Smoleńsk to wypowiedzenie wojny? "Kolejny atak może być odłożony"

| Aktualizacja:

Gdy ginie cała elita, gdy odcięta zostaje głowa narodu, to jest to wypowiedzenie wojny - grzmiał Antoni Macierewicz na spotkaniu z mieszkańcami Krosna. Wieszczył też kolejne ataki, być może "odłożone o rok, dwa, pięć".

wróć do artykułu
 • ~tomik
  (2012-10-30 13:06)
  ciekawe co teraz napiszecie po ujawnieniu tych wybuchów w samolocie
 • ~Rojek
  (2012-06-10 11:47)
  Macierewicz jest niebezpieczny dla środowiska powinno sie go odizolować od społeczeństwa.Jak można w dzisiejszym swiecie wygadywac takie bzdury.Niech on idzie pierwszy na tą wojne i niech da ludziom spokoj juz dosc wojny.
 • ~VVV
  (2012-04-22 12:46)
  PO to partia debili.
 • ~Tomasz 1987
  (2012-04-22 12:40)
  Jasne ,ze tak ,Ewa masz rację,Macierewicz mowi prawdę.
 • ~prawda bez pisu
  (2012-04-20 21:35)
  Maciorewicz najpierw oskarża przeciwników politycznych o ciężką zbrodnię a potem gdy spotyka się ze słuszną reakcją negatywną pomówionych odwraca kota ogonem w samoobronie i twierdzi że to jest atak na patriotyzm i wartości. Panie maciorewicz trzymaj się pan pewnych zasad które obowiązują WSZYSTKICH w każdym normalnym społeczeństwie - polityków i większość zwykłych ludzi nie siedzących w zakładach psychiatrycznych. .Publiczne opowiadanie bredni na podstawie tendencyjnych i mało wiarygodnych "ekspertyz" zniesławianie bez dowodów ludzi- jest wbrew tym zasadom..
 • ~* z sieci *
  (2012-04-20 14:43)
  Stanowisko posła A.Macierewicza.

  Straszy się polityków PiS wszczęciem śledztwa przez prokuraturę. Zdaniem posłów PO nawołują oni do wojny z Rosją oraz oskarżają najważniejszych polskich przedstawicieli o przygotowanie zamachu na Tupolewa, który uległ katastrofie w Smoleńsku. Jak zwykle najzacieklej atakowanym jest poseł Antoni Macierewicz [A.M].

  Zdaniem A.Macierewicza - To jest szaleństwo ze strony Platformy Obywatelskiej. Ona jest tak przerażona kłamstwami, jakie sformułowała na temat dramatu smoleńskiego, że szuka ratunku w zwiększaniu agresywnego tonu. To nie ma nic wspólnego z prawdą.

  [A.M] - Prawdą jest natomiast, że nastąpił atak na poczucie patriotyzmu, na naszą tożsamość, na samopoczucie bezpieczeństwa narodowego po katastrofie smoleńskiej. W niej zginęli wszyscy nieomal przywódcy, w tym szefowie wszystkich rodzajów sił zbrojnych, Prezydent, szef Sztabu Generalnego WP, szef BBN. W tej sytuacji atakowanie Prezydenta, mówienie, że ma krew na rękach, czy oskarżanie gen. Błasika, że doprowadził do tego dramatu, jest niebywałym atakiem na polskość i polskie poczucie bezpieczeństwa.

  Próby polityków Platformy używania przeciwko nam słów, które sami powiedzieli, jest zupełnym szaleństwem i próbą zamieszania w głowach. To oni przez ubiegłe 1,5 roku nieustannie nas atakowali. To oni atakowali poczucie polskiego patriotyzmu, polskości i bezpieczeństwa państwa. To oni nie podjęli podstawowych działań po tej straszliwej katastrofie, które by gwarantowały i zabezpieczyły podstawowe funkcje bezpieczeństwa. To oni zaniedbani np. sprawę gwarancji, żeby wrak rządowego Tupolewa był terenem eksterytorialnym. To był ich obowiązek. Ich obowiązkiem było natychmiastowe przeprowadzenie wszelkich badań, wyjaśniających źródła tej tragedii. Zamiast tego zajęli się ukrywaniem prawdy o tym dramacie oraz atakowaniem Prezydenta RP i gen. Błasika. Ten zarzut im postawiłem i stawiam nadal - podkreślił Macierewicz.
 • ~Morales
  (2012-04-20 14:33)
  Gdy ginie cała elita, gdy odcięta zostaje głowa narodu, to jest to wypowiedzenie wojny - grzmiał Antoni Macierewicz --- Kto komu wypowiedzial? Maciarewicz czy Maciarewiczowi?
 • ~MM
  (2012-04-20 13:36)
  choroba psychiczna Macierewicza zaczyna byc coraz bardziej widoczna, czy nie mozna wziasc tego pana z litosci na leczenie zamkniete?
 • ~PABLO
  (2012-04-20 12:20)
  Zespół Macierewicza nowa jednostka chorobowa, według najnowszych danych zaraziło się nią ok 20% Polaków , co będzie jak będzie to 50% Polaków , aż strach się bać .
 • ~fg ;-)
  (2012-04-20 11:46)
  Słusznie... Rosjanie mają taką broń na super-tajne-hiper fale które zmieniają mózgi elit w papkę...

  Podobno po raz pierszy zastosowano ją wobec Antoniego...
 • ~młoda
  (2012-04-20 08:54)
  Zastanawiam się, dlaczego niektórym uczestnikom forum nie zależy na wyjaśnieniu katastrofy i z góry wykluczają zamach, uznając to za niedorzeczność . Używają obraźliwych epitetów pod adresem ludzi, których nie znają i mają ich za psychicznie chorych. Przykro to czytać. Ludzie tutaj tak się wypowiadający są bardzo ograniczeni i nic nie rozumieją.
 • ~FIONA
  (2012-04-20 08:39)
  Miau, miau. My Koty Patrioty możemy zostać zrzucone w desancie w celu wyłapywania rosyjskich myszy. Miau. miau...
 • ~rentner w Europie
  (2012-04-20 08:06)
  Chwala Bogu ze nadeszly wrescie te leki, bo Yaro i Antek powoli by do konca zwariowali!
 • ~kolega antosia
  (2012-04-20 07:49)
  .Razem z Antosiem leżałem w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu , teraz jesteśmy kolegami .Mieszkam w Kielcach i znowu chcą mnie zabrać do szpitala ---jeśli mnie czytasz kolego Antosiu poradz jak się wywinołeś od szpitala psychiatrycznego
 • ~janina z RM
  (2012-04-20 07:46)
  Udowodniono i jest już film --macierewiczowi rosną rogi , rydzyka rogi już widziałem ---trzeba ich spalić na stosie .
 • ~debhil z torunia
  (2012-04-20 07:44)
  Ignorować debila z PIS --- kto jest chory psychicznie--- słucha debila maciora --- kretyn przeszedł sam siebie nawet nikt kaczyński jest zaskoczony
 • ~Andrzej
  (2012-04-20 06:52)
  Dysponuje w razie czego kaftanem bezpieczenstwa dla Macierewicza. Do dyspozycji ciagłej.
 • ~KOS
  (2012-04-20 06:42)
  Co ten Macierewicz wygaduje , raczej bredzi. W sprawie Gruzji Polska za Lecha Kaczyńskiego przyłączyła się do krytyki Rosji odnośnie Gruzji, ale głównym inicjatorem był Sarkozy. Polska miała znikomy wpływ na politykę względem Rosji. To Francja była główną przeciwwagą Rosji.Nadzwyczajne spotkanie Rady Europejskiej, poświęcone kryzysowi gruzińskiemu zainicjował prezydent Francji Sarkozy. Podczas rozmowy telefonicznej z Dmitrijem Miedwiediewem, Nicolas Sarkozy zażądał wycofania się oddziałów rosyjskich z rejonu Poti i Senaki oraz wskazał na potrzebę wdrożenia międzynarodowego mechanizmu pod egidą Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), w celu zastąpienia patroli rosyjskich na południu Osetii. Zwołanie spotkania nastąpiło 17 dni po rozpoczęciu wojny w Osetii Południowej i było odpowiedzią na głosy wielu państw członkowskich, w tym Polski.Dla Rosji Lech Kaczynski to był nikły przeciwnik polityczny i jego unicestwianie fizyczne dla nich miałoby takie znaczenie jak "stopienie śniegu zeszłorocznego"
 • ~swiety
  (2012-04-20 05:27)
  Gdy ginie cała elita ,to kto zostal ? Same cepy i analfabety !
  Antoni Macierewicz
 • ~* z sieci *
  (2012-04-20 01:42)
  A.M - Rzeczywiście istnieje natomiast potrzeba, żeby prokuratura zajęła się słowami nienawiści. Tymi słowami nienawiści, którymi obrzucany był śp. Prezydent, gen. Błasik i wszyscy, którzy próbują dojść do prawdy. Być może rzeczywiście najwyższy czas, żeby prokuratura zbadała, jak fałszowano działania, jak fałszowano badania tej katastrofy, żeby zbadała wreszcie np., dlaczego Jerzy Miller mówił, że otrzymał wierną kopię zapisu czarnych skrzynek, choć brakowało w niej kilkunastu sekund, dlaczego nieustannie fałszowano wyniki badań i dokumenty. To prokuratura powinna wyjaśnić natychmiast, ponieważ to jest źródłem tej mowy nienawiści, której używają funkcjonariusze Platformy Obywatelskiej.

Może zainteresować Cię też: