Borowski wybiera Kwaśniewskiego. Ale stawia ultimatum

| Aktualizacja:

Senator Marek Borowski deklaruje poparcie dla Aleksandra Kwaśniewskiego. Stanie ramię w ramię z byłym prezydentem, jeśli ten nie zamierza skończyć na wyborach do PE.

wróć do artykułu
  • ~Gosc
    (2013-02-26 19:20)
    a co to za "wazna" twarz?
  • ~Zgredek
    (2013-02-26 22:19)
    Do ~Jr Katon2013-02-26 21:11 - bo nie wybiera się partii, tylko uczciwego człowieka.
    Nie ma czegoś takiego jak uczciwa lewica, uczciwa prawica lub uczciwy Episkopt /czyli Krk/ - stawia się zawsze na mniejsze zło - bo ideałów /człowiek to istota ułomna/ po prostu nie ma.
    Dlatego wygrało poraz drugi PO. A kto wie czy SLD pod przywódctwem L.Milera się nie odrodzi - choć zmierzch SLD jest widoczny. PiS pachnie faszyzmem, PO pozwala działać ustosunkowanym złodziejom, PSL to jeden wielki przekręt. Socjaldemokracja - to przecież biznesowe towarzystwo kosztem ubogich w kraju. RP jest odrażający - Palikot okazał się szują /zresztą zawsze taki był/. SP? z bezwstydnym cynikiem Kurskim? O nie. No i jak zwykle, gdy dojdzie do wyborów - to nieszczęsny wyborca będzie, jak zwykle głosował na mniejsze zło. Która z partii okaże się mniejszym złem w dniu wyborów?
  • ~ALA
    (2013-02-26 22:49)
    Unia Europejska najpierw daje, a później zabiera. Dziesiątki milionów
    Tagi: rolnictwo, Unia Europejska, Zbigniew Kuźmiuk, Komisja Europejska, finanse, budżet, refundacje

    Na papierze Unia Europejska wydaje się niby być hojna. Później jednak przy byle okazji zabiera, to co wcześniej obiecała. Tym razem Polska straci ponad 34 miliony euro rolniczych refundacji.
  • ~JAN
    (2013-02-26 22:42)
    NASTĘPNY TRUP PZPR=CCCP WYPADL SZAFY!
  • ~spadaj ty cwaniaku SLD z mafii Mokotowskiej
    (2013-02-26 22:35)
    komunistyczny śmieć. Jeszcze musi szarpnąć państwowej kasy komunista czerwony
  • ~Młody Moher
    (2013-02-26 22:34)
    Przecież ojciec nazywał się Aron Berman a dziadek Eliasz.
  • ~lewy czerwcowy
    (2013-02-26 22:31)
    Komunizm jest gorszy od faszyzmu.
  • ~Historyk
    (2013-02-26 22:25)
    Cimoszewicz,Borowski,Rosati i ostatnio Siwiec , skaczą po partiach jak wszy. A wszystko w imię dostania się na pierwsze miejsca na listach do parlamentów.
  • ~obserwator
    (2013-02-26 22:24)
    Borowski by z diabłem poszedł byle do koryta? Zawsze uważałem Go za mądrego człowieka ale na stare lata zgłupiał idąc ramię w ramię z Palikotem. Z Kwaśniewskim nie dziwił bym się bo to starzy kumple. Ale z tym jajcarzem Palikotem?
  • ~cham
    (2013-02-26 22:33)
    Obrzydliwy
  • ~observer
    (2013-02-26 22:24)
    Kwasniewski zszedl do kloaki - i juz z niej sie nie wydostanie ! Wygral Miller i Kaczynski, ktorzy moga sie dla dobra spoleczenstwa porozumiec !!!
  • ~Urna
    (2013-02-26 22:06)
    Kolejna POrażka Tuska

    Im więcej informacji dociera z ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli, tym bardziej widać porażkę Tuska w tych negocjacjach.

    Chorwacja 8 mld euro = 18.000 Euro na osobę (4,5 mln ludzi)
    Litwa 6 mld euro = 17.000 Euro na osobę (3,5 mln ludzi)
    Portugalia 20 mld euro = 20.000 Euro na osobę (10 mln ludzi)
    Czechy 22 mld euro = 21.000 Euro na osobę (10,5 mln ludzi)
    Wegry 23 mld euro = 23.000 Euro na osobę (10 mln ludzi) - tak, tak - ORBAN wywalczył!
    Slowacja 15 mld euro = 27.000 Euro na osobe (5,5 mln ludzi)

    POLSKA 72,9 mld euro = 15.000 Euro na osobę (38,5 mln) NAJMNIEJ!

    Na dwie najważniejsze polityki: Spójności i Wspólną Politykę Rolną udało się uzyskać około 101 mld euro (72,9 mld euro i 28,5 mld euro), podczas gdy w poprzedniej perspektywie finansowej na lata 2007-2013, była to kwota około 95 mld euro (68 mld euro i 27 mld euro).

    Mamy więc o 5 mld euro więcej tyle tylko, że realnie to zdecydowanie mniejsze mniejsze pieniądze. W latach 2006-2013 mieliśmy bowiem w UE do czynienia z blisko 16% inflacją więc chcąc zachować realną wartość środków z poprzedniej 7-latki powinniśmy otrzymać kwotę około 111 mld euro.

    Jest jeszcze jedna ważna kwestia, znacząco różni się w obydwu porównywanych okresach obciążenie Polski składką członkowską. W latach 2007-2013 zapłacimy około 24 mld składki, natomiast w latach 2014-2020 blisko 40 mld euro (taką prognozę naszej składki przedstawiła KE), a więc aż o 16 mld euro więcej.

