMO i ZOMO i w imieniu Towarzysza Piotra mlody wystraszony robotnik, mylac sie co chwila "na niekorzysc" systemu ogłupiania narodu (bo serce dyktowało mu zupełnie inne słowa niż te, co miał napisane na kartce) i popadając co chwila w niezbyt smieszne lapsusy polityczne, za ktore mu pewnie na najblizszym zebraniu zakladowej organizacji nieżle złojono odwłok, dobrnął jakos wśród ogólnej wrzawy do końca!
  ORMO-wcy z ZOMO-wcami wzniesli na zakonczenie serię wyuczonych niewybrednych okrzyków, dając tym samym "zdecydowany odpór warchołom"!
  I sprawy po tym absurdalnym wiecu popłynęły jak stare szambo dalej, aż do roku 1980, kiedy zatrzymane zostało na bramie Stoczni Gdanskiej!
  Dalszy ciag wszyscy znamy:
  WIRUJĄCY STOLIK, BOLEK, "NOCNA ZMIANA", MAGDALENKA, DRAWSKO, OLEK, OLIN, LIKWIDACJA DUZYCH ZAKLADOW PRODUKCYJNYCH I DEMONTAZ JEDYNEJ W POLSCE REALNEJ SIŁY, JAKĄ BYŁA WIELOMILIONOWA KLASA ROBOTNICZA, KOLEJNE REFORMY "SZKOLNICTWA", DZIEKI CZEMU MAMY WIELE MILIONÓW "WYKSZTAŁCONYCH TUMANÓW Z WIELKICH I MAŁYCH MIAST I MIASTECZEK", KTÓRYCH NIELICZNA RZECZYWISTA ANONIMOWA ELITA DOPIERO ZACZYNA CZUC SWOJĄ SIŁĘ I UCZY SIĘ ORGANIZOWAC I KOMUNIKOWAC MIĘDZY SOBĄ!!!

  Może kiedys odzyskamy razem nasz utracony złoty róg, ale trzeba sprzedawczykom i siepaczom patrzec na brudne łapska, a kiedy tylko mamy ich pod obcasem - nie popuszczac i metodycznie wdeptywac w glebę jak stonkę i polewac metasistoxem jak mszyce i gnidy!!!
 • ~Edward Sopot
  (2012-02-24 10:22)
  Panie Tusk

  Miało być przyjazne państwo ... a jest
  Jest dalej droga przez mękę tych co chcą wybudować swoje

  Tak zwany odbiór techniczny ... to katastrofa gorsza od Tsunami
  Urzędnicy w zależności od humoru interpretują przepisy

  Zróbcie coś z tym
 • ~Edward Gd - Osowa
  (2012-02-24 10:18)
  Panie Tusk
  Pozyska pan poparcie wielu , wielu rodaków

  Gdy w koncu zdecyduje się pan ... rozliczyć kosciół i jego grabieże
  Komisja majątkowa i tych co doprowadzili do powstania tak niekonstytucyjnej komisji

  Jedyny wypadek w nowoczesnym świecie kiedy , grabiono rozdawano majątek wielkiej warto-sci w jednoinstancyjnej formie

  NIE było odwołania od decyzji tej komisji

  Mogli nawet dla przykładu dać kościołowi TWOJE mieszkanie , i nic nie mógłbyś zrobić

  Panie Tusk warto przypomnieć o tym bezprawiu i tych krzywdach
 • ~Specialiści
  (2012-02-24 10:16)
  Od picowania NARODU a patologia jest już wszędzie.Propaganada gorsza jak w PRL.
 • ~Lewicowa
  (2012-02-24 10:13)
  Ludzie odczepcie się od SLD. Ta partia nie ma nic wspólnego ze skorumpowaną, zakłamaną, pełną afer, złodziejską itd Platformą Obywatelską. SLD to partia ludzi pracy, partia walcząca o najsłabszych, o tolerancję i poszanowanie a Platforma Obywatelska to partia biznesmenów kpiących z ludzi pracy, wprowadzająca niewolnictwo, doprowadzająca naród do biedy i nędzy, wprowadzająca wyzysk i pogardę dla najsłabszych, dbająca tylko o własne konta, PO to partia pełna afer, korupcji, kłamstw i falszerstw. Jestem młoda i jestem zwolenniczką SLD i nie wstydzę się tego. Nie życzę sobie aby jakieś cieniasy porównywali SLD do komuny i do Platformy Obywatelskiej. Popieram SLD bo dla mnie ważny jest człowiek i uważam ,że poglądy, kolor skóry, wyznanie, narodowość oraz orientacja seksualna nie może mieć znaczenia i do każdego ma się odnosić z szacunkiem i każdy ma mieć równe prawa i prawo powinno być równe wobec wszystkich. Niestety w Polsce zasobność portfela i znajomości decydują o tym w jaki sposób będziesz traktowany czy to przez urzędy, czy też pracodawców, czy wymiar sprawiedliwości itp.
 • ~todd
  (2012-02-24 10:10)
  miała być wyspa a tu wsypa wsypą POgania i kompromitacja goni kompromitację ... Przeterminowana guma marki Donald okazała się POspolitym ... bubl'em
 • ~balka
  (2012-02-24 10:05)
  czemu nie piszecie ,ze her tuck przegrał w sądzie administracyjnym z p. Gosiewską żr.wp.
 • ~XYZ
  (2012-02-24 10:04)
  Nie wiem dlaczego wbrew prawie całemu społeczeństwu, Premier chce na siłę przeforsować wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat ? Młodzi nie mają pracy, a starzy mają pracować prawie do śmierci. Najpierw trzeba zlikwidować lub ograniczyć do minimum wszystkie istniejące przywileje emerytalne i przywileje władzy. Po co planować coś, co będzie za 30 lat ? Może z taką samą determinacją Pan Premier będzie walczył o wyrównanie naszych pensji,emerytur i zasiłków do średniej unijnej.
 • ~drwal
  (2012-02-24 10:00)
  ".. słupki lecą w dół? " -Viagra rozwiąże PrOblem .
 • ~Jan Stańczyk
  (2012-02-24 09:57)
  Słupkowy minister , żenada totalna. Nieudolny rząd , utrzymuje się tylko dzięki mediom , które ciągle robią wodę w mózgach Polaków. Ale na dłuższą metę nie do się przykryć nieudolności czy wręcz głupoty rządzących!!!
 • ~ANTEK
  (2012-02-24 09:48)
  TUSK NAWET DROGI NIE POTRAFI WYBUDOWAĆ BO MA SAMYCH KARIEROWICZÓW W RZĄDZIE.ICH POLSKA I NARÓD NIE INTERESUJE ,TYLKO WŁASNE INTERESY ZAŁATWIAJĄ I SWOICH RODZIN..
 • ~Donald
  (2012-02-24 09:45)
  To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

  Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia.

  To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej oraz afery inwigilacji internetowej (ACTA).

  Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

  Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

  PS To nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

  Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia.