Smoleńsk to wypowiedzenie wojny? "Kolejny atak może być odłożony"

| Aktualizacja:

Gdy ginie cała elita, gdy odcięta zostaje głowa narodu, to jest to wypowiedzenie wojny - grzmiał Antoni Macierewicz na spotkaniu z mieszkańcami Krosna. Wieszczył też kolejne ataki, być może "odłożone o rok, dwa, pięć".

wróć do artykułu
  • ~Porannakawa
    (2012-04-19 20:05)
    Kaczyński odwraca uwagę od siebie i kwestii swojej winy i udziału w tym bratobójstwie.
    Macierewicz biorący udział w tym zamachu i organizujacy zaplecze organizacyjne (miał doswiadczenie jeszcze z okresu walki niepodległosciowej z PRL). dziś mu pomaga odwracać uwagę od swoich działań związanych z tym zamqachem wymyślając coraz to nowe wersje zamachu, którego mieliby rzekomo dokonać INNI.
    Już i inni blisko związani z ofiarami zamachu domyślają sie prawdy i żadają jej ujawnienia - jak pani Małgorzata Wassermann. - Wiem, że kłamstwo pęknie, nie zostanie z niego nic. Droga do prawdy jest coraz bliższa - mówiła.
    Wiec wołamy z panią Wassermann - Kaczyński - my chcemy prawdy!
    Prawda musi być ujawniona!
    Dlaczego to ukrywasz?
    I tak oliwa wyplynie na wierzch!
    Ujawnij w koncu tę prawde!
    Nie jestem pewien czy to bylo bratobójstwo, ale nie mozemy w wolnym kraju odrzucac zadnych hipotez.
    Prokuratura powinna starannie sprawdzic powiazania Jaroslawa Kaczynskiego z tym wypadkiem. Moze odpowiedzialby najpierw na pytanie: Dlaczego w ostatniej chwili zrezygnowal z lotu, bo wymowka z chora matka dla rozsadnego czlowieka nie jest do przyjecia.
    Do tego dochodzi haniebne zachowanie najblizszego wspolpracownika JK, pana Macierewicza, ktory nie tylko wybral podroz pociagiem, ale tez po wypadku uciekl do Warszawy zamiast prezydentowi Polski towarzyszyc w ostatnich chwilach.
    Czy nie moze dziwic ta pewnosc pana Macierewicza, ze prezydent zginal?
    A moze to byla jakas dodatkowa wiedza o tej katastrofie?
    Pojechał do Warszawy zabezpieczać i organizować przebieg zamachu stanu?
    Nalezy zauwazyc spryt z jakim JK obsadzil swoj zespol parlamentarny osoba, ktora byla najbardziej uwiklana w ten dramat.
    Jest calkowicie oczywiste, ze w ten sposob chce sie zabezpieczyc przed badaniem uzasadnionej teorii ze to wlasnie JK mial najwiekszy interes w smierci zarowno swojego brata jak i smierci kandydata SLD.
    Badz co badz w owym czasie badania wykazywaly ze Lech Kaczynski przegralby z przedstawicielem SLD a to byloby zabojcze dla PiS!
    Nie jestem w 100% pewna czy w Smolensku byl zamach, ale coraz wiecej na to wskazuje. Po prostu najwiecej z tego korzysci mialby sam Jaroslaw Kaczynski i corka panstwa Kaczynskich.
    Jezeli byloby tak, ze w stosunkach rodzinnych i rozgrywkach wewnatrzpartyjnych zaczyna byc stosowana procedura likwidacji głów panstwa i elit politycznych kraju razem z calym Sztabem Glownym po prostu dlatego, ze jest to najszybsza droga do przejecia wladzy w kraju to jest rzeczywiscie nowa jakosc w stosunkach miedzy bracmi, w stosunkach wewnatrzpartyjnych i walki o przejecie wladzy w Polsce.
    Zostali zdradzeni - to wiemy juz dzisiaj napewno!
    Niezaleznie od ostatecznych ustalen sledztwa, jesli odwolac sie do poety - to zostali zdradzeni o swicie.
    I to bylo haniebne, tak jak granie na tym zamachu aby Rosjanie z tego mieli korzysci.
    Kaczynski - my chcemy znac prawde!
    Ujawnij to z korzyscia dla Narodu Polskiego a prawda ciebie wyzwoli z tych lekow nocnych!
  • ~XY
    (2012-04-19 15:45)
    SMOLEŃSK - TO WYPOWIEDZENIE WOJNY PO.
  • ~moim zdaniem
    (2012-04-19 15:35)
    Brawo Antek!
  • ~azap
    (2012-04-19 15:29)
    Pęta się po Żoliborzu ale niedługo pewno schowa się jak szczur. Tak jak i drugi "zoliborzanin" Kaczyński. I pewno juz kombinują co z tym złomem, oby długo nie wracał, prawda? Będzie można dalej wciskać ciemnotę baranom z Krakowskiego.
    WRAK WRÓCI I CO DALEJ?
    Kiedyś wróci. Im prędzej tym lepiej i wcale nie mam na myśli hipotetycznego pojedynku siłowego Rosja/Polska, a wewnątrz - wrzasku PiS na temat poddańczego rządu PO. Wrak wróci i co potem? Na świecie takie resztki żelastwa oczyszcza się z przydatnych elementów i wywozi na złom... A u nas? Już słyszę kolejne lamenty marszowników z Krakowskiego Przedmieścia o tym, że wrak jest pełen duchów, krwi naszych największych patriotów, że nie wolno go zniszczyć, że jest święty (mimo iż produkcji ZSRR). Zgoda, że nie można go stopić, będzie musiała być powszechna. Powinniśmy więc już dzisiaj rozważyć co zrobić z tymi resztkami.
    Wieczny pomnik. Gdzie? Dziedziniec Wawelu, może przed Muzeum WP, plac obok pomnika Zygmunta na Starówce, gdzieś w bliskości Pałacu Kultury (stoi też z winy Rosjan). A może nie składać go tylko podzielić. Zrobić tysiące amuletów, które rozprowadzi Radio Maryja za drobne datki. Albo odwrotnie - poskładać możliwie dokładnie i wozić po wsiach i miastach przed każdymi wyborami.
    Wybiegam w zbyt odległą przyszłość? A czy ktoś z Was myśli, że różne sztaby w ciszy gabinetów już tego nie rozważają? Przecież to wspaniały motyw do iluś tam kolejnych afer, debat sejmowych, plakatów, haseł wszelkich wyborów...
    Aby tylko odciągać nas od własnego życia, ważniejszych problemów, zmieniania Polski, współpracy z sąsiadami i partnerami europejskimi.
  • ~Tofik
    (2012-04-19 15:30)
    powiem prawde o prezesie
    Przy wódeczce moi towarzysze partyjni z PIS tego osobnika faktycznie nazywaja Kaczafi ale po paru juz glebszych po prostu
    Karaluch zwlaszcza po jego wystepach publicznych
  • ~Cynik o stoickim usposobieniu
    (2012-04-19 15:31)
    ~emigrant.2012-04-19 15:09