    Realnie więc otrzymaliśmy obecnie o 10 mld euro mniej niż w poprzedniej perspektywie finansowej a netto (po odliczeniu wpłaconej składki ) o kolejne 16 mld euro mniej i z tych danych porażkę widać jak na dłoni.

    Polska bowiem uzyskała środki stanowiące niewiele ponad 10% budżetu UE na lata 2014-2020 (101 mld euro z 960 mld euro), natomiast na cięcia dokonane w listopadzie i lutym złożyła się aż w 16% (całościowe ciecia wyniosły 87 mld euro, w tym te dotyczące Polski aż 14 mld euro).

    Polscy rolnicy mogą tylko pomarzyć o wyrównaniu dopłat do średniej unijnej, a z 14 mld euro środków na rozwój obszarów wiejskich zostało zaledwie 7,5 mld euro, bo premier Tusk zgodził się je przesunąć do środków na spójność, żeby ratować twarz i uzyskać tutaj „spotowe” 300 mld zł.

    Wszystko to pokazuje coraz bardziej spektakularną klęskę premiera Tuska w brukselskich negocjacjach.
  • ~Miecz
    (2013-02-26 23:17)
    Zacne osoby!!!
    stolcman (alkocholik, lepkie paluszki) - syn nkwudzisty
    palikot (bimbrownik i menel) - syn szmalcownika
    kalisz (czerwona kawiorowa swinia) - syn bolszewika
    Bratankowi bandyty bermana - borowskiemu cos sie
    ************ w tej parchatej lepetynie!

    To nie zadne osoby tylko szumowiny z postkomunistycznego rynsztoka!
  • ~antoni
    (2013-02-26 22:02)
    gadajaca głowa poeta tylko głowa nie ta a rytualne mordy zwierzat to olejniczaka robota mokra
  • ~Artur
    (2013-02-26 21:58)
    Następny cwaniak do koryta taki sam jak Kwaśniewski
  • ~andrzej
    (2013-02-26 21:58)
    Pod warunkiem,że bedzie na pierwszym miejscu na liscie di europarlamentu.przeciez tylko 10 procent dzieci w polscie cierpi chroniczny glód
  • ~katastrofa
    (2013-02-26 22:01)
    Za Palikotem, Millerem i Kwaśniewskim stoi brukselska Nowa Komuna

    Ugrupowanie Palikota głoszące skrajnie lewackie hasła zyskuje dziś niewiarygodne poparcie medialne, łącznie z pompowanymi sondażami. Dzieje się tak dlatego, że najprawdopodobniej Palikot ma mocne odniesienia do zachodnioeuropejskich ugrupowań Nowej Lewicy.

    Aby dokonać w Polsce rewolucji kulturalnej, konieczne jest funkcjonowanie w parlamencie partii jednoznacznie głoszącej hasła proaborcyjne i prohomoseksualne.

    SLD, ze względu na swoje obciążenia postkomunistyczne, przestał nadawać się do realizacji tych rewolucyjnych idei. "Nowoczesny" Palikot - jak najbardziej.

    Dla środowisk ideowych spod znaku "Gazety Wyborczej" czy TVN skupienie rozlicznych środowisk wokół ojca Tadeusza Rydzyka zdefiniowane zostało jako potworne zagrożenie. Media te walczą bowiem o rząd dusz w imię idei charakterystycznych dla kręgów zachodnioeuropejskiej Nowej Lewicy. Starały się one sprowadzić Radio Maryja do roli tzw. moherów, a więc do wymiaru jakichś bliżej nieokreślonych grup "ksenofobicznych", "zacofanych".

    Tymczasem realne prześladowanie związane ze sprawą nieprzyznania koncesji Telewizji Trwam skupiło wokół ośrodka Radia Maryja ogromną rzeszę ludzi. W obozie lewicowym musiano dojść do wniosku, że najważniejsza walka, walka o rząd dusz, zaczyna zmierzać do klęski. W ten sposób urealnia się najgorszy sen Adama Michnika - reaktywacja kulturowa narodowo-katolickiej, przedwojennej Polski.

    Środowisko "Gazety Wyborczej" zdaje sobie sprawę, że Radio Maryja i Telewizja Trwam nie ograniczają się do oddziaływania na politykę polską. Chodzi o obronę podstaw kultury katolickiej, chrześcijańskiej moralności na wszystkich piętrach życia ludzkiego. Długoletnie wysiłki, by Polaków przerobić na areligijnych kosmopolitów, okazały się płonne.

    Dzisiaj to Telewizja Trwam jest na czele mediów ostro walczących o wolność słowa.

    TVN czy "Gazeta Wyborcza" zaliczane są do tzw. mediów reżimowych.
  • ~zxcv
    (2013-02-26 22:01)
    a w Wałbrzychu bezrobocie 30%
  • ~pozdrawiam zza Odry.
    (2013-02-26 21:56)
    Pan sie nie wstydzi z PALIKOCIARNIA i RYFINSKIM?
  • ~wiele bny
    (2013-02-26 21:52)
    wasza świeto ********* wybierze duch swinty nastepcę watypapy szmaty czarne q urwy jak ja was nieenawidze ak ja was k urwy nienawidzę
    I jak ja wami k urwy gardzę
    Jak ja się za was k urwy wstydzę
    Gdy za granicę czasem zajrzę katole ja was pier ole ole