    Dla "Cynika o stoickim usposobieniu" : a czy ja gdzies napisalem , ze ekipa Tuska jest dla Polski lepszym rozwiazaniem niz polska prawica zamknieta w kregu Smolenska ? No nie napisalem. A wiec "Cyniku o stoickim usposobieniu", skoro sie powolujesz na stoikow, to poczytaj troche Seneki...

    ___

    Jako cynik - odpowiem tylko, ze po wnikliwej i wieloletniej lekturze tekstow starozytnych sugeruje wszystkim powolujacym sie na doskonalosc Seneki jako "ojca ładu panstwowego", zeby nie zapominali o widomym efektywnym wdrozeniu "idei" tego ładu przez ucznia i pupila Seneki, czyli Nerona!

    A dla ubarwienia tej sugestii polskimi realiami - dodam tylko, ze Mazowiecki siedzial ramie w ramie ze swoim pupilem Tuskiem przy jednym stole podczas "Nocnej Zmiany", a chociaz wtedy akurat "przezornie" milczal - to moze tylko dlatego, zeby wczoraj odbierac od Komorowskiego gratulacje za "wysluge lat"!!!
  • ~asd
    (2012-04-19 15:31)
    Prawde chlop powiedział rosja obsadza u nas swoich agentów w tym cała rzecz woja o informacje trwa cały czas
  • ~prof dr hab James Alan Coruna (psychiatra)
    (2012-04-19 15:40)
    Panie Maciereicz przyjmuje 8-16tej od poniedziłku do piątku.
    Serdecznie zapraszam,- moze pomogę !?...
  • ~Antos maciorowicz (notorycznie chory idiota)
    (2012-04-19 15:36)
    TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...TO BYŁ ZAMACH...

    I tak do usr..nej smierci PISu , lub kurdupla...!!!
  • ~d
    (2012-04-19 15:37)
    Drogi Wallenrodzie masz cos do powiedzenia na temat bolka to na innym forum
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
    (2012-04-19 15:41)
    PSYCHOL...
    "Nawet jeżeli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa lata czy pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to wypowiedzenie wojny i mówię to z całą świadomością"

    No cóz "świadomość Antoniego" to kłopot nawet dla Kaczyńskiego. ...

    No cóż, trzeba wysłać notę do Putina i Ławowa:
    "Niniejszym zawiadamia się, że Antoni Macierewicz nie jest uprawiony do wypowiadania wojen. Wszelkie składane przez niego oświadczenia nie mają mocy prawnej."

    Listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
  • ~GDZIE ????????
    (2012-04-19 15:41)
    A ja nie rozumiem dlaczego wychodzą tylko posty opluwające Macierewicza??? Jakaś czerwona małpa siedzi na cenzurze !!! Albo tańczy jak jej POwska agentura gra.GDZIE JEJ MÓJ WPIS !!!
  • ~prezes kurdupel WUC
    (2012-04-19 15:43)
    Zapraszamy na wojnę, prosze zabrac widły, cepy i kosy. Zbiórka jak zwykle przed pałacem prezydenckim.
  • ~POLAK
    (2012-04-19 15:25)
    "Gdy ginie cała elita, gdy odcięta zostaje głowa narodu, to jest to wypowiedzenie wojny"

    Trudno się nie zgodzić z bardzo ostrym (lecz mającym oparcie w faktach) sformułowaniem posła A.Macierewicza a zarazem trafną diagnozą tego doświadczonego polityka, który b. dużo wie na temat służb specjalnych, metod działania obcych wywiadów, eliminacji niewygodnych politycznych przeciwników.

    Pytanie: czy Przestępcza Organizacja swoimi haniebnymi POczynaniami, knowaniami z ościennym mocarstwem, celowym rozdzieleniem wizyt rocznicowych w Katyniu w 2010 nie przyczyniła się, nie pomogła, nie uczestniczyła, nie maczała paluchów w smoleńskim zamachu ?
    Czy sposób prowadzenia smoleńskiego śledztwa - a raczej zacierania pospołu z rosyjską stroną śladów przestępstwa - w wymowny sposób nie wskazuje na winnych i współwinnych, którzy w panicznym lęku leją teraz ze strachu w POrtki przed poniesieniem zasłużonej kary (gniewem oszukanych obywateli) ?
  • ~dlaczego?????
    (2012-04-19 15:44)
    OCZYWIŚCIE,ŻE TO BYŁ ZAMACH.Tu tylko chodzi o to,dlaczego przez 2 lata ukrywano dowody !!!
  • ~POcieszyciel
    (2012-04-19 15:47)
    PO yntelygenty z pianom na ustach ujadajom, ujadajom, ujadajom...bo tylko to im zostalo.
    CZUJOM PISMO NOSEM !!!
  • ~TAK
    (2012-04-19 15:50)
    WYCHODZA TYLKO WPISY OPLUWAJĄCE MACIEREWICZA.TAKIE JEST K..WO NA KAŻDYM KROKU.
  • ~ChWDPiS
    (2012-04-19 15:51)
    Krzyzy ci u nas dostatek.
    Jarek na kon siedzie,
    Antek z synowcem na przedzie
    I jakos to bedzie.

    Hajda na Moskala.
  • ~moim zdaniem
    (2012-04-19 15:54)
    jeśli chodzi o PRAWDĘ, to Tusk i jego PO wypowiedziała wojnę PANU PREZYDENTOWI.
    Smoleńsk to nie był przypadek.
  • ~breivik
    (2012-04-19 15:55)
    Zobaczcie ten obłed w oczach...czy będzie powtórka z Norwegii...

Może zainteresować Cię też: